Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
korek się rozleciał
Witam
Kupiłem korkownicę i korki, zakorkowałem butelkę pustą na próbę (chciałem zobaczyć czy obejdzie się bez młotka).
Po ok. 12h wziąłem się do mycia butelek i tą jedną chciałem otworzyć, ale korkociąg rozwalił górę korka. Nie wszedł normalnie tylko 1/3 się pokruszyła.
Jest to normalne z racji namoczenia ? (było to 10-15 sekunda).

Korki takie:
http://eurowin.pl/pl/p/aglomerowany-jasny-23x-38-mm/106

EDIT
ile najlepiej moczyć korek we wrzątku bo różne wersje widziałem. Przy tych 10-15sek korek nie stawiał żadnego większego oporu.
Odpowiedz
Często odzwierciedleniem jakości jest cena , a niekiedy nie .

Ja używałem te :
Korek-Aglo - Janosa --------- -24 x 35 cena: 18 gr.
Korek-Mikrocork - Janosa ----- 24 x 40 cena: 75 gr.
Korek-Stericork - Janosa - ----24 x 40 cena: 38 gr.
Korek - Janosa - 4-częściowy- 24 x 45 cena: 1 zł.42 gr.

Pozytywnie o tym towarze ludzie na forum pisali , ja też zadowolony jestem .
Wszystkie traktowałem wrzątkiem , ale na sekundę przed korkowaniem - 2% wrzątek piro .

Kupowałem browamator.pl .

Miałem też z Biowinu i przeciekały :( .
Odpowiedz
Ja nie mocze korków. Zgodnie z opisem na stronie Eurowinu: Korków naturalnych nie zaleca się parzyć czy gotować !!!
Choć dalej jest napisane, że można je na parę minut wrzucić do wrzątku. Spróbuj korkować na sucho. O korkach i korkowaniu możesz wiele poczytać na forum.
Odpowiedz
Wg. mnie korki które są wcześniej wymoczone a i wyparzone to po pierwsze lepiej się wpasują w szyjkę butelki a po drugie wyparzone są oczyszczone ze wszelkich niepożądanych podczas dalszego leżakowania substancji. Korek mógł Ci się rozlecieć np. przez to że był trzymany na powietrzu i się rozeschnął za mocno. Obstawiam że tak było :)
Odpowiedz
Używam tych korków od dłuższego czasu i nie mam z nimi problemów.Dobrze wchodzą bez moczenia i to wystarczy.:)
Odpowiedz
Witam
Ja wrzucam korki na 2 sekundy do gorącej wody i, super mi w chodzą do butelek.
Ale ja mam ręczną korkownicę i, jestem z niej zadowolony.
Jak się korek rwie to wina jest korkociągu. Bo są pierony różne. Mnie się kiedyś też tak stało. :lol:

Pozdr.. Gliwice
Odpowiedz
to jeszcze mam drugie pytanie w takim razie żeby nie zakładac kolejnego tematu:
korki które wrzuciłem wyżej weszły prawie idealnie
kupiłem tez kilka z korka litego i z nimi byl problem, ponieważ jakby się zwijały (zakładam że dzięki mojej nieumiejętności w korkowaniu).

Wygląda to tak:
http://zapodaj.net/53558fd48f5ef.jpg.html
ma to szanse przetrwania ? Dziś położyłem butelki zobaczymy czy coś nie nie będzie przeciekać...

Odpowiedz
Mniej więcej dobrze ci po wchodziły, ale powinny wejść całe korki.
Jaką korkownicę masz?
Jakie korki stosujesz-- jakiej średnicy?. Ja stosuję fi.. 24 mm. :lol:

Pozdr..Gliwice
Odpowiedz
http://eurowin.pl/pl/p/Korkownica-reczna...implex/142

Ja również fi 24mm. Czyli może to tak leżeć ? Narazie żadnego przecieku nie widzę (2 dzień leżą).
Odpowiedz
Po zakorkowaniu , butelki muszą stać dobę. A po dobie dopiero możesz kłaść do leżakowania. Mog
ą leżeć i, 2 lata wszystko zależy jakie dawałeś korki.:lol:
Powodzenia w korkowaniu.

Pozdr?Gliwice

Gienek
Odpowiedz
Stały 2 doby.
Dzięki za pomoc

Skocz do: