Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
--- Wiedeń, Wino & Design ---
#1
Wiedeń, Wino & DesignKażdego roku 340 wiedeńskich winiarzy poświęca 400 000 godzin swojej pracy w winiarniach o łącznej powierzchni 700 hektarów – rezultaty ich pracy kształtują obraz miasta i jego kulturę smaku. Wiedeń jest jedyną na całym świecie metropolią, gdzie aktywnie uprawia się winorośl.
Jest też miastem, w którym dobre wino i najnowocześniejszy design współistnieją obok siebie i wzajemnie się przenikają. Każde z nich ma tu zresztą swoją tradycję – zarówno lokale Heuriger i ich bogata kultura winiarska, jak również ponadczasowe wyczucie stylu, którego wyraz odnajdujemy dziś w architekturze baroku, secesji i postmodernizmie. Nikogo nie powinno więc dziwić połączenie smakowych doznań wiedeńskiego wina i miłego dla oka wiedeńskiego designu.


   

Wiedeńskie wino

W Wiedniu Heuriger to tradycja. Tak nazywa się wino z ostatniego winobrania i lokale, w których jest ono podawane. Te staroaustriackie tawerny można znaleźć w dawnych osadach winiarskich, jak Grinzing, Nussdorf, Bisamberg czy Mauer, a przed drzwiami wielu z nich wciąż wyrastają charakterystyczne sosnowe krzaczki – Föhrenbuschen. W środku w luźnej atmosferze, często przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki, czeka na gości wiedeńskie wino i delikatne przysmaki domowej roboty.


   

Także w wielu lokalach w Wiedniu miejscowe wina górują w karcie nad innymi.


   

Wino spotka Design

Przedniej jakości wino i dobry design mają ze sobą w Wiedniu wiele wspólnego. Nie tylko dlatego, że młoda generacja winiarzy tak chętnie wykorzystuje nowoczesny i architektonicznie niezwykle ambitny design w swoich piwniczkach i szynkach. Również ze względu na fakt, że zarówno design, jak i winiarstwo wymagają tej samej pasji, doskonałych umiejętności i dobrych warunków.


Wiedeński Design
Kreatywne dusze czują się coraz lepiej w mieście w sercu Europy. To właśnie przez nich i dla nich w październiku jak co roku organizowany jest słynny tydzień wiedeńskiego designu Vienna Design Week (1.-10.10.2010). Designerska różnorodność miasta prezentuje się wtedy na przykładzie nowatorskich projektów przemysłowych, a także mebli i innych produktów użytku codziennego. Targi Blickfang (15.-17.10.2010) to zaś niezwykła okazja do obejrzenia i kupna ubrań, biżuterii i artystycznego rękodzieła.Konkurs


15.9. - 15.11.: Wiedeń, wino & design
Konkurs: Wiedeń, Wino & Design
Projekt „Wiedeń, Wino & Design“ przyciąga we wrześniu i październiku turystów do Wiednia bogatym programem imprez i wspaniałym konkursem: Do wygrania nie tylko 3 nagrody w postaci 333 butelek wiedeńskiego wina i 99 designerskich prezentów, lecz również 9999 nagród pocieszenia do odebrania od razu w punktach informacji turystycznej (Albertinaplatz, 1010 Wiedeń, od 9:00 do 19:00).
Możecie też wziąć udział w naszym konkursie online i wygrać weekend w Wiedniu!


ZAPRASZAMY
Skocz do: