Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winiarskie, piwne i nalewkarskie plany na 2018 rok.
W tym roku robimy wino z aronii, nalewki z wiśni i malin :) Tyle mamy w ogrodzie. Może jeszcze uda nam się zrobić nalewkę z pigwy, ale to zależy ile u babci tej pigwy zostanie.
Chroń serce, a reszta sama się obroni.

Odpowiedz
Strzeliłem sobie wczoraj wino z jakiejś dziwacznej śliwki, mirabelki czy jak to nazwać. Fioletowe, okrągłe, wielkości małego jabłka. Dodałem 200ml soku z mięty, świeżego, na 5litrów nastawu. Albo wyjdzie smak trawy, albo coś fajnego. Dzisiaj trójniak z lipy, w którym to miodku macerowały się jakiś czas płatki rugosy. Trójniak solo chabrowy. I za tydzień przy wirowaniu gryki trójniak z zamrożonym na ta okazje sokiem z wiśni.
W tle dochodzą eksperymenty z azteckim trójniakiem.
I w tym roku próba trójniaka na ziołomiodzie pokrzywowym i miętowym.

Edit:
Czy ktoś podesłałby mi na pw sprawdzony przepis na nalewkę orzechową, tą na żołądek? Nalewki to nie moja bajka, ale jedną jedyną kiedyś zrobiłem, i działała rewelacyjnie. Przepis mi sie zawieruszył.
Odpowiedz
(07-12-2008, 21:59)drajla napisał(a): Orzechówka na żołądek;
do butelki 0,5l włożyć do 1/3 wysokości pokrojonych ,umytych orzechów włoskich,wlać 50ml przegotowanej zimnej wody i do pełna wlać spirytus.Odstawić w ciemne miejsce.Po miesiącu używać po 1 łyżce stołowej przy nagłych dolegliwościach żołądkowych.
Np. ten.
Odpowiedz
Ten rok zacząłem mixem owocowym, 25 kg czarnej porzeczki, 30 kilo czereśni, 5 kg malin, będą 2 balony po 40 l plus zapas na 1 zlewanie, 3 słoje 4.2 l z wiśni sokówki, 1 z malin i czekam na kolejne okazje na wina z ryży i suszonej dr i głogu. Ale nie mam szkła.... jakby ktoś w okolicach Krakowa miał duże balony na zbyciu to proszę o priw
Odpowiedz
Powiększam winnicę, pierwsza partia słupków na rusztowania już dojechała.
[Obrazek: 45e3a4adddd38dd8gen.jpg]
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
U nas malinówka i wiśniówka a d tego mix z winogrona winko domowe.
Odpowiedz
W tm pięknym roku, moje plany zostały wykonane i przekroczone.  :D

Tak pięknych dereni jak w tym sezonie, to nigdy nie miałem, nigdy.

Może i naleweczka "wyjdzie piękna"?
Odpowiedz
(24-11-2018, 08:36)drajla napisał(a): ........Może i naleweczka "wyjdzie piękna"?
Wyjdzie PIĘKNIE.
Do ludzi....
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Skocz do: