Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XI RYKOWISKO WINIARZY - PORADY DOJAZDOWE
Star 
DLA JADĄCYCH OD STRONY AUTOSTRADY A-4 OD ZACHODU:

Należy zdecydowanie unikać drogi nr 75 ( Brzesko - Nowy Sącz ) z uwagi na prace stabilizacyjne osuwiska w Tęgoborzy. Jest tam objazd, który zajmuje masę czasu.
Należy zjechać z A4 zjazdem Tarnów Mościce i kierować się na Wojnicz. Obwodnica Wojnicza wyprowadza na drogę, gdzie kierujemy się na Nowy Sącz i dojeżdżamy do ronda w Zakliczynie, gdzie kierujemy się w lewo na Gromnik. Tam skręcamy w prawo - kierunek Grybów przez Ciężkowice i Bobową. Nie dajcie się wrzucić na " skrót " do Ropy, bliżej o 200m fatalną drogą.
W Grybowie na światłach skręt w lewo na Przemyśl ( nie na Krynicę !!! ) i po zjeździe z dużej góry, w m. Ropa naprzeciw stacji Orlen- droga w prawo - drogowskaz Wysowa Zdrój. Stamtąd do Zacisza 28 km.
Popatrzcie zawczasu na mapę i nie dajcie się zdominować przez GPS.

OD STRONY WARSZAWY, KIELC PRZEZ DĄBROWĘ TARNOWSKĄ :

Od Dąbrowy Tarnowskiej - kier. Wojnicz. Przecinacie A4 pod węzłem Tarnów Mościce, więc od tego miejsca powyższe sugestie także Was dotyczą. Nie dajcie się wrzucić do centrum Tarnowa z dalszą drogą na Tuchów, Gromnik. Stracicie kupę czasu a tamtym wariantem i tak traficie do Gromnika i dalej.

OD WSCHODU - PODKARPACKIE.

Są różne warianty. Ja staram się unikać przejazdu przez Jasło, bo nigdy mi się to nie udało w trybie płynnym.  Z Gorlic - kier. Nowy Sącz i w m. Ropa naprzeciw stacji Orlen droga w lewo kier. Wysowa Zdrój.

Z KIERUNKU NOWY SĄCZ, LIMANOWA.

Nie dajcie się omamić przy wyjeździe z Sącza i wpuścić w kierunku Krynicy, chyba, że wielbicie dziurawe drogi i krzywe mostki, kosztem zaoszczędzonych 700m. Kierujemy się wyjazdem na KROSNO, PRZEMYŚL i w Grybowie też nie dajemy się skierować na Krynicę, tylko za światłami prosto na Gorlice. Dalej zaraz Ropa i w prawo do Wysowej, jak w wariancie 1.

Z POŁUDNIA EUROPY ( SŁOWACJA, WĘGRY, BAŁKANY )

Wjazd przejściem granicznym w KONIECZNEJ i skoro już dojechaliście aż tutaj, to GPS ma do Wysowej 21 km.

W razie pytań piszcie w wątku lub PW.
Odpowiedz
Czy zjazd Tarnów Mościce  to droga 73? Bo mnie wujek Google sugeruje przejazd pod A4 trochę bardziej na wschód, w kierunku Jaźwiny, Czarna i Pilzno.
Odpowiedz
Droga 73, ale tylko do Dąbrowy Tarnowskiej, potem za centrum w prawo na drogę 975 na Żabno, Radłów, Wierzchosławice, Wojnicz.
Cytując klasyka, za Dąbrową nie jedź tą drogą (73).
Odpowiedz
(10-09-2018, 16:23)von Vinentropp napisał(a): DLA JADĄCYCH OD STRONY AUTOSTRADY A-4 OD ZACHODU:

Należy zjechać z A4 zjazdem Tarnów Mościce

To jest odcinek z pomiarem prędkości? Brrr... w zeszłym roku - wracając - zostałem namierzony. 5 stówek ekstra kosztowała mnie Wysowa...
Może lepiej popatrzeć, jak usuwają osuwisko?
Odpowiedz
Mnie tam na autostradzie 140 wystarcza, no w porywach 160...
Odpowiedz
Wczorajsze opowieści, jak GPS prowadził do Wysowej przez wiejskie podwórka, drogami gdzie wszystkie koła jechały poboczem a "asfalt" był pod brzuchem, albo jak wysłał szukać Wysowej na północ od Gorlic nie miały sobie równych.

Powtarzam jak mantrę! TUTAJ GPS GŁUPIEJE !

JEDŹCIE NA GŁOWĘ A NIE NA GPS !

Nawet ci, co tutaj już bywali dalii się wpuścić w maliny.   Sięgnijcie do historii komunikacji! Połóżcie swoim +1 mapy na kolanach... zaplanujcie drogę na kartce i niech was wspomagają. Opóźnienia z błądzeniem dochodziły wczoraj do 1,5 godziny!

Albo ustawcie sobie jako pkt. docelowy m. Ropa, stamtąd jedźcie na drogowskazy!

Nie mam do Was siły!
Odpowiedz
Kiedyś i mnie GPSy głupiały ale wtedy wbijałem sobie Klimkówka i prowadziło tak jak trzeba.
Od klimkówki na ropę i jesteśmy w domu.
Jeśli o Tarnów idzie to miejscowy można rzec jestem więc jadę od Dąbrowy Tarnowskiej prosto przez centrum Tarnowa (wg mnie najkrócej i sprawnie to idzie).
Dalej na Tuchów, Gromnik, Ciężkowice, Bobową, Grybów, Klimkówkę i jestem prawie na miejscu.
Od kilku lat tylko ta trasa mi pasuje, Zakliczyn omijam z daleka.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Co się czepiacie tego GPS..
On podaje rzeczywiste położenie na siatce współrzędnych. Robi to od kilku lat bardzo dokładnie. Na dzień dzisiejszy wojskowi mogą się pochwalić dokładnością do metra. Cywilni troszkę więcej.

To, że mapy w programach są ch*nowe to już inna bajka..

Najlepiej zaopatrzyć się w mapę papierową (pomijam różnice terenu względem mapy w projekcji Merkatora powszechnie używanej) oraz ruszyć szarymi komórkami. Ludzie od setek lat radzili sobie bez urządzeń i trafiali do celu.

Taka moja wieczorna myśl przy malinowo-jeżynowej nalewce :)

Pozdrawiam i życzę udanego Rykowiska
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.

Skocz do: