Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ryżowo-rodzynkowe puste w smaku
Jak uratowac gotowe wino ryzowo-rodzynkowe, ktore jest dosc "puste" w smaku? Kwasowosc jest na odpowiednim (wysokim) poziomie, moc rowniez, wino jest slodkie. Czy cos oprocz kupazowania (np. dodatek czegos) wchodzi w gre przy gotowym polrocznym winie? :ysz:
Odpowiedz
Przerobic na wermut lub ciociosan poprzez dodanie odpowiedniej mieszanki ziół.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Dodać koncentratu owocowego.
Odpowiedz
Cytat:Dodać koncentratu owocowego.

Hmmm... szukalem w necie i nie znajduje nic takiego na sprzedaz. Masz na mysli syropy owocowe? Tych sie boje, sa strasznie slodkie :kwasny:

Wermut - tez o tym mysle, ale czy z mdłego wina nie wyjdzie po prostu mdły wermut?
Odpowiedz
mdły wermut: raczej nie, a zamiast koncentratu możesz po prostu dodać soku winogronowego/poczeczkowego/aroniowego/wiśniowego, co tam ci bardziej odpowiada, ważne żeby sok był ekstraktywny, albo lepiej morsu, żeby ci za bardzo % nie spadły, nie musisz przecież tego z winem kupażować koniecznie, ew. dodać czegoś o duzej zawartości garbnika czyt. (tanina, chipsy dębowe)
a czemu jest puste? oszczędziłeś na owocach czy klarowałeś np. żelatyną?
pzdr
fea
Odpowiedz
Jak ma duzo kwasu to nie powinno byc mdłe.
Odpowiedz
Cytat:Jak ma duzo kwasu to nie powinno byc mdłe.

A jednak, za tym kwaskiem nic sie nie kryje... Nie mam pojecia dlaczego tak wyszlo, 20 l wina powstalo z 2,5 kg ryzu i 2 kg rodzynek, nie bylo (jeszcze :glowa_w_mur: ) sztucznie klarowane.

To w ogole ciekawy egzemplarz, moglbym oddac probke z opisem do dzialu o wadach wina, byloby o czym pisac :kwasny: Jeden z moich trzech rownoczesnych pierwszych produktow, winogronowe i hibiscusowe wyszly idealnie i "bezobslugowo", wszystkie plagi i caly moj wysilek skupily sie na tym jednym :mad:

Czy nie ma przeciwwskazan dla dodatku wspomnianej taniny lub chipsow debowych na tym etapie?
Odpowiedz
chipsy na pewno mozesz dodac. co do taniny to nie wiem bo nigdy nie uzywalem
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez jasszczur
chipsy na pewno mozesz dodac. co do taniny to nie wiem bo nigdy nie uzywalem
Myślę , że cebulowe będą niezłe :hahaha::hahaha::hahaha:
Sorry więcej nie będę :big::nie_powiem:
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
łatwiej dostać napewno chipsy, więc są wygodniejsze. Ale jeśli masz taninę to możesz jej teraz użyć, tylko uważaj, żebyś nie przedobrzył, bo może zmętnieć i wtedy trza wraz klarować, na małej ilości wina próbuj, kiedy będzie miało odpowiednio ściągający smak.
pzdr
fea
Odpowiedz
Dziekuje wszystkim za pomoc, bede kombinowal. Sok, wermut i chipsy (niekoniecznie cebulowe ;) ) to chyba dobry kierunek - podziele wino na trzy czesci i porownam efekt. Dzieki chłopy :spoko:

Skocz do: