Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
md czy to burgund czy dzikie
Mam pytanie. Nastawiłem MD na drożdżach Burgund Biowinu. Nie dodałem tylko soku ani owoców, zgodnie z przepisem. Po dobie nie było żadnej zmiany. Dosypałem winogron dosłodziłem jescze 2 łyżeczki.Po kolejnej zaczęło się to co trzeba. Czy to Burgund czy dzikie?
Odpowiedz
Kto to może teraz wiedzieć? :niewiem: Trzeba było dać pasteryzowany sok z winogron.

/jesli chcesz mieć pewność to zrób nową MD bez surowych owoców.
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł, szkoda że nie wpadłem na to. Czy md biowinu bez soku wystartuje?
Odpowiedz
Zalezy gdzie mieszkasz? :P (uzupełnij profil :diabelek: ) Czym dalej od Łodzi tym mniejsze szanse (transport jest chyba szkodliwy dla tych drożdży). Ogólnie czytając na forum jest to najbardziej zawodny producent drożdży. Możesz wszystko robić OK a tymczasem w paczce może nie być ani jednego żywego drożdża. :kwasny:

Lepiej chyba kupić drożdże innego producenta albo najlepiej aktywne (nie trzeba robić z nich MD).
Odpowiedz
Jak ma wystartować to czy z sokiem czy bez wystartuje. Trzy lata temu usiłowałem nastwić MD na drożdżach z Biowinu. Od tej pory unikam Biowinu a z hipermarketów zwłaszcza.
Wojtek
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mariano
Bardzo dobry pomysł, szkoda że nie wpadłem na to. Czy md biowinu bez soku wystartuje?

Powinno wystartować, ale pamiętaj aby dodać cukier!

PS. Gdzieś na Lubelszczyźnie? Gdzie?
Odpowiedz
Ten biowin to wyjątkowo nierzetelna sprawa, począwszy od bzdurnych wyliczeń (w ulotkach) cukier/alkohol, wykluczających się lub co najmniej enigmatycznych (po łebkach) opisów przygotowywania MD, po mało ciekawe ceny.

dm.

Skocz do: