Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: CYDR - przepisy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Też bym coś nastawił ale zupełnie nie obrodziły mi jabłonie (gradobicie) bez wiosennych przymrozków - chyba pierwszy raz w historii ?
A co obrodziło w tym sezonie? - nic!
Gradobicie zrobiło swoje. Może w przyszłym roku będzie lepiej!?

Mam pytanie - czy do przyrządzenia cydru może posłużyć każdy gat. jabłoni?
Zrobić można z każdej odmiany, ale generalnie najlepsze są jesienne - kwaskowe i najbardziej aromatyczne.
Choć niedawno ktoś pisał, że pił cydr z papierówek i był wyborny, mimo że najczęściej papierówki nie są polecane.
Ja piłem Rynia cydr z papierówek - wyśmienity.
Ja robiłem z różnych odmian, w sumie kilkanaście "warek", ale wg mnie najlepsza odmiana to Bankroft, zbierana późną jesienią i przerabiana w końcu grudnia.
Może jeszcze lepszą odmianą byłaby Reneta, ale nie mam do niej dojścia.
W tym roku też miałem mieć renety ale wszystkie spadły niedojrzałe i popsute, może w przyszłym roku szczęście dopisze. O bankrofcie nigdy nie słyszałem i nie widziałem w sprzedaży.
IMHO - "najlepszość" zależy od Twojego smaku, a nawet od aktualnego "chciejstwa". Mi najbardziej (i najczęściej) odpowiadał cydr z jaśniepańskich. Były dni, gdy jednak miałem większą ochotę na cydr z dzikusów przydrożnych lub z antonówek (takie klimakterium - czasem uznawałem go za pyszny, a czasem za całkiem niedobry ...). Reneta (dla mnie) była rewelacyjna na wino, cydr mnie nie powalał.

Zrób kilka warek: różne jabłka, różne drożdże, będzie git!
(03-09-2013, 16:40)tasmol napisał(a): [ -> ]Ja piłem Rynia cydr z papierówek - wyśmienity.
Papierówki mają dużo cukru więc już chyba nie trzeba zbytnio dosładzać nastawu ale są drogie.
Ja poczekam na ostatnie opadówki wtedy będę mieć "pełnię lata" i to za "psi grosz"!?:D
Dziękuje za wszystkie rady i proszę o więcej. Darek.

Zabutelkowałem swój pierwszy cydr.
Wygląda chyba całkiem nieźle,na pierwsze próby trzeba będzie poczekać.

http://imageshack.us/photo/my-images/826/m681.jpg
Witam Wszystkich
jestem nowy mam 50 litrowy balon dostęp do jabłek i uwielbiam cydr
mam pytanie czy mogę dolewać sok do balonu etapami w odstępach 1-3 dni ?
z góry dziękuję za odpowiedzi
Możesz, ale musisz liczyć się z tym, że fermentacja potrwa dłużej.
jakich jabłek najlepiej użyć twardych, dojrzałych czy spadów
Dojrzałych, nie popsutych, nie porażonych chorobami. A czy to spad czy nie to Twoja decyzja.
Właśnie jestem po jednej szklaneczce cydru kartonikowego zlewanego do butelek miesiąc temu. Jest git. Dodawałem do każdej butelki dwie pastylki słodziku z Lidla. Trzymałem tą butelkę w lodówce. Moje wnioski. Lekutki posmak drożdzy, ale do zaakceptowania. Cydr w lodówce szbciej się sklarował niż ten co stał w normalnej temperaturze piwnicznej. Natychmiast porównałem smak mojego cydru z kupionym w sklepie cydrem lubelskim. Lubelski w porównaniu z cydrem kartonikowym jest STRASZNIE słodki, jak coca-cola. Warto było nastawiać cydr kartonikowy.
(10-09-2013, 22:13)stapler napisał(a): [ -> ]Natychmiast porównałem smak mojego cydru z kupionym w sklepie cydrem lubelskim. Lubelski w porównaniu z cydrem kartonikowym jest STRASZNIE słodki, jak coca-cola. Warto było nastawiać cydr kartonikowy.
Na próbę kupiłem też ten "lubelski". Cena wygórowana bo prawie 12zł/L (w/g mnie ta objetość powinna kosztować w detalu gdzieś max. 7-8zł!?
Dla mnie palącego i pijącego mocniejsze trunki smak "lubelskiego" bardzo płytki...ot - taki lekki kompocik!
Schłodzony do 6-8*C daje efekt chłodzący ale na pewno słabo smakowy!
Latem przy upałach na pewno "zda egzamin" chociaż cenowo może wykończyć niejedną kieszeń więc i sam pędzę po jabłka ,i...zrobię sobie na następny sezon.
Na zdrowie!:pijemy:
U mnie na wsi cena cydru lubelskiego spadła z 12 zł/l do 9,90 zł/l. Plusem jest to , że pani za ladą trzyma butelki cydru w lodówce, sprawdziło się to w te trzydziestopięciostopniowe upały.
(16-09-2013, 20:57)stapler napisał(a): [ -> ]U mnie na wsi cena cydru lubelskiego spadła z 12 zł/l do 9,90 zł/l.
to wciąż taniej wychodzi rakija z lodem;) ,też trudno osiągalna jak ten cydr.
W eklerku jakieś cydry francuskie napotkałem w formie szampanowej butelki po 13,90/ 0,7L ale nie wziąłem - poczekam na swoje.
Czy na bazie cydru z lat 50/60-tych ub.w. powstały "polskie jabole"?
Czy znacie jakieś przepisy, co dodawać do cydru, aby był na święta w grudniu jakoś smakowy - cynamon, goździki, orzechy?
Szczerze to odradzam cynamon, mocno tłamsi nastaw, pachnie jak ściera. Możliwe że się ułoży po czasie ale nie zauważyłem tego w swoim cydrze. Natomiast skórka pomarańczowa jak najbardziej, tylko bez bielma i na krótko, bo oddaje goryczkę. Goździk też ale ostrożnie bo dominuje mocno. Orzechy to olej mogą puścić a smak raczej wątpliwy. Jest jeszcze miód, który zostawia fajny smaczek (należy odliczyć cukier do nagazowania lub fermentacji bo drożdże go przerobią). Może suszone śliwki?
Wczoraj znowu wypiłem szklaneczkę cydru, ale takiego co butelka stała w lodówce z miesiąc. Wyśmienicie się sklarował, osad na dnie butelki zwarty. Bez problemu został w butelce. Wniosek? W niskiej temperaturze cydr klaruje się szybciej.
(18-09-2013, 14:08)SzalonyWrobel napisał(a): [ -> ]Czy znacie jakieś przepisy, co dodawać do cydru, aby był na święta w grudniu jakoś smakowy - cynamon, goździki, orzechy?

Imbir.
mam pytanie do znawcow :) chce zrobic pierwszy moj cydr i wybralem pierwszy przepis z tego watku. na 30 : 15kg jablek, 15 cytryn, 3kg cukru. bez imbiru bo nie lubie. Jak zaleje posiekane jablka 9cioma litrami wody, po 7 niach wycisne i dodam reszte skladnilow, to po 24 godzinach mam to do butelek zlewac? chcialbym uzyskac klarowny cydr, moge najpierw zostawic to dluzej az bedzie klarowne i wtedy butelkowac? powiedzcie czy tak to sie robi :)
A przeczytałeś cały ten temat, albo chociaż 2-3 ostatnie strony? Przeczytałeś inne o cydrze, które są na forum? Obawiam się, że nie... Jakbyś przeczytał to byś nie napisał, tego co napisałeś:)

Odpowiadając na Twój post to nie, tak cydru nie robimy:)
A ja jeszcze dodam że daruj sobie cytryny bo z samych jabłek wyjdzie dość kwaśny. Chyba że jabłka to typowe deserówki mega słodkie.
Dzieki za odpowiedzi, doczytam jeszcze, nie mam wiecej pytan ( na razie ) ; -) :-D

Uprzejmie prosze o podpowiedz :-) Wlasnie uzyskalem 25 litrow soku z jablek za pomoca sokowirowki, zasiarkowalem. Czy dodac do tego pektopol? Nie jestem pewien i nie moge teraz znalezc... Z gory dziekuje.
Pytanie do pierwszego przepisu na cydr.
5 kg jabłek
10 l wody
Te jabłka są rozdrabniane a następnie wyciskany z nich sok ? .Bo raczej nie ma sensu rozcieńczać taką ilością wody sok ?.
Z tego przepisu wychodzi pewnie pseudo cydr.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37