Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
suszarka do owoców
Aktualnie sezon jeszcze się nie skończył i owoce są, niektórzy suszą owoce - u mnie nie raz suszyło się owoce/grzyby w piekarniku.
W aktualnej gazetce sklepu nie dla idiotów, jest dostępna suszarka do owoców, grzybów, warzyw i ziół. Zakupiłem sobie ten gadżet i musze powiedzieć że spisuje się dobrze, mniej-więcej w tym samym czasie albo troche krótszym otrzymuje ten sam efekt, a do tego dużo mniejszy pobór mocy - suszarka 250 W, piekarnik ponad 2000 W.

Ten gadżet uważam za bardzo przydatny i pożyteczny.
Odpowiedz
Tak z ciekawości ile czasu musisz suszyć np. grzyby bo chcę porównać czas z piekarnikiem przy większej mocy.
Odpowiedz
8 godzinek, piekarnikiem dobe z niewielkimi przerwami.
Odpowiedz
jeśli kroisz na trochę większe kawałki, to suszenie grzybów trwa minimum 8 godzin. Nastaw się, że potrwa to nawet 12 - 14 godzin.
Natomiast suszenie malin...... u mnie trwało to dwie doby. teraz są skwareczki.
Suszarka MPM, ubiegłoroczny zakup :)
Odpowiedz
Jak dla mnie to nie interes kupić powyższe urządzenie, ponieważ przy 100 stopniach temperatury w piekarniku termoobiegiem moje grzybki suszą się w 4,5h.
Odpowiedz
Policz cobie zużycie prądu, pomnóż przez cene prądu i pomnóż przez ilość porcji do suszenia.
U mnie taka sama porcja grzybów co mieści się w piekarniku mieści się w tej suszarce.
Odpowiedz
Suszarka fajna rzecz:) sam przymierzam sie do zakupu. Ale cena niezbyt powalajaca, podobno ostatnio byly w Makro, znacznie taniej.
Odpowiedz
Witaj Szybki. Faktycznie jesteś szybki, ale mam wrażenie graniczące z pewnościa, że w 100 st C to te grzybki się ugotują, zaparzą, podpieką (niepotrzebne skreślić) a juz na pewno puszczą soczek. Ja używam suszarki od wielu lat, grzyby pokrojone w całkiem spore kawałki suszą się od 8 do 12 godz, w zależności od pogody panującej w czasie poprzedzającym grzybobranie.
Pozdrawiam Jacek.
"Bo widzisz... w piciu nie trunek jest najważniejszy, a towarzystwo" - Stach Japycz "Ranczo"
Odpowiedz
Jacuś jak byś choć raz wiedział jak działa termoobieg i suszył w ten sposób grzybki to byś wcale nie napisał tego postu bo teks ten nie był by nie na miejscu. Suszarki taką ma koleżanka i sobie ją bardzo chwali co zresztą widziałem i jest całkiem fajną sprawą.
Odpowiedz
Witaj Szybki.
Jezeli termoobieg to jest coś co ma Amica KSGb2.840ZpZtTeKDOSr to mam wrażenie graniczące z pewnością, że wiem co to jest. I wcale nie zauważyłem, że 100 st. C w takim piekarniku jest zimniejsze niż w piekarniku bez termoobiegu, natomiast zauważyłem w grzybach suszonych tamże w wysokiej temperaturze i soczek puszczony i troszkę grzybków podpieczonych, a uchylanie drzwiczek niczego nie zmieniało. I nie wmówisz mi, ze 100 st C to dobra temperatura do suszenia grzybów. 60, max 70, z tym sie zgodzę ale stówa...
Ps. Wydaje mi się, że powinieneś swoje posty redagować w troszkę inny sposób, bo niektórzy forumowicze mogą mieć wrażenie graniczące z pewnością, że jesteś złośliwy i Twoim zamiarem było mnie obrazić. A przecież nie o to Ci chodziło, prawda?
Pozdrawiam Jacek.
"Bo widzisz... w piciu nie trunek jest najważniejszy, a towarzystwo" - Stach Japycz "Ranczo"
Odpowiedz
Powiem tak:
suszylem w piekarniku z zamknietymi i uchylonymi drzwiczkami i w suszarce.
i bezpieczniej jest w suszarce. :helo::helo::helo:
piekarniki nawet z termoobiegiem niestety trzba bardzo pilnowac
Odpowiedz
w piekarniku grzyby nie wyjdą tak jak w suszarce jak dam powyżej 70 st. jak wyschną są ciemne w suszarce grzyby są jasne szczególnie prawdziwki :diabelek: , zdecydowanie suszarka jest lepsza.:helo::helo:
Odpowiedz
Witaj Jacuś.
Każdy ma swoje różne sposoby na różne rzeczy w życiu jak robi i jest przekonany że robi najlepiej ,bo jak by tak nie było to by raczej starał się wykonywać lepiej.Tak też jest w moim przypadku. Suszę w ten sposób oczywiście temperaturę zmniejszam ale na początek naprawdę daję 100 i jestem zadowolony z rezultatu końcowego.
Co do mojego postu nawet nie spodziewałem się ,że możesz pomyśleć o obrażeniu Twojej osoby bo nic nie wskazywało by na to ( chodzi mi o tekst i zawarte w nim słowa).
Odpowiedz
I po reklamie ;)
Odpowiedz
Jaką suszarkę możecie polecić?
Z przeglądu ofert póki co najbardziej przekonuje mnie Niewiadów i Zelmer.....
Odpowiedz
Koleżanka z naszego forum też mi polecała Niewiadów, jako sprzęt bardzo dobrej jakości.

Jeszcze nie kupiłem ale kupię. O Zelmerze nic Tobie nie powiem.
Odpowiedz
gdzieś wyczytałem, że konstrukcja tego >ZELMERA< jest identyczna jak nowego >NIEWIADOWA< a cena Zelmera jest średnio 50% większa.......
Odpowiedz
Też przed najbliższym sezonem warzywno-owocowym chcę kupić suszarkę (że niby prezent dla matki, ale wiadomo kto będzie częściej używał) ;)

Z przejrzenia ofert kilku marketów wynika, że mamy do wyboru Niewiadów (swoją drogą: nie ma ktoś przypadkiem żarnowego młynka tej firmy do sprzedania?), Zelmer i różnego rodzaju MPM i Severiny ale do produktów tych ostatnich jakoś nie jestem przekonany.

Może ktoś coś polecić z własnego doświadczenia?
Odpowiedz
Ja chyba jednak zdecyduję się na ten nowy Niewiadów:
+ dość wysokie sita (wysokość użytkowa 4 cm)
+ przezroczyste sita (można podglądać co się dzieje w środku)
+ możliwość dokupienia sit (jak np. jakieś się połamie lub gdy będę chciał mieć poziom wyżej)
+ najdłużej na rynku
+ dużo dobrych opinii w necie

U mnie będzie to prezent na Dzień Babci od mojego syna :lol:
Odpowiedz
Podobno największą suszarkę do suszenia produkuje BIOVIN
http://allegro.pl/item872476737_najwieks...3_5_l.html
Odpowiedz
A może ktoś z forum jej używał ( Biovin ) i mógłby napisać jak się sprawuje?
Odpowiedz
Kto śmie twierdzić, że Biowin ma największą suszarkę? :mad:

Mam Niewiadów na pięć wysokich (6 cm) sit o pojemności użytkowej 17,5 L.
Ściślej mówiąc mam trzy suszarki Niewiadów każde z innym rodzajem sit.
Polecam właśnie te najwyższe sita. Niestety bardzo trudno je obecnie znaleźć.
Najgorsze są te przezroczyste: niskie, hałaśliwe z za dużymi dziurami w dnie.

Interesująca w suszarce Biowinu jest moc spirali: 125 W. Niewiadów ma aż 300 W.
Zatem różnica w zużyciu prądu znaczna. Ale czy nie ma też czasem różnicy w wydajności?

Odpowiedz
o tym , że Biovin jest największy pisze Sprzedawca na Allegro, Biovin na swojej stronie opisuję suszarkę jako nowość. Podaj symbol suszarki z Niewiadowa o poj 17,5 l
Odpowiedz
Symbol suszarki nie jest istotny. Sita pasują do każdej podstawy.
Ja kupiłem suszarkę z trzema sitami a dwa dodatkowe dokupiłem osobno (w sumie 100 zł cztery lata temu).
Odpowiedz
Grzesiu czy to >tę< suszarkę (model 970.01 PP) polecasz?

Mówisz też o tym, że te z niższymi sitami są głośniejsze - porównujesz z Niewiadowem czy innymi (np. Severin, Clatronic)......
Wracając jeszcze do suszarki Biowinu - ona ma chyba tylko jedną moc (125W). Suszarki Niewiadowa zawsze mają dwie możliwości suszenia - 300 W i 150 W.......... różnica w "energożerności" pomiędzy tymi dwiema suszarkami nie jest więc duża.
Odpowiedz

Skocz do: