Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino z zielonej herbaty na bazie ryżu
Big Grin 
Ponieważ ryżowe z ziołami przestało pracować postanowiłem odlać wino a dwa kilo ryżu wykorzystać ponownie. Tym razem na coś czego jeszcze nie robiłem, wino z zielonej herbaty.
Nastaw w balonie 15 litrowym

Zakupiłem w biedronce herbatę zielona Big-Active, liściastą z pomarańczą, 120 gram. Rodzynki sułtańskie 400 gram i żurawina suszona jakieś 116 gram.
Herbatę zalewałem gorącą woda, ale nie wrzątkiem trzykrotnie, aby z niej wszystko dobre wydobyć. Rodzynki sparzone i wypłukane, podobnie żurawina, która dodatkowo została trochę pokrojona, na ćwiartki. Do tego 2 kilo cukru i czekam na fermentacje. MD nie daje bo ryżu nie płukałem.
Odpowiedz
Zielona herbatka działa hm.. oczyszcza organizm.
Nie boisz się, że gdy kogoś poczęstujesz to będzie miał "przesrane"?
No chyba, że cel zamierzony
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
Aż tak nie działa. Kup - wypij -a przekonasz się sam.
Odpowiedz
(02-05-2016, 18:32)Majerotto napisał(a): Zielona herbatka działa hm.. oczyszcza organizm.

Hmm, od kilku lat pije rano dwie filiżanki zielonej heraty i jakoś takich rewelacji nie zauważyłem, a może z czymś pomyliłeś :diabelek: .
Lech
Odpowiedz
No to ze mną jest coś nie tak, bo wystarczy szklanka zielonej herbaty i max 20 minut później muszę szukać wc
Testowane kilkukrotnie. (Żeby nie było, że opiniuję po jednej akcji)
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
(02-05-2016, 18:32)Majerotto napisał(a): Zielona herbatka działa hm.. oczyszcza organizm.

Pilem nie raz zielona herbatę i jakoś mnie nie goniło..Działanie każdego wina najpierw badam na sobie. :pijemy:

Na razie jeszcze nie bulka, ładnie pachnie. Właśnie zieloną herbatą i jeszcze troszkę czymś..
Do zrobienia tego wina trochę zainspirował mnie ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=U-Id4HzvvrI

Edycja, trzy godziny po nastawieniu wino zaczyna pracować..

Skocz do: