Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kwasne
Ale przecież nikt nie mówi, że trzeba się nabzdryngolić.
Dla nie-kierowcow: Wystarczy zacząć od śniadania w postaci 2x lampki wina lub 1 piwa i kontynuować przy każdej przekąsce. :diabelek:

A swoją drogą zrobiłeś mi smaka na wątróbki z cebulką :slinka:
Odpowiedz
Moonjava, to się nazywa "tag" takowe tagi w phpBB są raczej niezmienne :) Ja korzystam z czegoś innego, mianowicie kopiuję część posta do zacytowania, wklejam go i daję taga "quote" a na zakończenie "/quote" tyle że zamiast cudzysłowu daje się nawiasy kwadratowe [ ]
Wszystkie buźki są dostępne jeśli klikniemy na "more smiles" pod tymi wyświetlonymi. Otworzy nam się nowe okno z emotami.
Na zdorovia :pijemy::polewam:
Odpowiedz
Dziękuję i tobie farmer, już prawie się zorientowałem w tych zwiłościach informatycznych. Pozwólcie, że będę was od czasu do czasu nękał takimi błahostkami jak mniemam.

Pozdr.
Dariusz
Odpowiedz
i poco tyle krzyku (ech dorośli :jezor: )
pozdro
Odpowiedz
No to teraz Darkos kliknij przycisk edycja i mozesz usunac posta :big:
Odpowiedz
Szanowni Koledzy Winiarze jak ładnie mi udzielacie porad z zakresu tworzenia i edycji postów, to może pociągnę dalej tą kwestię. Otóż jak wstawić linka do tekstu. Chodzi mi o to aby ułatwić sobie trochę pracy, i zrobić odnośnik do informacji gdzieś wcześniej już zawartych, i zbyt długo nie tworzyć wiadomości.

Pozdr.
Dariusz
Odpowiedz
Daruś, :pomysl:a nie prościej by było, gdybyś zajrzał do POMOCy???:):ksiazka::rtfm::P
Odpowiedz
tagi "url" czyli [ url]http://old.wino.org.pl[ /url] tylko bez spacji w nawiasach :D
http://old.wino.org.pl
Odpowiedz
Cayose, pomimo że jestem raczej laikiem informatycznym, coś takiego jak pomoc na tym forum zwiedziłem, lecz wybacz ale nic na zadany wcześniej temat nie znalazłem. Może to wynika z faktu, iż jak nie zobaczę prostej scieżki postępowania w tym zakresie, to niestey "baranek w scianę" czyli głową w mur. :glowa_w_mur:
Nawet to co mi napisał farmer powoduje, że "sierść" mi się lekko jeży. Ale kumam, że to w języku html. Swoją drogą dzięki farmer.
A tak przy okazji cayose, jesteś na zlocie w Parparach, bo wydawało mi się, że wybierasz się?

P.S. Farmer właśnie popełniłem pierwszego posta z linkiem. Dzięki stary.

Pozdr.
Dariusz
Odpowiedz
Jest to "uproszczony" HTML - w tutejszym żargonie: BBCode.

Pomoc->Czym jest BBCode?

I tutaj masz wszystkie możliwe "komendy" "W TYM ZAKRESIE":big:...

Źle Ci się wydaje, nie wybieram się na zlot...:(
Odpowiedz
Cayose, wyśmienicie mnie poprowadziłeś za "rąsię". Faktycznie, wcześniej na to rzuciłem okiem ale dość pobieżnie, a przez ów język html nie wnikałem szczegółowiej. Natomiast uważne prześledzenie, za twoją cenną poradą, pozwoliły mi w rezultacie na jaśniejsze zrozumienie tych zapisów.
Wpadł mi natomiast do głowy kolejny problem, związany z zamieszczaniem (nie wiem jak to nazywacie), np. automatycznych podpisów, czy też jakiegoś teksu. Chodzi mi o część postu, pod tą przerywaną linią.

Pozdr.
Dariusz
Odpowiedz
Czy to jest forum dotyczące "Mieszanie, doprawianie i korekta wad win" czy miejsce wymiany złośliwości "Panów" cayose , deg , FoxDar ???
Opiamiętać się i starać się zasłużyć na miano "Winiarski majster" i "Winiarz".
Swoją drogą dziwię się Adminowi ,że toleruje tego typu wypowiedzi. Wstyd "Administratorze". Wszyscy do lektury "Regulaminu". I TO JUŻ !!!
A później wróćcie do tematu "kwaśność" - bo chyba zapomnieliście o co tu chodzi.
Odpowiedz
Ikarus, nie irytuj się za nadto. Ja w przeciągu tygodnia obcowania z tym forum, zorienotwałem się, że czasami rodzi się wiele "pobocznych" tematów na zadanym wątku, w wyniku tzw. "burzy mózgów".
Odpowiedz
Co do "burzy mózgów" to zgadzam się tylko co do "burzy" . Reszty nie zauważyłem w Waszych wypowiedziach. Ale wróćcie do przerwanego wątku - dosładzać w czasie "cichej" fermentacji ? A co z rozcieńczaniem wodą ? A może kreda?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez FoxDar
Zdumiewające są te wasze wywody. Doprawdy. No i ten brak samokrytycyzmu.

Pozdr.
Dariusz

Look, who's talking now!!!
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez FoxDar
Ikarus, nie irytuj się za nadto. Ja w przeciągu tygodnia obcowania z tym forum, zorienotwałem się, że czasami rodzi się wiele "pobocznych" tematów na zadanym wątku, w wyniku tzw. "burzy mózgów".

Look, who's talking now, again!!!
Odpowiedz
Just like moonjava said: "stop the train, im leaving"
Bye Slav :)
Odpowiedz
Was sagst du???:co_jest::co_jest::co_jest::co_jest::co_jest:
Odpowiedz
No ta ja zacznę chyba po szwedzku?
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez ikarus
. Ale wróćcie do przerwanego wątku - dosładzać w czasie "cichej" fermentacji ? A co z rozcieńczaniem wodą ? A może kreda?

mam juz 6 tyg winko, wyszlo zbyt kwasne, ale srednio-mocne i nie chce dodawac cukru,
mozna dolac wody?
czy zostawic jak jest?
cukromierza niestety nie mam ale wyszlo polwytrawne ok 15%
obawiam sie ze dalem za duzo cukru i przymuliem fermentacje, gdyz po burzliwej ferment. trwajacej tydzien, nie obserwuje nawet jednego babelka na min
wystarczy dodac troche cukru albo podgrzac moszcz i fermentacja znowu rusza
tyle ze ja juz nie chce ani mocniejszego ani slodszego
chce tylko mniej kwasne
help please
:uff:
Odpowiedz
koledzy pomozcie
Odpowiedz
Przede wszystkim zlej wino. Jesli dalej będzie się upierać przy pracy, to obawiam się, że w tej sytuacji fermentację musisz zatrzymać piro :/
Co do kwaśności nastawu, to odkwaszanie jest niestety wyższą szkołą jazdy, łatwo wszystko spieprzyć. Są na forum instrukcje, ale ja na twoim miejscu poczekałabym conajmniej pół roku. Smak może się jeszcze całkiem zmienić. No i zawsze możesz próbować zmieszać z innym winem. W każdym razie wody raczej nie dolewaj.
Odpowiedz
ok zrobiłem obciąg, osad wywaliłem i czekam
wino praktycznie stoi, żadnego ruchu
dzięki za radę, chyba będzie dobrze
za miesiąc znowu obciągnę
Odpowiedz
Ma_slo, rozmyślałam nad tym twoim nastawem, bo ja zawsze najpierw gadam, a potem myśle, fatalny zwyczaj doprawdy; ale tak sobie pomyślałam, że następny obciąg zrób dopiero po kilku miesiącach. Trzymanie wina nad osadem (a niewątpliwie jeszcze się osad wytrąci) powoduje jego odkwaszenie. Pierwszy obciąg trzeba było zrobić, by fermentację trochu ukrócić, ale z następnym się nie spiesz.....

Skocz do: