Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlot lubelski - Lublin - REAKTYWACJA!
W "Chacie" 20 października tego roku ma się odbyć turniej piwa i wina domowego, więc można reaktywować grupę lubelską. Oto oficjalne info:

"20-go października 2012 r / sobota .łod godziny 11.00
w obejściach karcmy Chaty łodbedzie się
,, Turniej Piwa i Wina Domowego ,,
na który prosimy domowych piwowarów i winiarzy
oraz wsyćkich które kco posmakować…
Dla najlepszych producentów - twórców których wyroby znajdo uznanie
,, Nadzwyczajnej Komisji Winno - Piwnej ,,
przewidziano atrakcyjne nagrody min. beczki dębowe, gasiory w wiklinowych koszach ,
oraz tytuł ,, Winiarz i Piwowar Lubelszczyzny 2012 ,,
W dniu Turnieju należy dostarczyć ; 4 butelki 0.5 l Piwa lub 2 butelki 0.7 l Wina z każdego rodzaju zgłaszanego do konkursu /można zgłosić dowolną ilość gatunków piwa i wina.
Dla uczestników organizatorzy przewidują poczęstunek swojsko strawo a po zmroku występ Kapeli ludowej…

Kontakt z organizatorami; w sprawie zgłoszeń do konkursu - grzegorz.roc@op.pl , inne sprawy- apoleszak@vp.pl
…. bo domowe jest lepsze !!!

Ludzie od zarania dziejów bimber pędzo, nalewki czynio, piwo i wino nastawiajo…
Czem Chata bogata…

Organizatorzy ; Karcma Chata - Lublin przy Nadbystrzyckiej 16
Piwny sklep Oliwia - Lublin , Tumidajskiego 2
………………………………………………………………..
SZYSZKA Browar Domowy Grzegorza

Patronat medialny; Kurier Lubelski"
Odpowiedz
Z chęcią wziąłbym udział, ale tego dnia mam akurat wesele 70km od Lublina, także czekam na kolejną edycję. Szkoda że mi się pokrywają imprezy, mam winko, którym chciałbym się podzielić. Życzę SMACZNEGO !! ;):pijemy:
Odpowiedz
Mamy już pierwsze zgłoszenia od sponsorów. Na razie piwowarskich, ale sam właściciel Chaty to zapalony winiarz i o nagrodach dla winiarzy też nie zapomni.
Na początku października zamieszczę bardziej konkretną informację, jak dogram sprawy nagród.
Odpowiedz
Jestem zobowiązany do przekazania informacji, że sklep HomeBrewing oraz Browamator przekażą nagrody dla wyróżnionych w konkursie.
Odpowiedz
W regulaminie podano właściwą ilość dostarczonego piwa 3x0,5 lub 5x0,33, nie jak tutaj zamieszczone 4x0,5.
Odpowiedz
Cóż, winiarzy było jak na lekarstwo a łącznie wystawiono 9 win i miodów pitnych. Mam nadzieję, że kolejny raz będzie lepiej.
Odpowiedz
Przydałaby się lepsza promocja/reklama wydarzenia i myślę, że zainteresowanie by się zwiększyło. Czekam na kolejną edycję ;)
Odpowiedz
Informacja była na forum, może nie pół roku wcześniej ale była. Chętnie powielimy zeszłoroczną formułę w 2013 roku, bo i miejscówka jest Ok i czas by się zlotowo zorganizować korzystny.
Odpowiedz
Zatem przypominam się, że Turniej Wina i Piwa Domowego w Lublinie odbędzie się i w tym roku. Regulamin oraz szczegóły organizacyjne są właśnie załatwiane, ale będzie kategoria i dla winiarzy i dla piwowarów a i miodosytników. Druga kategoria jak w zeszłym roku - typu open - pomieści cydry, wina, miody oraz piwa specjalne. Co do tych ostatnich jeszcze to uszczegółowimy. Podobnie jak kategorię piwną - polskie ale.
Odpowiedz
7-9 września jest Europejski Festiwal Smaku w Lublinie (http://www.europejskifestiwalsmaku.pl/).

W ramach niego odbędzie się w Karczmie Chata konkurs piw i win domowych. W kategorii otwartej wystartują piwa specjalne (owocowe, miodowe), cydry, miody i wina. W kategorii piw "polskie ale", czyli interpretacja tego niezdefiniowanego przez BJCP stylu.
Odpowiedz
(05-07-2013, 11:47)e-prezes napisał(a): 7-9 września
W kategorii otwartej wystartują piwa specjalne (owocowe, miodowe), cydry, miody i wina.
Z podanego linku wynika że festiwal odbędzie się 6-8 września, niemniej jednak w ten termin mi nie odpowiada.
A co do kategorii "OPEN" też mam wiele zastrzeżeń.
Zeszłoroczny turniej pokazał niedoskonałości w tej kategorii, co potwierdzili i uczestnicy i jurorzy.

Odpowiedz
Istotnie festiwal jest 6-8 września. Nie wiem skąd mi się taki termin jak wyżej "rzucił na oczy" :o

Nic mi o niedoskonałościach nie pisał, ani nie mówił.

Co do kategorii open. Miody, miody chmielone czy piwa miodowe, wina owocowe i piwa z udziałem owoców pasują do jednej grupy. Cydry czy perry tym bardziej. Ich zasadniczą częścią, albo zasadniczym spektrum percepcji jest owoc czy miód. Słodowość jeśli jest tam to śladowa. A jeśli jest inaczej to pasują do innej grupy.

Ideą tej kategorii było połączenie efektów prac różnych twórców wykorzystujących składnik roślinny. Sędziowie w tej grupie, w zeszłym roku wybrani zostali spośród osób bardziej obytych winiarsko-nalewkarsko niż piwowarsko.

To tyle z mojej strony.
Odpowiedz
Nie lubelski co prawda i nie winiarski, ale jakby ktoś był 20 lipca w okolicach Siedlec to zapraszamy z piwem i bez piwa na zlot i konkurs piw domowych.

Szczegóły i regulamin tutaj: http://www.piwo.org/topic/10267-i-siedle...13-sobota/
Odpowiedz
Heh, Twoją "niepamięć" zwalę na to że ja w przeciwieństwie do większości byłe trzeźwy do końca imprezy i doskonale pamiętam jakie problemy były z ocenianiem w w/w kategorii, choć jak piszesz "sędziowie wybrani byli ....."
Im też trudno było wybierać to "NAJ" spośród tej różnorodności.
Ty jako smakosz "chmielonego" powinieneś wiedzieć że należy rozdzielić na poszczególne kategorie np miody, wina, nalewki i te inne napitki, a ja powiem więcej: powinno się wybierać sędziów do poszczególnych kategorii, bo ci co mieli do oceny kilkanaście rodzajów piwa nie są w stanie docenić wartości trunków wystawionych w klasie "open".
To tyle z mojej strony.
Odpowiedz
Zbyszku, jak dobrze pamiętasz konkurs był w zamyśle konsumencki i spośród siebie (uczestników) mieliśmy wybrać jurorów. Druga sprawa to to, że mogę czegoś nie pamiętać, ale to nie ja upierałem się na taką otwartą kategorię. A skoro już zostały zgłoszone trunki wszelakie to wypadało je jakoś ocenić. Nie twierdzę, że zadanie to było łatwe.
Jako smakosz "chmielowego" wiem, że m.in. w toruńskich konkursie wystawia się różne piwa jasne i ciemne i sędziowie (konsumenci) nie mają problemu z wyborem najlepszego, czy to jest AIPA, witbier czy pils. Rozrzut balingu, goryczki, składników jest spory i w tym nie przeszkadza.

Niemniej, nie to że jestem ślepy na uwagi... rozważymy zmianę tej kategorii. W sytuacji jednak takiej, że zgłoszona zostanie mała ilość win w konkursie ciężko będzie przeprowadzić wybór w takiej kategorii.

Skocz do: