Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino herbaciane - propozycje?
Witam! Mam zamiar zrobić wino herbaciane. Zależy mi aby było mocne i słodkie (czyli moje ulubione ;) ). Czy macie jakieś przepisy godne polecenia?

Dane:
Baniak 20l

Chciałbym celować w miętowo-herbacaiono-rodzynkowe.
(Rodzynek mam z 5 kg :diabelek:, wiec chciałbym je wykorzystać (oczywiście nie wszystkie naraz :glowa_w_mur: ) a miętę lubię :), i stwierdziłem że fajną bazą pod te dwa smaczki była by herbata :chytry: ).

Zostało mi także dużo przypraw z innego wcześniejszego wina: goździki, ziele angielskie, pieprz, gałka, imbir, tymianek, bazylia, cynamon.

Jeżeli odradzacie herbatę (z jakiś powodów) to chętnie rozważę inne opcje :spoko: (poza ryżem i jabłkami, które już mam;) )

Herbatę jakąś w domu mam, ale są to nie powalające ilości, dlatego herbatę będę dokupywał i również miło byłoby wiedzieć jaką kupić :ksiazka: .

Pozdrawiam! :helo:
Odpowiedz
40 łyżeczek heraty miętowo-cytrynowej
5 łyżeczek mięty
8 cytryn (Sok)
2 kg rodzynek
10 goździków
5 kg cukru
10g pożywki
drożdże.

W 2 litrach wody, parzymy mięte oraz herbatę przez około 10 minut. Do gorącej jeszcze wody dodajemy goździki, oraz rozpuszczamy w niej cukier. Dodajemy sok z wyciśniętych cytrn. Przelewamy do innego naczynia filtrując ciecz aby była klarowna i bez dodatków (goździków, fusów z herbaty, cząstek cytryn). Dodajemy pożywkę, i wlewamy do baniaka. Dodajemy umyte rodzynki (można posiekać). Po ostygnięciu do temperatury pokojowej dodajemy drożdże. Dolać do 20l przegotowaną wodą.

Jakieś sugestie? Propozycje zmian? Ostrzeżenia lub doświadczenia?
Odpowiedz
Cukier podziel na 2-3 raty. Nie wszystko na raz.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Witam po raz kolejny:) Właśnie jestem w etapie nastawiania winka herbacianego w baniaku 15l chcę otrzymać wino na 10 l
Oto składniki które użyłem.
1. 0,5Kg rodzynek umytych i posiekanych
2. sok z 3 cytryn + skórki z nich(bez albedo)
3. 1,5 l zaparzonej herbaty z 100g
4. Syrop cukrowy 2Kg rozpuszczone w 2l wody
5. Dolanie 6l wody
6. Drożdże winiarskie przygotowane wcześniej
7. Dodanie pożywki 5 g

Czy takie proporcje wystarczą na otrzymanie dobrego wina? Czy proponujecie czegoś dodać więcej, mniej? Dziękuje za wszelakie uwagi. :):)

Skocz do: