Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Miód zgorzkniał
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!

Jakieś 2 miesiąc temu nastawiłem trójniak na drożdżach do Sherry.
Miód zatrzymał się więc zrestartowałem go g995. Dzisiaj sprawdzając go stwierdziłem iż w smaku jest paskudnie . . . GORZKI

ma ktoś pomysł co mogło się stać? Czy może mieć na to wpływ odrobinę za duża ilość pożywki? Da się to uratować?
Możesz się obrazić ale.... wierzysz w magiczną kule?
Jak na podstawie takich informacji udzielić Ci odpowiedzi?
Podaj WSZYSTKIE informacje o stanie i sposobie prowadzenia miodu. Na jakim miodzie i źródło pochodzenia, startowe, restartowe i aktualne stężenie cukrów. Czy miód był sycony i jak długo? Jakich używałeś dodatków i w jaki sposób? Może w tych informacjach jest ukryta odpowiedź.
Tak wierzę w magiczną kulę . . . W mangowe duszki również. . .

Miód wielokwiatowy.
Sycony(gotowałem tak długo aż pozbyłem się białego nalotu na powierzchni.. . )
Startowe 22 BLG
Restartowe coś koło 16 Było. . .
Aktualnie w magiczny sposób znowu 22 jest . . .
Pożywka z Winnohobby kupiona najprostsza. .. .

I ja się nigdy nie obrażam . . .
Sycony jak długo 1,2,3h? Jak za bardzo gotowałeś to mogłeś go częściowo skarmelizować. Ja tak zrobiłem z jednym i był gorzki. Teraz nie wiem. Nie zaglądałem do niego przez 3 lata.
Te 22Blg na starcie to na czwórniaka się łapie. Do trójniaka co najmniej 10Blg brakuje.

Paweł
To dobrze,bo czasami pomagać jest trudno ...:)
Rozumiem,że miód ze sprawdzonego źródła (bez dodatków i antybiotyków)
Jeśli nie dodawałeś żadnego soku, nie syciłeś z chmielem lub innym ziołami, nie dodawałeś kwasku to prawdopodobnie przypalona lub przepalona brzeczka.
Ale ja ją gotowałem jakieś 20 minut! nic nie mogło się przypalić bo cały czas przy tym bylem.. . .
Czy możliwe jest że sypnąłem 2 krotnie za dużo pożywki i to od tego?
A ile to jest "2krotnie za dużo"? Ile pożywki na ile nastawu? Do miodów homogenicznych zazwyczaj dodaje się więcej pożywki a rozumiem,że taki miód właśnie masz.
nie mam dokładniej wagi więc sypnąłem łyżkę od herbaty. . .
Jak poprzednim razem robiłem to sypnąłem pół łyżki i było git. . .