Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XI Konkurs Win Domowych Łódź 2019
Szanowni Państwo.
Mam wrażenie graniczące z pewnością, a to za sprawą poparcia ze strony autouzupełnienia tematu, że sprawę zasygnalizowałem wcześniej, ale niestety nie mogę wątku znaleźć.
W dniu 26 października 2019 r w Browinie w Łodzi odbędzie się XI Konkurs Win Domowych Łódź (2019), zainicjowany przez Łódzki Klub Winiarzy, obecnie współorganizowany ze sponsorem i gospodarzem lokalu - firmą Browin w Łodzi.
Gorąco zachęcam do uczestnictwa - potraktujcie to jako sprawdzian jakości technicznej, ale także i smakowitości Waszych wyrobów. Przewidziana pula nagród wynosi 2.500zł.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem https://browin.pl/static/files/regulamin...N_2019.pdf .
https://browin.pl/static/files/formularz...ki2019.pdf
:1miejsce:
Odpowiedz
Sprawdziłem logi i nikt nic nie majstrował z tematami w dziale Konkursy. Ostatnia zmiana jaka tu miała miejsce była 03.11.2018 :)
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Uffff.... straciłbym ostatnie strzępy wiary w ludzi...
Odpowiedz
Więcej wiary...
Lepiel późno niż wcale.
Odpowiedz
Przypominam, jak bardzo niewiele czasu zostało do konkursu.... Raptem tydzień, z czego realnie wtorkowy kurier jest ostatnią szansą. Szybko do lochów i piwniczek wybierać swoje typy do wysyłki na początku tygodnia !!!
Odpowiedz
Generał dobrze prawi - to ostatni weekend na decyzje co wystawić. Za tedzień o tej porze wyniki będą już znane.
Odpowiedz
Przed piątkiem butelki muszą dotrzeć do organizatora-, zatem jutro lub pojutrze ostatnia szansa na sukces wysyłkowy :lol: 
Uczestnikom konkursu życzę szczęścia :szampan:
http://www.klubwiniarzy.pl

\"Oczywiście, że należy mieć otwarty umysł, ale nie tak szeroko, żeby mózg wypadał\" - prof. Richard Dawkins, ewolucjonista
Odpowiedz
Zgłoszeń jest sto. Doświadczenie pokazuje, że ostatni gwizdek przywołuje wiele butelek do porządku (kolejki). Zatem, Winiarze, jutro ostatnia szansa na sukces sobotni.
Odpowiedz
XI Konkurs Win Domowych przeszedł do historii.
Było 149 win w czterech kategoriach.
Tutaj są wyniki :
https://browin.pl/blog/xi-ogolnopolski-k...trzygniety

Pragnąłbym zwrócić uwagę na pierwsze miejsce Generała Aidida w kategorii białe wytrawne.

GRATULACJE :spoko: :tancze: 

Pozdrawiam
D.
Odpowiedz
Teraz to już po wszystkim, ale zapytam na przyszłość. Czy dopuszczalne jest wysłanie na konkurs wina zakorkowanych korkiem do szampana, albo korkiem grzybkowym?
Odpowiedz
9. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dostarczenie wina zabutelkowanego w standardowej zielonej szklanej butelce typu „Bordeaux” o pojemności 0,75 litra. W przypadku zgłoszenia wina do Konkursu w butelce innej niż regulaminowa, wino zostanie ocenione na koniec Konkursu, jednakże nie będzie brane pod uwagę do klasyfikacji generalnej. Jedynym dopuszczalnym zamknięciem butelek z winami zgłaszanymi do Konkursu jest korek. Wina musujące muszą być zgłoszone jako musujące i przekazane do oceny w zielonych butelkach szampańskich zamkniętych odpowiednim korkiem i zadrutowanych.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa - potraktujcie to jako sprawdzian jakości technicznej, ale także i smakowitości Waszych wyrobów. Przewidziana pula nagród wynosi 2.500zł.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem https://browin.pl/static/files/regulamin...N_2019.pdf .
https://browin.pl/static/files/formularz...ki2019.pdf

parę postów powyżej był link do regulaminu k. odpowiada na prawie wszystkie pytania ;-)
pozdrawiam
D.

zapraszamy w roku 2020 ;-)
Odpowiedz
To nie jest odpowiedź na pytanie. Zadałem je bo czytałem regulamin i miałem wątpliwości. Np. korek grzybkowy też jest korkiem. Podobnie plastikowy korek to też korek.
Wielu producentów win sprzedaje wina z zakrętkami - Np wielu producentów win z RPA i Chile. Ma to uzasadnienie - wina z zakrętkami psuja się dużo rzadziej. Organizatorzy konkursu - wina z zakrętkami traktują po macoszemu i odrzucają z konkursu głównego.
Odpowiedz
Gratulacje dla laureatów!

Brawo Generał!
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Konkurs odbył się jedenasty raz jak do tej pory nie było problemów z korkami.
Zaktętki są tańsze od korków dlatego są stosowane w pewnych winach.
Odpowiedz
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Odpowiedz
Dziękuję, dziękuję.
Tak, Daglezja, wina z nakrętkami powodują wzrost ryzyka rozpoznawalności autora. Jednym z głównych założeń od początku było maksymalne utajnienie autora dla sędziów. Dlatego też było podwójne kodowanie butelek, co przez lata komplikowało życie, ale gwarantowało pełną tajemnicę. Jeszcze taka rzecz - każdy organizator każdego konkursu ma prawo ustanawiać swoje reguły gry. To nie jest demokracja. Regulamin jest adhezyjny. Bierzesz go w całości, bez kwestionowania lub nie przystępujesz do gry. To powinno być zrozumiałe.
Poza tym - śmierć butelkom zakręcanym! To takie samo zło, jak piwo w petach półitrowych, czy większych.
Odpowiedz
Nadal nie mam odpowiedzi w kwestii korków grzybkowych i plastikowych jak od szampana.
Odpowiedz
Masz przecież napisane, że ma być zamknięta korkiem. Korki plastikowe i grzybkowe to nie korki?
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Potem ktoś napisze: Tak, Daglezja, wina z korkami plastikowymi i grzybkowymi powodują wzrost ryzyka rozpoznawalności autora.
Dlatego chcę być pewien, bo może za rok coś poślę na konkurs. To ciekawy sprawdzian.
Odpowiedz
Widzę, że Ci się nudzi lub jesteś z tych co szukają dziury w całem.
Krzysztof

Odpowiedz
W regulaminie a również tutaj, nikt mi nie odpowiedział że do konkursu można dawać butelki zamknięte korkami plastikowymi i grzybkowymi.
Nie użyto tez słowa DOWOLNYMI KORKAMI.

Masz problem ze zrozumieniem o co mi chodzi? Dla mnie regulamin i Wasze odpowiedzi po prostu nie są JEDNOZNACZNE !
Odpowiedz
Daglezja -  korki grzybkowe są niedopuszczone.
Ale jak mimo wszystko przyślesz z korkiem grzybkowym to go wyciągniemy i zakorkujemy właściwym :D
Uczestnicy raczej nie mają problemu ze zrozumieniem jakie korki mają stosować.
Gorzej jest ze zrozumieniem że wina mają być w ,,zielonych butelkach typu bordeaux"
Trafiają się wina w butelkach białych i brązowych i te przelewamy do właściwych  ;-)
Odpowiedz
Uczestnictwo w konkursie tak jak i udział w wyborach nie jest obowiązkowy.
Jesli masz problemy z regulaminem odpuść.
Szczęścia w innych konkursach .
Odpowiedz
[attachment=30038 napisał(a):voy pid='393235' dateline='1572535233']Uczestnictwo w konkursie tak jak i udział w wyborach nie jest obowiązkowy.
Jesli masz problemy z regulaminem odpuść.
Szczęścia w innych konkursach .

:brawo:

Dla mnie korek do wina to jest korek do wina. 

Krzysztof

Odpowiedz
Szanowni koledzy widzę że uszło Waszej uwadze zajęcie 3 miejsca w konkursie win czerwonych wytrawnych przez naszego kolegę Krzysztofa Olczyka ( vanKlomp ), nie przyznano medalu złotego i srebrnego, więc jest to tym bardziej sukces.
Krzysztofie moje gratulacje :spoko: :pijemy: .
Pozdrawiam
Lech
Odpowiedz

Skocz do: