Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakrętki do słoików
Siemanko!
Nie wiem, czy to miejsce jest najlepsze na ten temat a dotyczy generalnie "obsługi" przetworów domowych. Zrobiłem gruszki w syropie, grzyby marynowane i ogórki kiszone. Miałem problem z zakrętkami. Kupiłem blaszane koloru złotego - w markecie. Nie jestem przesadnie silny, ale "udało mi się" przekręcić chyba z 10 zakrętek. Co chciałem dokręcić mocniej to wyginały się te elementy, które zazębiają się z gwintem słoików. Zupełnie tak, jakby blacha tych zakrętek z kartonu była. Stąd podjąłem wątpliwości, czy nabyłem dobre zakrętki ale mam za dużo siły czy też to jakaś chińszczyzna do wyrzucenia przed zastosowaniem? Zwłaszcza, że jak mam do czynienia z zakrętkami ze słoików z konserwowymi ogórkami Vortumnusa to nie jestem w stanie ich zakrętki "przekręcić". Czy ktoś ma takie same problemy? A jeśli tak, to polecilibyście jakieś mocniejsze zakrętki? Jakie? Mogą być w ciapki, kropki albo w paski, byleby można było dobrze zakręcić słoik!
Odpowiedz
(11-12-2015, 17:02)NOTOS napisał(a): Co chciałem dokręcić mocniej to wyginały się te elementy, które zazębiają się z gwintem słoików. Zupełnie tak, jakby blacha tych zakrętek z kartonu była.
A zakrętki i słoiki były na taką samą ilość "zębów"?
Jeżeli tak, to kup np. 1 w innym sklepie i zobacz czy jest ok.
Możliwe, że trafiłeś na wadliwą partię.

Miałem podobną sytuację z zakrętkami do naparstków 4,2 l.

Szczęściarz z Ciebie :)
Odpowiedz
Witaj @Notos. Mam dokladnie ten sam problem z zakrętkami zauważyłem,że robią je teraz cienkiej blachy. Oddałem kiedyś 20szt do sklepu w którym kupiłem. Wszystkie się przekręcały. Wybierając wieczko naciskam paluchami i sprawdzam czy sa miękkie. Przeważnie białe są lepsze ale kolor nie robi tu różnicy.
Odpowiedz
Kupując kilka lat temu proste słoiki 344 ml do produkcji tuszonek zostałem dobrze poinformowany przez Producenta co do jakości nakrętek do słoików.

Kupuje się tylko jednokolorowe lub w biało-czerwoną szachownicę, resztę omijamy z daleka.

Wiem, ze kolorowe nęcą oczy, ale są tylko na 1 raz .
Odpowiedz
Za dużo siły wkładasz w zakręcanie. Pasteryzując i tak uzyskasz podciśnienie więc nie trzeba dokręcać na maxa.
A zakrętki jak wszystko teraz robi się coraz gorszej jakości.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: