Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH - WYSOWA 2019
(14-10-2019, 14:35)tata1959 napisał(a): No cóż? W br. to wyłącznie moja wina, że wszystkie sprawy związane z medalami i dyplomami się opóźniają.
Niecierpliwych przepraszam, co nie zmieni faktu, iżz jeszcze co najmniej tydzień ww. nie będzie.
Zobowiązania wypełnię chociaż opóźnienie powinienem przewidzieć i nie podejmować się niczego w odpowiednim czasie.
Pawełku wytrzymaj jeszcze chwilę ........

Coś tam drgnęło???????
Odpowiedz
Drgnęło. Produkcja trwa. Jak zrobię wszystkie to będą sukcesywnie wysyłane w postaci plików *.PDF do samodzielnego wydruku.
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Cytat:Napisane przez tata1959 
będą sukcesywnie wysyłane w postaci plików *.PDF do samodzielnego wydruku.

Nie brałem udziału, ale uważam to za mało poważne, by nagrodzeni mieli sami sobie drukować dyplomy...
Odpowiedz
Wpłać jakaś drobną kwotę na SWiMP a najlepiej rób to regularnie, zgłoś się do pomocy przy organizacji różnych przedsiewzięć a potem wymagaj.
Rosyjscy naukowcy po latach badań odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Pomyślałem o tym przed napisaniem posta, że gdybym sam się za to zabrał, to stać by mnie było na wiele wyższe nagrody bez "sponsorów" niżeli te żenujące...  Nie wspomnę tu o propozycji by nagrodzeni samemu drukowali sobie dyplomy. Jeżeli ktoś bierze się za organizację czegoś o czym nie ma pojęcia i nie jest w stanie podołać temu, to niech tego nie robi, bo później wychodzi tak jak wyszło i żadne tłumaczenia w stylu, to sam pomagaj, a później wymagaj jeszcze bardziej pogrążają takiego "organizatora", bo dokładnie mówią o nim to, co napisałem powyżej w tym poście.
Odpowiedz
Przypominam, że obecność na tym forum NIE JEST OBOWIĄZKOWA.
Odpowiedz
No cóż, mamusia urodziła to musi karmić do końca życia? SWiMP to nie mamusia.
PS. Liczba startujących razy koszty druku i wysyłki to kwota. Koszta utrzymania hostingu, to kwota. Rejestracja na forum i uczestnictwo za zero. Lepiej przeznaczyć na nagrody te "żenujące grosze". Regulamin konkursu pewnie przewidywał taką sytuację, że dyplomy się wysyła.
Jedyna wtopa, to fakt, iż z różnych życiowych powodów nie były dyplomy wysłane od razu. Wyłącznie jest to MOJA wina i za to PRZEPRASZAM. Już jestem przygotowany do wysyłki dyplomów w roku przyszłym "od ręki".
Natomiast wyciąganie ręki bez żadnego wkładu własnego jest przypisane wyłącznie jednej grupie, poza zadeklarowanymi politykami. Skończyłeś 6-letnią naukę czy jesteś jeszcze w .......
Skoro stać "by Cię było" to sypnij groszem na SWiMP stosownie do możliwości albo zorganizuj na odpowiednim poziomie konkurs, który rozwali wszelkie dotychczasowe albo też skorzystaj z możliwości miczenia co pozwoli nie robić z siebie.......

Odpowiedz
Jprdl... :D :D :D
Odpowiedz
Nieładnie jest wprdlc się na funkcjonujące od lat forum i próbować podważać jego kulturę, sens istnienia i sposób funkcjonowania, czy relacje międzyludzkie. Takie zachowanie pachnie mi dzisiejszymi ratlerkami poitykierskimi, tudzież dyplomatołkami.
Jak pisałem wyżej - obecność nie jest obowiązkowa.
Odpowiedz
Jaki nick takie zachowanie. 
Zanim kolejny raz coś napiszesz puknij się :glupek:
Krzysztof

Stacja meteo na Winnicy Świętne
Po zbanowaniu proszę koniecznie o wyrejestrowanie mnie z forum. 
Odpowiedz
Psy szczekają, karawana idzie dalej.
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Też drukowalem sobie medal za nalewkę,którą wysłałem do wysowej...myślałem sobie,trochę słabo...
Ale............dziś,po czasie...
Dumny jestem,że to co zrobiłem, doceniło grono doświadczonych ludzi.
Złoto może błyszczy (podobnie srebro,brąz) może kosztuje... jednak uznanie ma innowymiarowe znaczenie.
Tego trzeba się nauczyć i zrozumieć.
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
(19-12-2019, 23:24)japitole napisał(a): Jprdl... :D :D :D

Jak głęboko przemyślana i pełna argumentów wypowiedź. Ze trzy dni zajmie mi jej analiza i przyswojenie niesionych treści. Nie wiem czy mi się uda bo poziom, którego nie sięgam może okazać się zbyt odległy jak dla mnie.

Odpowiedz
Emotikony, to wszystko na co zasługujesz... Moja reakcja, to odpowiedź na twoje agresywne posty, wczytaj się w nie. To samo radzę Towarzystwu Wzajemnej Adoracji.
Odpowiedz
(21-12-2019, 00:29)japitole napisał(a): Emotikony, to wszystko na co zasługujesz... Moja reakcja, to odpowiedź na twoje agresywne posty, wczytaj się w nie. To samo radzę Towarzystwu Wzajemnej Adoracji.

Dziękuję ci Wielki Łaskawco i za to oraz cenne rady.

Odpowiedz
Cześć, nie udzielam się zbyt często, ale muszę stanąć w obronie Organizatorów. Jako uczestnik. Zdarzało mi się wysyłać nalewki na różne konkursy. I muszę napisać, że konkurs w Wysowej ma bardzo ważną dla mnie zaletę. Publikowana jest PEŁNA lista nalewek. Nie tyle interesują mnie medale czy dyplomy, co wiedza w jakim jestem miejscu, czy jest coś do poprawy w dążeniu do ideału ;) , tzw. feedback. Bo uważam, że o to chodzi w tym hobby. A w wielu konkursach publikowane są tylko trzy pierwsze miejsca, reszta nie. Jest jednak mała różnica między czwartym miejscem a trzydziestym. I za to Organizatorom dziękuję. I za pracę przy ocenie i obrabianiu wyników. I za nagrody z Euro Winu :D

Pozdrawiam!
Odpowiedz
@brainwreck - szacun i dzięki. Ja mam inne zajęcia i "tam palców nie maczam" ale Jury (5 sztuk) i co najmniej 2 pomocników plus Jasiu i Bożenka mają dzień "z głowy". Anonimizacja, numerowanie i podawanie trunków, mycie naczyń "liturgicznych", parzenie kawy, wylewanie plujków, dbanie o powagę i sprawny przebieg konkursa .... No przecież Oni mogli by się bawić lub siedzieć na plecach jak inni!!!!!
Teraz dodam coś ze "swojej łączki". Najwyżej cenię ocenę Jury ww. Konkursu, ale nie wiele mniej oceny konkursów Cysorskich. Tam oceniają wszyscy i kryterium jedno - jak mi smakowało od 0 do 10. To jest wyznacznik bardzo ważny, wszak robimy nie tyle dla siebie co dla pochwalenia się i tutaj opinia kilkunastu/kilkudziesięciu osób oceniających jest bezcenna. Na ten konkurs też można trunki wysyłać!!!, bez konieczności uczestnictwa w zlocie.

Odpowiedz
Kolega brainwreck ma rację, zgadzam się całkowicie. Dla mnie osobiście nagroda ma znaczenie drugorzędne, bardziej liczy się dla mnie ocena mojego wyrobu, dzięki temu wiem jak idzie mój postęp w tym co robię.
Pozdrawiam Darek
Odpowiedz
Nie mam zamiaru dyskutować z dyletantami.
Jako że siedzę trochę w winiarstwie przybliżę troszkę na pewnym przykładzie jak to wygląda w konkursie gdzie płacimy za to że wydrukują nam dyplom.
Dla przykładu konkurs win na który trzeba zaprosić sędziów i opłacić im 2-3 dniowy pobyt np. w Zakopanem
http://www.galicjavitis.pl/regulamin-konkursu.html

Cytat:5. Opłaty Opłata za udział w Konkursie wynosi 25 euro – lub 100 zł w przypadku zgłaszających z Polski – za każdą zgłoszoną próbkę...

Cytat:każda próbka wina zgłoszona do Konkursu powinna składać się z trzech (3) butelek o pojemności 0,75 litra lub większej, albo odpowiedniej liczby mniejszych butelek o łącznej pojemności nie mniejszej, niż 2 litry (np. 4 butelki o pojemności 0,5 litra, 6 butelek o pojemności 0,375 litra, etc.), określanych dalej jako „próbki”

Powiedzmy, że wyceniamy własną próbkę wina czy nalewki na 40zł za butelkę to dziecko z podstawówki policzy, że wysłanie jednej próbki na konkurs kosztuje nas 220zł.
Przy kilku nalewkach do oceny kwota robi się nie mała.
W konkursie darmowym oskarżenia jakie stawia jakiś tam bezimienny osobnik są śmieszne.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Dyplomy.

Już są gotowe do wysłania.
Raz jeszcze przepraszam za więcej niż kolejowe opóźnienie. Zawaliłem i przepraszam.

Jeśli jakaś literówka się trafi to proszę na PW z podaniem adresu email.

Dyplomy będzie rozsyłał Erikos i jak ktoś nie podał adresu email przy zgłoszeniu nalewki to proszę pisać na PW do Niego.

W przyszłym roku będzie inaczej. Dyplom już się projektuje zaś podpisy Jury zostaną zebrane w czasie konkursu. Dyplomy powinny zostać wysłane jeszcze podczas trwania Rykowiska lub najwyżej kilka dni po nim.

ANIU - dziękuję za projekt.

Odpowiedz
Dzięki Heniu.
Dyplomy rozesłane do wszystkich poza jedną osobą, Tomkiem autorem nalewki "ogródkowy czar i leśnej"
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Wysłałem je do Beni. Ona przekaże Tomkowi.

Odpowiedz
Super. Dzięki Heniu.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Przekazałam. Dziękuję w imieniu Tomka
"Gdybyś mógł wybrać między piciem wina a byciem szczupłym, to wybrałbyś białe czy czerwone?"
Odpowiedz
(27-12-2019, 22:49)Erikos napisał(a): Dyplomy rozesłane do wszystkich .............

Proszę o sprawdzenie adresu, bo nic nie dostałem.
Odpowiedz

Skocz do: