Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAFCC ...[KALKULATORY STĘŻEŃ]
... czyli jeszcze jeden kalkulator stezen :)

Wszyscy robia, to i ja zrobilem.
Prosto sie obsluguje (suwaczki), jest 2-kartkowa instrukcja.

Wszystko jest tutaj:
http://chomikuj.pl/dupabiskupa1970 , folder kalkulator.

pozdrawiam
pluton
Odpowiedz
Gratuluję Pluton. Proste i skuteczne. Teraz napisz jeszcze kalkulatorek, który będzie przeliczał blg na %-y.
Odpowiedz
A słowo stało się ciałem i widzę że są oba. Super pomysł, dzięki Pluton!
Odpowiedz
Wrzucilem nowa wersje.

pozdrawiam
pluton

Odpowiedz
Bardzo fajny i pożyteczny i w stosunku do moich własnych obliczeń, dokładniejszy o 1%-zaraz sobie sprawdziłem parę ostatnich dokonań.

Gratulacje!
Odpowiedz
Też gratuluję! Bardzo, bardzo mi się przyda.
Odpowiedz
Niech ktoś, kto umie, sprawdzi kalkulator w zakresie Blg i mocy trunku.
Trochę wysokie mi wartości wychodzą dla moich piw i miodku. Zdecydowanie za wysokie.

A.
Odpowiedz

Dlaczego w zakładce 'Procenty z cukry" dla 0 Blg stężenie alkoholu wychodzi 1.9 %. Wersja 1.1

Jeżeli kalkulator pokazuje informacje ile potencjalengo alkoholu uzyskamy np. z moszczu to dla 0 Blg (po poprawce na niecukry) powinno byc 0%.

Odpowiedz
Dzięki, Łodziak, za kalkulator, świetna rzecz!
Odpowiedz
Fajowy ten kalkulator!!! Dzięki!
Odpowiedz
Stary temat ale kalkulator fajny z tym że jedna uwaga w większości tutaj też uważa się ze 1l spirytusu + 1l wody = 2l niestety nie,
podczas mieszania zachodzi zjawisko kontrakcji, w wyniku którego otrzymamy jedynie 1,7 - 1,8 litra.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(13-12-2013, 22:09)dankaschyjna napisał(a): ...w większości tutaj też uważa się ze 1l spirytusu + 1l wody = 2l niestety nie, podczas mieszania zachodzi zjawisko kontrakcji...
Doprawdy? A może poczytasz tutaj? Dowiesz się nawet, dlaczego to zjawisko występuje. A potem wpisz sobie w wyszukiwarkę "wiązania wodorowe", to znajdziesz pewnie więcej materiału.
Odpowiedz
No dobrze.. a czy trafił ktoś na kalkulator stężeń objętościowych który poprawnie obliczy objętość mieszaniny?
(||Wspomniane już zjawisko kontrakcji objętości)

Myślę, że sporo kalkulatorów utożsamia stosunek wagowy z objętościowym, co jest błędem - błędem na poziomie 10% a może i więcej, zaleznie od stężenia otrzymanego roztworu.

Wlanie do naczynia 1000ml wody i uzupełnienie spirytusem do 2000ml też jest błędem, bo wlewamy więcej niż zaplanowane 1000ml, a więc stężenie otrzymamy inne..
Odpowiedz
Ja nie mam.
Odpowiedz
AlkoCalc na AD.

Skocz do: