Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XI Rykowisko: Wysowa 2018 - KONKURSY CYSORSKIE
Czemu brak doniesień z Wysowej?
Odpowiedz
Jak wyjechałem na autostradę to zanim zdecydowałem się na zjazd znalazłem się w Piekarach Śl.
Cóż, następne okienko autostradowe jest w środę i obym tylko znowu zjazdu nie przegapił.
Jednak o Wysowej myślę i jestem z Jasiem w stałym kontakcie. Knujemy więc intensywnie więc "ty się nie boooj"
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Ja nie z obaw, ino zazdrości. Ale rozwiałeś mi to uczucie.
Odpowiedz
Wyniki konkursów Cysorskich:
Piwa.
1. Mkaz.
2. Mkaz.
3. Radix.
4. Erikos.
5. Zbynekkk.
6. Erikos.

Miody.
1. Zbynekkk.
2. Crisp.
3. Zbynekkk.
4. Mkaz.
5. Mkaz.
6. Jurdziu.

Nalewki.
1. Zbynekkk.
2. Smoczek.
3. Smoczek.
4. Tata1959.
5. Galina.
6. Justyna.

Wina.
1. Castelman.
2. Zbynekkk.
3. Mkaz.
4. Jurdziu.
5. Jurdziu.
6. General-Aidid.

Cytrusiany.
1. Wojtek_Szere.
2. Monika7.
3. Narc81.
4. Monika7.
5. Jacek H.
6. Smoczek.

Cysorzem Zlotu został Zbynekkk.

Gratulacje dla laureatów oraz wszystkich wystawiających i dla wszystkich oceniających.

Wiernopoddańcze ukłony dla Samego Cysorza!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Dodam jeszcze, że uczestnicy zlotu nie uchylali się od degustacji i ocen i tak:

MIODY- ......... wystawiono 8 ............. oceniało 27 osób

WINA - ...........wystawiono 12 ............oceniało 31 osób

PIWA  - ..........wystawiono 18 ........... oceniało 17 osób

NALEWKI- ......wystawiono 28 ........... oceniało 27 osób

CYTRUSY- ......wystawiono 14 ........... oceniało 26 osób.

Widać, że w "trunkotwórstwie" zlotowiczów dominują jednak nalewki - ogółem 42.
Odpowiedz
Ale na zlocie było jednak najwięcej pszczółek - miody miały najwyższą liczbę oceniających w stosunku do liczby wystawionych trunków.

Poddaję pod dyskusję temat pt.: czy kontynuować konkursy Cysorskie ponieważ liczba oceniających oscyluje poniżej 50% zlotowiczów i jeszcze kilka innych "ponieważ", o których ewentualnie w dyskusji.

Odpowiedz
Ja myślę, że to nie ilość napitków (miodów, nalewek, etc) ale ilość obecnych osób na zlocie decyduje o rozmiarze grupy oceniającej.

Zwróć uwagę, że ocenić dużo więcej nalewek niż piw czy win jest znacznie trudniejsze. Wypić takie 0.3-0.4 l alkoholu (tyle mi wyszło po ocenie wszystkich cytrusów i innych nalewek) wyżej procentowego niż wino czy piwo w krótkim czasie może być po prostu niemożliwe dla pewnych osób. Fakt, że nie mniejsza grupa ocenia nalewki niż inne napoje, świadczy, że warto te konkursy utrzymywać.

Poza tym w mojej opinii warto wiedzieć co smakuje masom. Jakkolwiek mam pełny szacunek dla komisji oceniającej nalewki w konkursie ogólnopolskim, mnie osobiście więcej frajdy przynosi wiedzieć co większa grupa uważa o moich wypocinach. Ale ja bardzo swobodnie podchodzę do tych konkursów. Jak wygram to się cieszę, a jak nie, to nie ma żadnego problemu. 

Ja jestem za utrzymaniem konkursów cysorskich.
Odpowiedz
Roztropne uwagi Moniki popieramy w całej rozciągłości.
Jeśli nie konkursy "Cysorskie" to co w zamian?  Jak zorganizować czas uczestnikom bez budowy konkurencyjnego Parku Wodnego?
A może takie zainteresowanie konkursami wiązało się właśnie z zamknięciem basenu? Brakiem grzybów?
Kiedyś był bogatszy program krajoznawczy, jeździliśmy po Beskidzie Niskim, nawet do Bardejova na Słowacji, na ciasto do Ropek...
Teraz przy 70 zlotowiczach trzeba by zamówić 2 autokary, a i tak musimy się spieszyć, żeby obiad nie uciekł.

Zlot trwa 4 dni. Jeśli część uczestników je przesypia, to znaczy, że taki model im odpowiada i nie czują się w obowiązku udziału w konkursach; nic tego nie zmieni.

Wszelkie pomysły urozmaicenia Zlotu będą mile widziane, wszak zmiany są motorem postępu.
Odpowiedz
Jeszcze tylko dodam, że jestem bardzo zadowolona z luźnego stylu Rykowiska.

Jak się chce, to robi się coś w ramach grupy, a jak nie, to w okolicy jest dużo ciekawych atrakcji. Ja np. już drugi raz objechałam dawne łemkowskie cerkwie. Jak ktoś chce zobaczyć zdjęcia, to podaje linki do albumów z roku 2016 i 2018.
Odpowiedz
@monika7 - brawo, fantastyczne zdjęcia :spoko: Heart
Lech
Odpowiedz
(22-09-2018, 16:56)von Vinentropp napisał(a): Jak zorganizować czas uczestnikom bez budowy konkurencyjnego Parku Wodnego?
Kosmodrom też pewnie nie wchodzi w grę? :eyes:

Skocz do: