Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyniki Mazer Cup 2015
Mamy się w tym roku czym pochwalić:

Seal69 srebro w kategorii Open Sweet Mead
Male złoto i brąz Other Melomel Sweet

:szampan::szampan::szampan::szampan::szampan:
Odpowiedz
Brawo! Brawo!
Odpowiedz
Well done :brawo:
Odpowiedz
:pijemy::pijemy::pijemy::pijemy:
Odpowiedz
Chapeau bas.
Odpowiedz
Gratulacje.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Gratuluję... jakieś zdjęcia i opis zwycięskich trunków? :pijemy:
Odpowiedz
Brawo Panowie! Czyli jednak mi się nie pomyliło, Marek, jak mówiłem, że wygrałeś.
Odpowiedz
Gratuluję i czoła chylę z należnym szacunkiem.
Odpowiedz
@ Maciej, masz nosa.

Co do zdjeć i innych szczegółów, to musicie poczekać. Na razie siedzę na lotnisku.
Dziękuje za wszystkie gratulacje, jak chcecie mnie naprawdę ucieszyć, to czekam na deklaracje, kto wysyła za rok.
Odpowiedz
(22-03-2015, 17:48)Fester napisał(a): Chapeau bas.

Voila.
Odpowiedz
No Super Marek, brawo seal69!!!
Maciej miał chyba sen jakiś. :D
GRATULACJE WIELKIE!!! :szampan:

Wstępnie Marku deklaruje udział w przyszłym roku.
Myślę że już czas mi pozwoli bardziej zająć się moim hobby.

Edit:
No i czekam Marku na fotorelację. W ogóle zazdraszczam wyjazdu :)
Odpowiedz
(22-03-2015, 19:50)male napisał(a): ...czekam na deklaracje, kto wysyła za rok.

Ja się już zdeklarowałem i mam nadzieję,że w przyszłym roku nasza "dusza i serce MC w Polsce" będzie miał "bardziej rodzimą konkurencję"......
PS.Dziękuję wszystkim ale szczególne podziękowania i gratulacje dla Marka.
Odpowiedz
(22-03-2015, 20:43)seal69 napisał(a): Ja się już zdeklarowałem i mam nadzieję,że w przyszłym roku nasza "dusza i serce MC w Polsce" będzie miał "bardziej rodzimą konkurencję"......

Brawo, kto następny ???
Odpowiedz
Zwycięzcą chwała !!!:1miejsce::1miejsce::1miejsce:

Jacek
Odpowiedz
Male, Seal69 gratulacje :D :pijemy:
Marek wrzuć jakieś zdjęcia, na pewno wszyscy chcielibyśmy zobaczyć jak Mazer Cup się odbywa.
Odpowiedz
Wielkie gratulacje!

A przy okazji mam pytanie "techniczne".
W konkursie uczestniczycie już wiele lat. Czy widząc jak oceniane są Wasze miody w poprzednich edycjach na konkurs wysyłacie miody skrojone pod kubki smakowe Jury (zakładam, że ono się istotnie nie zmienia)?

Odpowiedz
Gratulacje :brawo:
Odpowiedz
@ Castleman, Lufthansa zgubiła moją walizkę, w której miałem aparat.Odnalazła się dopiero po konkursie komercyjnym, więc zdjęć wiele nie mam. Mam obiecany dostęp do zdjęć robionych przez zawodowca z całej imprezy, ale nie wiem kiedy to będzie.
Odpowiedz
(23-03-2015, 08:06)SERVATOR napisał(a): .... na konkurs wysyłacie miody skrojone pod kubki smakowe Jury

Krzysiek nie wypowiem się w imieniu Marka (który zmonopolizował miody owocowe) ale nie wydaje mi się by było to możliwe. Miód musi byc "technicznie" dobry i musi miec to "coś". Z dwóch moich miodów obaj z Markiem wyżej obstawialim Dwójniaka Kresowego a tymczasem Jeżyniak był lepszy.
Odpowiedz
Gdyby na Mazer Cup było zawsze tylko tych samych 2 lub 3 sędziów to tak, można pod nich zrobić miód. Niestety w USA jest ich wielu, bo i konkursów jest pełno. Impreza na której jest 800 miodów wymaga pracy przynajmniej 40 sędziów przez 2 dni i przynajmniej tyle samo pozostałych pomocników.
Odpowiedz
Chciałem zauważyć, że na konkursie win w Łodzi, przy powiedzmy 120 winach, jest powiedzmy 28-32 sędziów. Fakt, trwa to dobre pół dnia, nie dwa, ale komisje 5 czy 6. osobowe mogą ocenić bardziej obiektywnie/wiarygodnie, niż dwu, czy trzyosobowe (zakładam, że w MCI tak jest) i jest co odrzucać jako skrajności.
Odpowiedz
Na konkursie komercyjnym przy 10 stołach sędziowskich ocena 350 miodów zajęła czas od 9 do 18 z przerwą na lunch. Wszystko jest dopracowane, co chwila nowe wydruki z komputera, każdy zna swoje miejsce. Przynajmniej 5 runnerów gania z kieliszkami do sędziów. Samo mycie i dostarczanie kieliszków to przy tej skali niezły problem, każdy z nich przed nalaniem miodu jest jeszcze polerowany przez stewardów.
Odpowiedz
Gratulacje chłopaki:1miejsce: Wielki szacun i ukłony:brawo:
Odpowiedz
Gratulacje :brawo::brawo:

Skocz do: