Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: agrest
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem początkującą w tym temacie, staram się zrobić wino agrestowo-porzeczkowe, tylko, że chyba trochę źle się za nie zabrałam, zmieliłam agrest i porzeczki wrzuciłam wszystko do balonu i md, pracuje w porządku zapach tez przyjemny, tylko ze nie było jeszcze zlewane i wszystko co zmieliłam nadal jest w balonie. MOje pytanie brzmi czy nic winu nie będzie jeśli ta miazga jeszcze jest w nastawie? Na forum przeczytałam że miazge nie powinnam trzymać więcej niż trzy dni. Nastaw ma już jakieś 3 tygodnie, najszybciej będę mogła ją zlać za tydzień.
Zależy jak bardzo zmieliłaś. Jeśli tylko w stopniu rozdrobnienie, to nie stresuj się. Możesz przefiltrować, wycisnąć miazgę i nastaw sam fermentować dalej.
Jeśli zmieliłaś na papkę, to raczej nie przefiltrujesz, więc musisz czekać aż się rozwarstwi sam odpowiednio.
Dzięki już myślałam, że zupełnie zepsułam, niestety zmieliłam na papkę będzie trzeba poczekać
możesz pierwszy raz przefiltrować (odcisnąć) przez pieluchę flanelową,
a później dopiero poczekać aż zrobi się osad i wtedy zlać drugi raz

Słusznie:)