Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapytanie :)
Witam, 
Od nie dawna zająłem się wyrobem win, zaznaczam ze to totalna amatorszczyzna. 
Od dziadków zapożyczyłem kilka baniakow i tak się zaczęło. Nie używam żadnych dodatków do swoich win zwyczajnie owoce i cukier.
W tym roku założyłem 25 l wina z porzeczki, 20 l ze śliwki wegierki, 20 l z jabłek i ostatni wynalazek to wino 54 l wina z gruszek i jabłek. 
Pytanie dotyczy ostatniego.
Owoce gruszki i jabłek przepuściłem przez maszynkę do mielenia, pomyślałem ze lepiej będzie ciągnąć soki , tez tak się stało. Zastawiłem wszystko do baniaka, potem zlałem jeden raz i drugi. Po 4.5 miesiąca wciąż fermentuje. Jednak nie jest ono przejrzyste. Pytaniem moim do wszystkich tutaj coś zrobic żeby było ?

Pilnuj poprawnej pisowni - TWA.
Odpowiedz
Zakończyć fermentację. Fermentujące wino nigdy nie będzie przejrzyste.
Oto jest cały splendor: Móc i mieć prawo do siebie uśmiechnąć się.

http://www.pomocdlakrzysia.pl/
Zajrzałem i nie mogę się uwolnić - pomóżcie !!!!

Odpowiedz
Witam
Będzie, przejrzyste trzeba dać na klar np.. herbatę liściastą. Tak ja robię. Wino czyste jak kryształ.
Odpowiedz
Wytłumaczysz mi co i jak ?
Odpowiedz
Gynek63 - fermentujące wino będzie czyste jak kryształ ?????
Oto jest cały splendor: Móc i mieć prawo do siebie uśmiechnąć się.

http://www.pomocdlakrzysia.pl/
Zajrzałem i nie mogę się uwolnić - pomóżcie !!!!

Odpowiedz
Wątpię, że same dzikusy są zdolne pracować przez 4.5 miesiąca.
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Alskarus trzymajmy się tematu chyba ze nabijasz Sb ilość postów... mi potrzeba tylko objaśnić jak wyklarować wino. Jeden z kolegów twierdzi ze nie da się do póki fermentuje ok, ale jak skończy to jest jakiś sposób na to ?
Odpowiedz
Grawitacja + czas.
pozdrawiam Jurek 

Odpowiedz
Dobrze to tez jest odpowiedz, narazie nie spieszy mi się z rozlewaniem tego wina. Jednakże jeśli czas i grawitacja zawiodą czy jest jakiś inny sposób sprawdzony, który nie wpłynie na kolor i smak wina. Pierwszy raz mi się tak dzieje. Inne wina się klarują a to wciąż nie boje się ze to przez zmielenie owoców :/
Odpowiedz
(22-01-2019, 22:19)Dahawiel napisał(a): Wytłumaczysz mi co i jak ?

Odpisałem Ci na P W

Pozdr. Gliwice

Eug..
Odpowiedz
U mnie jabłkowe też miało problem ze sklarowaniem.. W końcu rozlałem do butelek. O dziwo w butelkach zaczęło się klarowanie i wytrącanie osadu. Okazało się też że była śladowa fermentacja (ciśnienie pod korkiem). Być może za krótko trzymałem w gąsiorze po ustaniu burzliwej. Mniej więcej pół roku.
Odpowiedz
Podbijam

Skocz do: