Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino z winogron - GDZIE KUPIĆ OWOCE NA WINO?
Szukam odmiany winogron na wino czerwone słodkie.
Dopatrzeć się nie mogę tematu a wszędzie króluje labruska.
Może wie ktoś jakie winogrona są dobre na słodkie wino i gdzie można ewentualnie kupić grona.
Dopatrzyłam się odmiany Rondo ale piszą o niej że wino jest chimeryczne. Cokolwiek to znaczy.
Odpowiedz
Na czerwone słodkie to w Grecji, albo Hiszpanii...
Odpowiedz
O przepraszam po co tak daleko szukać, Niemcy bliżej a też maja słodkie, Eiswein i Spatlese :diabelek:
Odpowiedz
Panowie! Nie dworujcie sobie z koleżanki.:nie: Ona po prostu użyła skrótu myślowego.:lol:
Odpowiedz
Możliwe, że nie mówi o winie gromowym a o winogronowym. W takim przypadku szanse na odpowiednie grona są spore.
Odpowiedz
(08-10-2014, 13:28)Boullii napisał(a): O przepraszam po co tak daleko szukać, Niemcy bliżej a też maja słodkie, Eiswein i Spatlese :diabelek:
A i tu raczej białe.
(08-10-2014, 14:18)Abi napisał(a): Z jakiej odmiany winogron rosnących w Polsce jest prawdopodobieństwo uzyskanie dobrego wina słodkiego? :)
Jeśłi nadal chodzi Ci o czerwone, to... z tych samych, co wytrawnego. Po prostu słodkie jest możliwe tylko poprzez dosłodzenie... wytrawnego (w Polsce).
Odpowiedz
ok. czyli Rondo się nadaje?

o co chodzi z tym podzieleniem tematu?
Odpowiedz
Abi, przeniosłem Twoje pytanie o odmiany:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...202&page=4

Pilnuj porządku...

PS. Z podzieleniem tematu chodzi o to, że jeżeli pytasz o odmiany winogron (owoców), które można kupić w Polsce w celu zrobienia z nich wina, to pisz tutaj.

Jeżeli natomiast pytasz o odmiany winogron (krzewy), które można kupić w Polsce w celu posadzenia i zrobienia z nich wina, to pisz w dziale uprawy.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Skocz do: