Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winogroniak na soku z cienmych winogron?
Pytanie do doświadczonych :)
Dostałem trochę winogron ciemnych przemrożonych klika miesięcy i tak myślę, że może by nastawić kolejny trójniak np w połączeniu z miodem lipowym lub mieszanką lipa-wielokwiat albo jeszcze innym.
Ktoś próbował takie połączenie i ma to jakikolwiek wpływ na produkt finalny lub ma jakieś sprawdzone połączenie soku z ciemnych winogron z miodem?
Robiłem juz winogroniak, ale z jasnych i choć jeszcze pracuje to w smaku jak na pierwszy, jest całkiem okej.
Odpowiedz
Robię średnio co dwa lata z ciemnych (jasnych nie mam ). Fermentuję miazgę z małym dodatkiem miodu od trzech do sześciu dni, wyciskam i łączę z brzeczką. Rodzaj miody ma drugoplanowe znaczenie (poza np gryczanym) bo dominują winogrona. Poza tym nie da się porównać dwóch miodów bo każdy miód jest inny, mój wielokwiatowy na pewno jest inny od Twojego.
Tak czy inaczej jak najbardziej polecam zrobienie winogroniaka.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
U mnie bardzo smacznie wyszedł z winogronami Bochet. W tym roku planuję go powtórzyć.
"Artificem commendat opus"

Odpowiedz
(18-03-2019, 12:47)Boullii napisał(a): Robię średnio co dwa lata z ciemnych (jasnych nie mam ). Fermentuję miazgę z małym dodatkiem miodu od trzech do sześciu dni, wyciskam i łączę z brzeczką.  Rodzaj miody ma drugoplanowe znaczenie (poza np gryczanym) bo dominują winogrona. Poza tym nie da się porównać dwóch miodów bo każdy miód jest inny, mój wielokwiatowy na pewno jest inny od Twojego.
Tak czy inaczej jak najbardziej polecam zrobienie winogroniaka.

Podziękował za podpowiedz :)
Odpowiedz
(18-03-2019, 21:41)mariusz231 napisał(a): Podziękował za podpowiedz :)

Kto ???
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: