Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólne zakupy miodu !!!
Zlot podlaski odbędzie się na początku czerwca. Dzisiaj byliśmy na Palmie Kurpiowskiej w Łysych, podczas której nawiązaliśmy kilka kontaktów w sprawie ewentualnych zbiorowych zakupów miodów. Ewentualny odbiór z Łomży lub podczas wzmiankowanego zlotu. Czy jest ktoś zainteresowany ? Ceny porównywalne do zakupów pilotowanych przez Witka. ( wielokwiat około 7 zł/kg , gryka około 9 zł/kg ) Czekamy na odzew - więcej szczegółów ( konkretne ceny, sposób konfekcjonowania ) podamy jak będzie jakiekolwiek zainteresowanie.
Odpowiedz
OiM ceny zachęcające...ale nie wiem jak to będzie z czasem (sesja).
Jakieś wiadereczko 5-10L byłoby w sam raz.

Pozdrawiam Was gorąco :*
Odpowiedz
Cena gryki bardzo, bardzo! Jeśli mogę OiM coś doradzić, to warto byłoby przed sezonem pozbierać szybciorem nasze zamówienia (i pieniążek w postaci zaliczek na przykład...) ukierunkowane zdecydowanie na opakowania 33*. Potem te opakowania podesłać/podwieźć pszczelarzom do wirowania. Dla pszczelarzy "wsio ryba", czy wirują do beczek 200ltr, czy do czegoś mniejszego; dla nas beki 200 to nic innego niż czysta udręka.
---
* - trzeba dążyć do tego, by zainteresowani mniejszymi ilościami "występowali" wobec OiM we wspólny sposób sprowadzający się do opakowań 33, które potem sami by sobie dzielili. Już to na zlotach, już to w miejscach docelowych. To wnioski z mojej praktyki. Na razie miałem jeszcze nieco przypadkowych opakowań, którymi się podzieliłem. Ale już ich nie mam i każda prośba o 5, czy 10 kg sprowadzi się do tego, że miód będzie mógł być odebrany mniej lub bardziej osobiście do własnego naczynia.
Odpowiedz
Witku - niektórzy jeszcze wirują do beczek, ale spora część już sama doszła do tego, że wiaderka są bardziej poręczne i mają już w wiaderkach. Nikt się nie wzbraniał przed wirowaniem do dostarczonych wcześniej pojemników.

Są dwie sprawy:
1. Kto chce teraz miód z roku 2006? Prosimy o wstepne deklaracje - jaki do jakiej kwoty i ile - wtedy zadzwonkujemy po pszczelarzach, dogadamy się co do ceny i podamy w jakich pojemnikach, za ile z transportem do Łomży. Miód mógłby być w przeciągu tygodnia od zebrania kasy - odbiór Łomża, Zlot Podlaski na początku czerwca, Zlot Mazowiecki w maju. W kwietniu będziemy też na 100% w Warszawie. Dobre ceny wynegocjujemy tylko przy dużym zamówieniu ( ok 200 - 300 kg )
2. Kto chce miód tegoroczny - wtedy odbiór od końca czerwca albo z Łomży, albo podczas centralnego zlotu w Parparach w sierpniu ( tyle ile uda się zmieścić do osobówki ). Wtedy jak poradził Witek damy pszczelarzom wiaderka 10 i 20 kg. Będą wielokwiaty i na 90 % będzie miód malinowy z pewnej pasieki - cena 6 złociszy/kg
Odpowiedz
Wielokwiat z 2006 - wiaderko 10 l, kusi mnie ten malinowy, to gdyby był to też 10 l
Odpowiedz
Za moment "pykam" Wam 200 zł jako zaliczkę na 2x33 malinowego.
Odpowiedz
Ja b. chętnie 10 maliniaka i 10 wielokwiatu ale jak to odebrać z głębokiego południa (Katowice) ?

Jeśli z okolic Katowic będzie więcej chętnych to ja się dopisuję.
Odpowiedz
OiM! Moją zaliczkę proszę traktować jako wstępną. Jeśli miód będzie bliski ziszczenia się fizycznego ja sam ureguluję się do 100% należności.
---
200 posłane.
Odpowiedz
Ja się piszę na 10kg wielokwiatu i 10 kg malinowego. :lol:
Odpowiedz
Właśnie dostałem ochrzan z wnętrza O/Pomorze SWiMP wynikły ze zbiorowego zapotrzebowania na malinowy i już podnoszę się na trzecie wdr33. I za moment wysyłam jeszcze stówkę zaliczkową.
Odpowiedz
Ja bardzo proszę o 20kg malinowego.
:spoko:
Odpowiedz
Nie wiem, skąd bierzecie info o malinowym ale sama nazwa mnie kusi i też się piszę na 10 l - jaka cena???
Odpowiedz
Ważna informacja w sprawie miodu malinowego:
jest to miód zbierany z kwiatów dziko rosnących (leśnych) malin.
Pszczelarz, z którym rozmawialiśmy zaproponował nam miód, którego faktycznie jeszcze nie ma!!!
Powiedział nam, że ponieważ jesień była słoneczna, ale i deszczowa , w okolicy urosło dużo młodych roślin, które mogą być doskonałym surowcem na wyżej wzmiankowany miód.
Nie zgodził się na wpłatę przez nas zaliczki , a o konkretach chce mówić dopiero w połowie czerwca, kiedy malina będzie kwitła i kiedy okaże się, jak bogate będa zbiory.
Wstępnie obstalowaliśmy 300 kg miodu, umówiliśmy sie na dowóz naszych opakowań - 33-litrowych fermentatorów jak sugerował Witek, ale KONKRETNYCH USTALEŃ DOKONAMY DOPIERO KIEDY PSZCZOŁY ZACZNA ZBIERAĆ PYŁEK Z KWIATÓW!!
Tak wyglada sytuacja z miodem malinowym dzisiaj.

Natomiast do odbioru ze zbiorów ubiegłorocznych jest gryka i zakupy tego miodu możemy sfinalizować juz teraz, przed zlotem podlaskim.
Do odbioru byłoby około 200 kg w cenie 9 zł / kg.
Miód jest juz przelany w trzydziestolitrowe wiaderka.

Ubiegłorocznego wielokwiatu jednak już nie ma, a tegoroczny będziemy obstalowywac bliżej lata.
Pozdrawiam :)
Ola
Odpowiedz
Megana, cena 6/kg. Info OiM godz. 10:13.
Odpowiedz
To ja zamawiam 33l malinika z nadzieją , że do tego czasu jakiś sposób na transport "się znajdzie" .
A co z wielokwiatem bo gdzieś ta pozycja umknęła ?
Odpowiedz
FreeWolny - wczytaj się w post inicjujący temat.
Odpowiedz
Gryczanego biorę wiadro 33.
Odpowiedz
Bardzo przepraszam za ślepotę, już dowidziałam. Podtrzymuję 10 l malinowego oburącz. A tak sobie obiecywałam nie robić więcej miodka... :glowa_w_mur:

Edit jak rozumiem, nie 10 litrów tylko 10 kg. Bez różnicy, biorę.... :)
Odpowiedz
Ja reflektował bym na wiadro 33l miodu malinowego i jeśli można proszę o rezerwacje.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Malinowego poproszę, wiadereczko tak z dziesięć litrów.:jezor:
Nie wiem, jak to odbiorę? :niewiem:
Ale to dopiero latem, coś wymyślę.:chytry:
Odpowiedz
Miód gryczany do wyrobów palce lizać. Cena jak najbardziej.
Chętnie wiadereczko 33 litry. Kaskę na każde wezwanie wysyłam.
Jeden problem to transport,ale.....
Mam juz trochę dóbr u Witka do odbioru w lipcu jak pojadę z rodzinką plażować sie na Hel, gdyby była możliwość teleportacji tego dobra wraz z wiaderkami Witka do Parpar przed lipcem to kamień z głowy, jeśli nie, będę kombinował dalej.
OiM jesteście wielcy.
Odpowiedz
Wojtek! Spoko! Ja będę tam u nich w czerwcu i wezmę tą grykę dla Ciebie. Potem zabierzesz swe małe-co-nie-co ode mnie.

Pisz do nich na PW ws. numeru konta.
Odpowiedz
To ja też poproszę najchętniej 33l maliniaka - jak się ziści, i 33l gryczanego. W końcu trzeba kiedyś zacząć robić miody :-) . Odbiór w Witka - albo w czerwcu lub sierpniu. Proszę o info w sprawie konta i kwoty na PW.
Pozdrawiam serdecznie
Hanka
Odpowiedz
Kurna, jak tak dalej pójdzie, to OiM zwieją na Nową Zelandię z całkime sporą kasiorą!
Odpowiedz
I ja bym się pisał na 10 l maliniaka.
Odpowiedz

Skocz do: