Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: CYDR - przepisy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Jeśli nie chcesz gazowanego cydru to daj piro.
Aviatik jak długo taki cydr musi "leżakować" przed degustacją? W instrukcji załączonej do opakowania jest napisane, iż trunek spożywać można po 2 tygodniach. Jaki jest optymalny czas według Ciebie? Jeszcze chciałbym się upewnić na temat dodawania cukru. Ksylitolu mogę użyć do dosłodzenia trunku, i nie zostaje on przerobiony przez drożdże. Cukru dodaje do butelki w celu "nagazowania" cydru. Dobrze rozumuję? Czy 6 gram cukru do litrowej butelki nie będzie za dużo?
Pozdrawiam
Jeśli chcesz mieć gazowany to musisz dać właśnie 2-3 tyg na nagazowanie. Musi stać w temp. pokojowej. Żeby nagazować dajesz 8g cukru na litr, ja daję nawet 10g ale wtedy wychodzi mocno nagazowane. Osobiście czekam min. miesiąc po zlaniu zanim zacznę :pijemy:. Po kilku miesiącach jest trochę lepsze ale nie na tyle, żeby tak długo czekać ;)
Dobrze rozumujesz. Ksylitol do dosłodzenia, cukier do wtórnej fermentacji czyli nagazowania.
Bardzo dziękuje.
Jeżeli ten cydr wyjdzie przyzwoicie, nie omieszkam sprawdzić koncentrat o smaku truskawkowym. :)

Pozdrawiam Adam
Witam, proszę o prosty sprawdzony przepis na cydr. Mam drożdże suche sherry Zamoyscy, jabłka (niestety) papierówki jeszcze na drzewie.

Czytałem te na pierwszej stronie, ale niżej pisze, że to są stare przepisy, a nowych nie znalazłem
Przepis na Cydr? Proszę bardzo, prosty i sprawdzony:diabelek:
Sok z jabłek i drożdże. Koniec przepisu:co_jest:
Przefermentować do końca, rozlać do butelek dodając 8g cukru na litr. Jak lubisz słodsze to dosłodzić ksylitolem/stevią/słodzikiem.

Ps. Papierówka podobno tak średnio się nadaje na cydr czy też wino. Sam nie robiłem, więc nie mam porównania.
W wątku są 22 strony i prawie na każdej są wartościowe informacje o przepisach i modyfikacjach, tylko chcieć przeczytać. Papierówki podaruj sobie i poczekaj na inne jabłka (z papierówek rób kompot lub dżem), robiłem cydr i wyszedł nijaki, bez aromatu.
(02-08-2013, 13:09)lukihah napisał(a): [ -> ]Przepis na Cydr? Proszę bardzo, prosty i sprawdzony:diabelek:
Sok z jabłek i drożdże. Koniec przepisu:co_jest:
Przefermentować do końca, rozlać do butelek dodając 8g cukru na litr. Jak lubisz słodsze to dosłodzić ksylitolem/stevią/słodzikiem.

Ps. Papierówka podobno tak średnio się nadaje na cydr czy też wino. Sam nie robiłem, więc nie mam porównania.

Mylisz się, dodajemy pożywkę dla drożdży, przelewamy z burzliwej na cichą fermentację, zawsze przed rozlewem dodajemy cukier , których drożdże nie zjedzą oraz 4g glukozy/cukru z buraków na 0,5l aby uzyskać w cydrze pianę.
:cool:
czy można prosić o konkrety na temat cukru i ewentualnej wody na litr soku jabłkowego?

te informacje mi wystarczą
Ani wody ani cukru nie dajesz.
Jedyny cukier to 8g/l przy butelkowaniu aby nagazować cydr.

Koledzy zresztą to już napisali więc dlaczego się pytasz ?
Fermentujesz sam sok jabłkowy, bez dodatku cukru do fermentacji, chyba że chcesz "hard cider". Ile cukru ma sok tyle będzie alkoholu, zwykle około 4% wychodzi. Jeżeli chodzi o cukier do nagazowania to około 6-7g na litr.

Wody NIET! Tylko sok! Jeżeli masz super kwaśne jabłka to albo specjalne drożdże (http://www.klubwiniarzy.pl/winiarstwo/te...y-i-poywki - bardzo mądry artykuł, który wszystko wyjaśni) albo mieszasz z sokiem z jabłek słodkich. W zasadzie "prawdziwy" cydr powinno się wykonywać z jabłek 40% słodkich - 40% winnych - 20% cierpkich.

PS: Zaś mnie dziad jeden Tasmol ubiegł:D Bo kto pyta nie błądzi, lepiej teraz niż jakby mu uciekało przez rurkę.
(02-08-2013, 17:42)Biotit napisał(a): [ -> ]Mylisz się, dodajemy pożywkę dla drożdży, przelewamy z burzliwej na cichą fermentację, zawsze przed rozlewem dodajemy cukier , których drożdże nie zjedzą oraz 4g glukozy/cukru z buraków na 0,5l aby uzyskać w cydrze pianę.
:cool:
O pożywce faktycznie zapomniałem, jednak używając mocnych drożdży - przy tak niskiej mocy - staję się ona praktycznie zbędna. Choć fakt faktem jak dodamy to nie zaszkodzi. O cukrze do nagazowania i do dosłodzenia cydru pisałem.
(02-08-2013, 13:09)lukihah napisał(a): [ -> ]Przefermentować do końca, rozlać do butelek dodając 8g cukru na litr. Jak lubisz słodsze to dosłodzić ksylitolem/stevią/słodzikiem.
Witam, a ja mam pytanie, co się stanie jak się przedawkuje odżywkę?. Dostałem od kolegi drożdże z odżywką, no i nie popatrzyłem i chlast cały woreczek do wiadra na 20 l. Dopiero na drugi dzień zobaczyłem, że tam jest napisane 6-9g /10 l. Nawet nie wiem ile jej tak naprawdę było, bo na woreczku nie jest napisane. Mam nadzieje że tylko 50 g, to jest taka odżywka http://www.bimberhobby.pl/product.php?id_product=36 drożdże jakieś w białym opakowaniu tylko z napisem cider yeast. Tak mi przyszło do głowy, ze jak drożdże się rzucą na pożywkę, to już im sił zabraknie na fermentacje, może tak być?
Ja nigdy nie dawałem do cydru żadnej pożywki - tylko same drożdże i zawsze wychodziło.
Jak już walnąłeś pożywki, to od pożywki drożdże nie padną. Pytanie tylko, czy będą w stanie ją "zutylizować" (ale to już pytanie nie do mnie).
I przy okazji przepraszam za brak czytania ze zrozumieniem.
(02-08-2013, 13:11)bigmisiu napisał(a): [ -> ]Papierówki podaruj sobie i poczekaj na inne jabłka (z papierówek rób kompot lub dżem), robiłem cydr i wyszedł nijaki, bez aromatu.

No nie wiem. Ostatnio piliśmy rewelacyjny cydr Rynia (chyba najlepszy, jaki w ogóle piłam) - właśnie z papierówek.

Pozdrawiam

Hanka
Chętnie zapoznałbym się z dokładną recepturą na taki cydr z papierówek.
Ryniu, może się pochwalisz? Czas zrehabilitować te wyklęte papierówki.
Rownież mam problem z cydrem.
Najprawdopodobniej jabłka z których jest zrobiony zostały za wcześnie zebrane.
Musiałem dodać dwie szklanki cukru aby cokolwiek ruszyło , teraz po 10 dniach wziąłem trochę na próbę i jest strasznie kwaśne.
Co robić ?
Rozumiem, że w końcu ruszyło i po tych 10 dniach stanęło. Jeśli tak to jest kwaśne, a raczej wytrawne, bo cały cukier został w cudowny sposób zamieniony w alkohol etylowy ;)
Możesz dosłodzić słodzikiem albo ksylitolem.
Cukier dodalem dwa dni po nastawieniu.
Po tych 10 dniach nadal bulgocze jednak z mała częstotliwością
Pozostaje tylko slodzik ?
Tak naprawdę ciężko Ci coś doradzić bo nie podałeś żadnych informacji. Ile soku, blg soku, ile cukru itp. Nie wyciąga się wniosków po próbie smakowej w trakcie fermentacji. Poczekaj aż skończy się fermentacja i po tygodniu spróbuj jeśli jesteś taki niecierpłiwy. Jeśli chcesz słodki cydr/wino ( bo tak naprawdę nie wiem co chcesz zrobić) musisz go dosłodzić po fermentacji tym czym pisałem.
Soku było niecałe 11 litrów a dodałem dwie szklanki cukru. Blg nie sprawdzę bo nie mam czym.
W zamyśle oczywiście mam cydr.
Jeśli się zdecyduję na ksylitol to w jakiej ilości go dodawać na półlitrową butelkę?
(27-08-2013, 21:30)FishHunter napisał(a): [ -> ]Soku było niecałe 11 litrów a dodałem dwie szklanki cukru. Blg nie sprawdzę bo nie mam czym.
W zamyśle oczywiście mam cydr.
Jeśli się zdecyduję na ksylitol to w jakiej ilości go dodawać na półlitrową butelkę?
Skąd mamy wiedzieć jaki napój lubisz, słodki, ulepek czy też ... sam popróbuj wystarczy ruszyć głową i organoleptyczni e posprawdzać :D i czytaj forum , a przynajmniej ten wątek.

Pytam bo nie miałem nigdy z tym do czynienia a wypiłbym zarówno słodki jak i ulepek :) byle nie wytrawne
(27-08-2013, 23:10)FishHunter napisał(a): [ -> ]Pytam bo nie miałem nigdy z tym do czynienia a wypiłbym zarówno słodki jak i ulepek :) byle nie wytrawne
To tak uczyń, jedne butelki dosłódź , inne zaś mniej , zapisz na etykietach ile dałeś ksilitolu, czy też słodzika, będziesz wiedział jakie Ci smakuje, ot przepis. Tobie ma smakować :D
Tak mam zamiar zrobić. Po prostu chodziło o to ile tego się daje łyżeczkę czy 3 łyżki np.
Kwestia ile musiałbym zakupić.

Zlałem dziś cydr, oto zdjęcie po przelaniu z butli.

http://imageshack.us/photo/my-images/824/qiij.jpg/
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37