Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
butelka po kelcie na export
witam to znowu ja. mimo ze do zlania do butelek wina mam jeszcze troche czasu ale powoli zastanwail mnie ten problem skad butelki i dzis w czasie pobytu w piwnicy moja uwage przyciagnely butelki z korkiem takie na metalowych drutach korka nie da sie wywalic z butelki bo jest na sprytne zamkniecie i wtopiony poprzez metalowe druty w same szklo. dodam ze szukalem juz poprzez opcje szukaj i nic nie znalazlem na temat takich butelek :] a moze ktos kozysta z takiego cudenka dodam ze butelka jest po piwie kelt jak 0,5l moze ktos z was stosuje takie lub z podobnym zamknieciem butelki jestem ciekaww czy moge je wykozystac do zlania np wina z 5l balonika :] a dodam jeszcze bo mzoe zle wytlumaczylem jakie to zamkniecie bosie doweidzialem ze dawniej wszystkie orenżady bylytak zmykane mam nadzieje ze was naprowadzilem na trop. . . a moje pytanko brzmi czy one nadaja sie do przetrzymywania wina szczegulnie chodzi mi o te korki czy sa szczelne ? :] :sloik:
Odpowiedz
Butelki typu kelt sa bardzo szczelne pod warunkiem, ze gumka jest dobra. Do przechowywania wina sie raczej nadaja, problem moze byc tylko z dojrzewaniem wina, bo nie ma kontaktu z tlenem. Dobrze sie tez nadaja do "zlewek", bo maja grube sciananki, i latwo sie je odgazowuje....
Odpowiedz
chodzi o cos podobnego do tego: kliknij tutaj

Wg mnie skoro można trzymać na zakrętki w butelkach po wódce lub w butelkach po szampanach to pewno pod takim zamknieciem tez ale chodzi o estetyke, a takie coś do winka nie pasuje, ja tam wole troszku kaski wydac na koreczki i pobutelkować niech sobie lezakuje :)
Odpowiedz
Myśle tak samo zresztą jak ShRon, że jak gumka jest ok. to można tam wlać winko. Gdyby jednak gumki były struchlałe a w dalszym ciągu chciałbyś winko w nich umieścić, to takie gumki dokupić można :D Browamator ma w swoim asortymencie komplet 10 czerwonych uszczelek za 1,80zł.
Odpowiedz
a co myslicie o tych paskach ?? oplaca sie je kupic sa takieszczelne jak te wtapiane ??
Odpowiedz
Trzeba troche nakombinowac zeby to zadzialalo. Jak masz czas to mozna sie pobawic, pytanie tylko czy nie prosciej kupic korek...
Odpowiedz
Zdarzalo mi sie kiedys trzymac wino w butelkach po piwie Grolsch. Mimo, ze dosc szczelne, na dluzsze przechowywanie win sie nie nadaja. Po kilku miesiacach wino zaczyna nabierac dziwnego smaku (to chyba ta guma). Ale jesli mowimy o 5-litrowym baloniku, to wino jest raczej do szybkiej konsumpcji. W tym przypadku to jest OK. Pozdr.
Odpowiedz
Ja bardzo sobie cenię te butelki (zwane krachlami), ale do przechowywania piwa- nie trzeba się bawić w kapslownie. Wino wlewam do nich bardzo sporadycznie i na krótko.
Odpowiedz
wlasnie tyle mam tych buteleczek ze 5 litrowy balonik jak w pusk strzelil buteleczki amja posluzyc zeby winko przetransportowac na wkacje i takei zamkniecie na wakacje jest jak w pyszsczaka stzrelil :]
Odpowiedz
on ot órzjy hci na wkacaje kaj znlałz pwdzneia z pódelkfoaneim

dopisane po chwili: jak się tak zastanowić, to to wcale nie jest śmieszne :(
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kruczyslaw
wlasnie tyle mam tych buteleczek ze 5 litrowy balonik jak w pusk strzelil buteleczki amja posluzyc zeby winko przetransportowac na wkacje i takei zamkniecie na wakacje jest jak w pyszsczaka stzrelil :]

Po jakie licho tak sie spieszyc. Uderzaj w klawiature wolno, to i bledow i krytyki unikniesz. Pozdr.
Odpowiedz
sorks za tamten no faktem jest ze troche sie pogubilem na klawiaturce ale juz wychodzilem z domku a chcialem odpisac jednoczesnie juz wylanczajac kompa sorka za to zwykle staram sie pisac czytelnie moze czeasem troche nie ortograficznie za co sorkować ale czytelnie jeszcze raz sory za tamten post a chodzilo w nim o to ze mam tyle tych butelek ze zapakuje do nich jedno wino z 5l balonika i w tych butelka winko pojedzie ze mna na wakacje :]
Odpowiedz
kruczyslaw: nie chce sie czepiac, ale znakow interpunkcyjnych tez moglbys uzywac. :)
Odpowiedz
jestem tu przypadkiem i postanowilem wam tu pomoc ciutek:rotfl:
Piwo Kelt jest na slowacji ( tak na mariginesie to jest bardzo dobre i niedrogie) a w Polsce tez jest piwo z podobnym zamknieciem butelki... jest to tzw "groszek". Nie pamietam jak sie dokladnie pisze nazwe tego browara. Ma on taka zielona butelke...
no to tyle mialem do powiedzenia... powodzenia
Odpowiedz
nietety nie mam dostepu do "groszka" w pzreciwienstwie do piw slowackich ktore od czasu do czasu znajduja sie w moim domku do tego stopnia ze zostawiam butelki na wymiane :]
Odpowiedz
Groszek? A może chodzi o Grolscha? Może to jakaś miejscowa nazwa? Chyba że ktoś jeszcze słyszał o "Groszku"?? A Grolsch rzeczywiście ma butelkę z takim zamknięciem.
Odpowiedz
Pijalem wiele piw z tego typu zamknieciem, ale Grolsch ma chyba najlepsze butelki. Ten groszek, to chyba rzeczywiscie pochodzi od Grolscha, bo w mojej encyklopedii piw (bardzo rozleglej) nic o groszku nie wspominaja. Pozdr.
Odpowiedz
Nie wiem czy znasz Pigwa Kelta, ale moim zdnaniem ma on zdecydowanie mocniejsze butelki... (przynjamniej jezeli porownamy do tych po grloshu dostepnych w Polsce, pojemnosic chyba 0,45 lita) Nastawilem kiedys cydr i trzmalem w tego typu butelkach. Grolsha wysadzilo, Kelty przetrzymaly :D
PS. "Groszek" to na pewno Grolsh...
Odpowiedz
Niekoniecznie,
W Polsce dostępne są podróby Grolsha o nazwie Grosz.
Kolory te same i grafika bardzo podobna.... Szkoda że w smaku jak Fasberg.
Odpowiedz
veeh: w tego typu butelce? Jeszcze nei spotkalem...
Odpowiedz
Butelki po Kelcie rzeczywiście wyglądają solidniej. Są nieco większe (0,5 l), smuklejsze, wyższe i brązowe. Po Grolschu są niższe, bardziej pękate, zielone i mają poj. 0,473 l. Poza tym wydaje sięże szkło butelek Keltowskich jest grubsze.
Odpowiedz
Niestety, Kelta u nas nie spotkalem, ale Grolsch jest w butelkach 0,475 l. jak rowniez w wiekszych 0,75 l.. I te wlasnie sa najlepsze i najmocniejsze. Pozdr.

Skocz do: