Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zioła i przyprawy - gotowe oraz sadzonki lub nasiona
Macie może jakiś sprawdzonych dostawców ziół i przypraw do nalewek/miodów korzennych? W mojej miejscowości raczej nie mam zaufania do sklepów z ziołami, a nie chcę brać kota w worku, jeśli chodzi o pewien serwis aukcyjny, czy sklepy internetowe.

No i druga sprawa: jak długo przyprawy mogą leżeć. Wiem że trzyma się je w zamkniętych słoikach itp. Ale jak długo może leżeć taka laska wanilii, czy anyż? Tak, aby nie stracił za wiele ze swoich aromatów.

Próbowałem coś znaleźć na forum, ale niespecjalnie mi się udało.
Odpowiedz
Witam
Ja kupuję tu :
http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...#pid214415

Wacek
Odpowiedz
(22-03-2011, 17:28)mkosicki napisał(a): Macie może jakiś sprawdzonych dostawców ziół i przypraw do nalewek/miodów korzennych? W mojej miejscowości raczej nie mam zaufania do sklepów z ziołami, a nie chcę brać kota w worku, jeśli chodzi o pewien serwis aukcyjny, czy sklepy internetowe.

No i druga sprawa: jak długo przyprawy mogą leżeć. Wiem że trzyma się je w zamkniętych słoikach itp. Ale jak długo może leżeć taka laska wanilii, czy anyż? Tak, aby nie stracił za wiele ze swoich aromatów.

Próbowałem coś znaleźć na forum, ale niespecjalnie mi się udało.
Wybacz, ale z Twojej wypowiedzi jeden wyłącznie wniosek mi się nasuwa - hajda na pola i w lasy, a bory. Nazbieraj sobie zielska, ususz i używaj na zdrowie.

Szukaj wzorcowych aptek zielarskich w swojej okolicy. Może być bez słowa "wzorcowy".
Przechowuj zielsko zgodnie z opisami na opakowaniach i używaj na zdrowie.
Odpowiedz
Chodziło mi raczej o to, że znam jeden sklep z ziołami/herbatami w okolicy, ale raz tam kupowałem i wystarczy...

A co do pól i lasów, to po maturze nad tym pomyślę. ;)

Dzięki Wacek, chętnie skorzystam. ;)
Odpowiedz
Duży wybór sadzonek i ceny bardzo przystępne. Dostawca sprawdzony (już u niego kupowałem i na wiosnę znowu zakupię coś tam dla uzupełnienia zielnika).
Polecam - z ciekawostek ma m.in. bylicę pontyjską.

Skocz do: