Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zachciało mi się etykiety :)
No i coś tam wyskrobałem. Nawet dwie wersje, tylko nie wiem, która lepsza. Wszelkie uwagi z Waszej strony mile widziane. Dodam, że butelki to bezbarwne bordówki, kapturki oczywiście (?) białe.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ta z jajowatym środkiem lepsza, i wywaliłbym słowo "Wino", bo przeciez wiadomo, że nie woda! :)
Odpowiedz
Też jestem za tą z "jajem", ale mi słowo wino jak najbardziej się podoba ;) Wogóle fajna ta etykieta - skromna, bez wodtrysków.
Odpowiedz
Do czcionki zdecydowanie lepiej pasuje owal. Po mojemu słowo "wino" winno być. Napisy; vol, ml, rocznik dałbym na dole, a resztę trochę do góry. Etykieta bardzo przyjemna, ale może coś więcej opowiesz o tym winku.
PZDR
Odpowiedz
Mi z kolei bardziej się podoba to z prostokątem, ale ja dałbym nieco większy ten obrazek (owal zresztą też) albo baaaardzo blade tło dla całości z tego samego obrazka... No chyba, że ta biel ma jednak dominować, na przykład ze względu na charakter wina albo coś innego...

Co do wina, to też chętnie się dowiem czegoś więcej...
Odpowiedz
AdamL

Etykiety super ale mam ochote ocenic smak.
Jesli mozesz to podeslij na maila przepis na twoje lipowe.

Z gory dziekuje
Odpowiedz
Etykieta właśnie taka miała być z założenia: prosta, estetyczna, z dominacja bieli. Wydruk próbny wyszedł mi nieco za duży więc nie powiem jeszcze jaka weresja lepiej wygląda na butelce :) Może poeksperymentuję jeszcze z rozmieszczeniem napisów. O winku pisałem trochę tu:
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=1777
łącznie z przepisem :) Pewnie coś jeszcze tam napiszę bo winko nadal z miesiąca na miesiąc zyskuje, normalniejąc powoli. Popełniłem przy nim kilka błędów (albedo m. innymi), ale goryczka jest na akceptowalnym poziomie już.
Pozdrawiam wszystkich
Adam
Odpowiedz
Pozwolę sobie jeszcze zamieścić tu fotkę "produktu" finalnego, jaką miałem okazję zrobić w niedzielne popołudnie, korzystająć z pożyczonego aparatu. :)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jestem pod wrażeniem ciekawi mnie czym oblepiłeś szyjkie butelki bo wygląda super jak orginał.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez zelazny_gst
Jestem pod wrażeniem ciekawi mnie czym oblepiłeś szyjkie butelki bo wygląda super jak orginał.

Tez jestem pod wrazeniem i az swieci na orginal
:jezor:
:diabelek:
:spoko:
Odpowiedz
Dla mnie tez wygrywa owal. No chyba zeby ten prostokat by troche wiekszy- to bym sie zastanowil. Ale owal jest naprawde ok.
A zdj. z butelka jest naprawde spoko, spoko:)
Wyrb wyglada bardzo pfofesjonalnie. Gratuluje. A jak z tymi kapturkami?? Jak je zdolales tak dobrze nalozyc??:uczen:
Odpowiedz
Szyjkę butelki "oblepiałem" oczywiście typowym kapturkiem termokurczliwym przeznaczonym do tego celu. Zastosowałem pochodzące z Browamatora (Biowin też kapturki sprzedaje). Obkurczałem je nad parą z czajnika :) - metoda prosta, szybka i skuteczna :)
Odpowiedz
Jak na wino amatorskie, wyglada to zbyt profesjonalnie. Ja osobiscie wole wosk , albo lak z pieczecia. ale to rzecz gustu.
Odpowiedz
bo to jest profesjonalne wykonanie. tez chcialbym dojsc kiedys do takiego poziomu:) moje winko moze tak ladnie nie wyglada,ale smakuje niezle i bardzo dobrze 'kopie'. dzis butelkowalem i probowalem z kuzynem. wypilismy po połtorej lampki. ok.250ml. i efekt byl piorunujacy. po takim literku to bym chyba nie wiedzial nawet o bozym swiecie.:hahaha:
ps. a ten wzmacniacz to tez niezly profesjonal:)
Odpowiedz
Fajny wzmacniacz :P
Odpowiedz
Podoba mi się ten kapturek jak będe butelkował to tak samo zrobie
Odpowiedz
mi sie podoba "Czerwony kapturek":):podstep:
Odpowiedz
Butelki, etykiety, kapturki to tylko mniej lub bardziej istotne dodatki. Najważniejsze jest to, co w środku :) Jestem niezbyt doświadczonym winiarzem, pocieszam się jednak, że z każdym kolejnym nastawem moja wiedza i umiejętności rosną.
Co do pieczęci i laku to właśnie mi się trójniak pięknie klaruje i już o tym myślę, jak i o jakich stylowych kamionkach :)
PS. Wzmacniacz jak wzmacniacz:) - Amplifon WT30 - polska "trioda" pracujaca w klasie A (na rosyjskich lampach). O tu jest link do producenta:
http://amplifon.staszow.com/
W sumie jak ktoś bywa na takich stronach to i nic dziwnego, że się za podobnym sprzętem ogląda :)
Odpowiedz
audiostereo- tak myslalem. Juz gdzies to zdjecie widzialem...
Odpowiedz
AdamL- czy na etykiecie ma być na pewno "Lipińskjego"?
Odpowiedz
Cytat:rAdamL- czy na etykiecie ma być na pewno "Lipińskjego"? r

Oczywiście nie. Ma być tak jak jest:) Z powodu niezbyt dużej rozdzielczości zamieszczonych tu obrazków widać tu "j" zamiast "i" - to tylko złudzenie. A już myślałem, że będę zrywał etykiety :)
Odpowiedz
Te etykiety sa drukowane normalnie na drukarce? I czym je naklejac na butelke? ;) pozdrawiam
Odpowiedz
Etykiety drukowałem oczywiście na drukarce atramentowej. Stosowałem papier samoprzylepny. Wersje próbne drukowałem na zwykłym papierze i kleiłem jakimś butaprenem z tubki - nawet niezły był - prawie bezbarwny i mocno płynny :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Etykietka zdecydowanie nabiera szlachetności w połączeniu z kapturkiem i pieknym kolorem wina - gratulacje choć rzeczywiście wygląda na "kupne" co nie wszystkim może pasować.
Odpowiedz
Witam wszystkich

Na swoje wino, a właściwie na butelk zakładam kapturki z Biowinu. Mam jednak pytanie do etykiet - jakim klej będzie się nadawał do szkła? Nie może trzymać za mocno, bo butelki rzecz jasna są do wielokrotnego użytku, ale spadać też nie może. Etyietki drukuje na standardowym papierze do drukarek, tzn. offsecie.

pozdrawiam

P.S. To mój pierwszy post na forum, naprawde ciężko coś napisać bo prawie wszystkie (przynajmniej dla początkujących) tematy już ktoś kiedyś poruszył.
Odpowiedz

Skocz do: