Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za duży osad w młodym winie?
Question 
Witam. Wino będzie miało 3 tygodnie w sobotę, jednak osad, który znajduje się na dnie wydaje mi się niepokojący, bo stanowi 1/3 całego wina! Wina jest około 25,3 litra, ponadto w winie starszym o tydzień (15l), też osad jest duży... Wino jest z winogron. Na zdjęciu wino 25l. Czy tego osadu nie jest za dużo?
P.S. Do administracji: Przydałaby się zmiana maksymalnego rozmiaru pliku, bo 500 kilobajtów w dzisiejszych czasach to nic :)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Taki osad to nic nadzwyczajnego w świecie winiarskim. Oprócz obumarłych drożdży wytracają się części stale owoców.
Podobnie po użyciu miodów potrafi się "odłożyć" sporo osadu. Przy miodzie niesyconym miałem połowę "gęstego".

PS. Zaproponuj Administracji jakąś stałą dobrowolną wpłatę na utrzymanie hostingu skoro proponujesz udogodnienia ;););)
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Hmm, okej. W takim razie szkoda, bo nie dużo tego wina wyjdzie, na internecie widziałem, że ludzie tego osadu mają tyle, co paznokieć, a mi taki muł wysadziło. W takim razie jakieś propozycje co zrobić z taką ilością osadu? Po obciągu reszte przecedzić i zostawić jako wino gorsze i mętne? :)
Odpowiedz
(03-10-2019, 20:14)Aethelwulf napisał(a): ........Po obciągu reszte przecedzić i zostawić jako wino gorsze i mętne.....
Można przefiltrować ale się natleni. Można w osobnej butli zostawić i odczekać a osad się zagęści jeszcze i da się znad niego odciągnąć sporo.
Ja bym "odzyskanego" w ww. sposób winka jednak nie łączył z podstawowym.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Tak jest, łączyć nie mam zamiaru, tylko jeszcze trochę z tego odzyskać, bo sporo tego jest. Dzięki za radę. :)

Skocz do: