Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mirabelki +alkohol
witam

tak rozchodzi mi się mniej więcej o to wpadła do mnie rodzinka tak posiedzieli popatrzyli i stwierdzili że mam ładne drzewko na którym jak na razie rosną dorodne mirabelki jeszcze zielone ale już niedługo będą piękne i żółciutkie. Powiedzieli mi że z tych owoców w Austrii robi się jakiś alkohol tylko nie wiem dokładnie czy chodzi o wódkę czy destylat?

Może ktoś wie coś więcej na ten temat i zna jakąś recepturkę.

pozdrawiam
Odpowiedz
Zrób z nich wino albo nalewkę. Jedno i drugie wychodzi super. Przepisu szukaj na forum. ;)
Odpowiedz
Piłem u sąsiada nalewkę z niedojrzałych mirabelek i była rewelacyjna. Jak dostane przepis do podrzucę na forum - bo naprawdę warto taka nastawić.
PS. Chodzi mi o "mirabelkę" w potocznym tego słowa znaczeniu gdyż poprawnie to ta śliwa nazywa się chyba ałucz czy jakoś tak :niewiem:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kalinowa11111
ta śliwa nazywa się chyba ałucz czy jakoś tak :niewiem:
Ałycza
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kalinowa11111
Piłem u sąsiada nalewkę z niedojrzałych mirabelek i była rewelacyjna. Jak dostane przepis do podrzucę na forum - bo naprawdę warto taka nastawić.

Witam. Znalazł się już może przepisik? Też posiadam mirabelki, z których nastawiłem wino, chciałbym również zrobić nalewkę, lecz nie wiem jak z proporcjami, a na eksperymenty trochę za wcześnie ;)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kalinowa
Jak dostane przepis do podrzucę na forum - bo naprawdę warto taka nastawić.

Odświeżam temat.

Może masz ten przepis?

Pozdrawiam -drajla
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Kko666
Zrób z nich wino albo nalewkę. Jedno i drugie wychodzi super. Przepisu szukaj na forum. ;)

Ale narobiłam sobie wielkiej ochoty
Szkoda ze juz czas i nie ma mirabelek.

Skocz do: