Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino ze śliwek przestało pracować
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wino po ok 3 tyg przestało pracować robione było wg przepisu 11,5 kg śliwek, 6,3 l wody, 3 kg clukru, przewidziana moc 14 %. Przed zlaniem juz nie pracowalo wiec postanowilem zlac z nad osadu, pozniej dalej nie pracowalo wiec dodalem jescze 0,5 kg cukru i poczekalem dalej nie ruszylo myslalem ze to wina drozdzy dodalem troszke pozywki do wina, dalej stoi. Kupilem dzis cukromierz i zmierzylem wyszlo 5 BLG, prosil bym o pomoc to moje pierwsze wino wiec jestem jescze niedoswiadczony. A wino robione z renklod.
ile masz tego wina? jakie drożdże?

Cytat:Przed zlaniem juz nie pracowalo wiec postanowilem zlac z nad osadu,
- drożdże padły i większość usunąłeś

Cytat:nie pracowalo wiec dodalem jescze 0,5 kg cukru
nie mogło pomóc...

z oszacowania uzyskałeś wino 16 - 17 % ??
uzyskalem ok 15 l wina, z oszacowania mialo wyjsc ok 14 % a drozdze cherry (z suszu jablkowego)
Mortern nie wiem jak szacowałeś ale ja obliczyłem i mi wyszło 14% (+/-). Aby w 15 l wina było 17% i pozostało jeszcze 5 Bllg to w sunie potrzeba prawie 5 kg cukru a tyle tu nie ma.
Pozostaje tylko pogratulować udanego pierwszego wina.
Teraz do gąsiorka po szyję i niech sobie w spokoju dojrzewa.
Jacek
No ale o co chodzi? Wino skończyło pracować, ma odpowiednią moc 14% i jest dzięki dosłodzeniu półsłodkie. Bez dosładzania byłoby lekko wytrawne. Po dosłodzeniu nie ruszyło.Super. Teraz zostaje już tylko klarowanie.
No więc w czym problem!?
źle to napisałem, przewidywana moc z przepisu to 14 % teraz to ono na pewno tyle nie ma, po prostu źle to ująłem, chodzi mi że nie pracuje po dodaniu tego 0,5 kg cukru i mam zamiar teraz dodać drożdży, żeby wznowić fermentację
a skąd masz pewność, że tyle %% nie ma? czy zmierzyłeś to jakoś:diabelek:
mierzyłem takim alkoholomierzem z biowina jescze przed dodaniem cuku wyszlo ok 9%
Jak dokładnie przeczytasz instrukcję obsługi, to zauważysz, że alkoholomierz służy wyłącznie do pomiaru % w roztworach czystego alkoholu. Jakikolwiek dodatek cukru fałszuje wynik.
Moim zdaniem nie masz szans na wznowienie fermentacji. Dodając teraz drożdże zepsujesz smak. Opisz aktualny smak swojego wina i powiedz co Ci w nim nie pasuje.
Oleej po co zadajesz pytania skoro nie czytasz odpowiedzi. Wyliczyłem Ci ile masz % a Ty dalej swoje.
Cytat:Wysłane przez oleej
mierzyłem takim alkoholomierzem z biowina jescze przed dodaniem cuku wyszlo ok 9%

ehh, celowo(może nieco ironicznie) zadałem swoje pytanie, przypuszczałem, że mogłeś użyć nie cukromierza a alkoholomierza.:diabelek: Świstak64 opisał czym się różni jedno urządzenie od drugiego, zatem już wiesz.
Boullii natomiast wyliczył Tobie wg ilości składników jakie podałeś- z niewielkim marginesem błędu - ile powinno już być %% w winie.
Odstaw wino do klarowania, dodałeś cukru do smaku i teraz czekaj, zlewaj z nad osadu - jeśli się wytworzy - a potem do butelek i podziwiaj albo częstuj gości, znajomych i niech oni podziwiają Twoje pierwsze przez przypadek dobre winko :pijemy:
Cytat:Wysłane przez Boullii
Mortern nie wiem jak szacowałeś ale ja obliczyłem i mi wyszło 14% (+/-). Aby w 15 l wina było 17% i pozostało jeszcze 5 Bllg to w sunie potrzeba prawie 5 kg cukru a tyle tu nie ma.

z mojej strony było to najzwyklejsze wróżenie z fusów co do ilości wina, na podstawie podanych składników... :glupek:

Co do wina: to wypada mi się tylko zgodzić, że wino ma zaplanowane % i nie uda się go zrestartować, i nie ma po co. Czekać aż dojrzeje, choć te pierwsze wina mają tendencje do niedojrzewania :polewam: :polewam:
dzieki wszystkim za pomoc, teraz wino zaniosę do piwnicy żeby sobie dojrzało
Witam.
Podepnę się tutaj bo mam podobny problem.. Również po ok. 3 tygodniach moje wino przestało pracować.. Wedle przepisu miałem dodać 7,85kg cukru, 5l wody. Soku miałem ok 20l, wodę dodałem na początku, cukier chciałem dodawać w ratach i tak dodawałem. Gdy tydzień temu dodałem 75% przewidzianego cukru (w 3 ratach co kilka dni) przedwczoraj przestało bulkać, mierzyłem blg i wynosi ok 10 więc reszty cukru nie dodałem, dodałem za to ok 5g pożywki i myślałem, że wino ruszy a tu klapa.. Do dziś nic się nie dzieje od 2 dni.. Przypomnę, że do wina dodałem Burgundy w płynie. Mam w domu aktywne aromatyczne drożdże od Anki.. Wino juz skończyło pracować na dobre czy jakoś próbować je restartować?
Pozdrawiam :)
Bez blg soku można tylko gdybać.
cukier dodany:
7,85kg *0,75 =5,89 kg

szacowany cukier ze śliwek:
20 * 0,1 = 2kg

Objętość nastawu:
20l + 5l + 7,89*(0,6) = 29,74 l

7890 / 29,74 = 265 g/l
265 / 17 = 15,5%

Na tej podstawie można stwierdzić, że drożdże wypracowały śmiertelną dla siebie dawkę alkoholu.