Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Kilka pytań technicznych ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Od lata 2009 robię kilka win. Jedne udane (można tak powiedzieć), drugie trochę mniej (pracuje nad tym) jeszcze inne dopiero co nastawione.

No, ale do celu.
Chciałbym nastawić 5l miodku, myślałem o czymś z dodatkiem mielonego imbiru i tymianku. Myślę, że na początek będzie to trójniak, może czwórniak.

Do dyspozycji mam miód wielokwiat (pewnie z domieszka gryczanego).

Teraz kilka pytań:
1. Czy mogę miód zaszczepić drożdżami z wina na Fermvin PDM (pracuje od 4.12.2009, aktualnie ok. 14%, Blg 9) lub rozpocząć na którychś aktywnych biowinu (takie mam)?
2. W jaki sposób zmierzyć Blg brzeczki mając do dyspozycji areometr ze skalą do 25?
3. Może jakiś dodatek soków (kartonowe zamiast wody)?
4. Sycić czy nie przy przyprawach?
5. Czy proporcje 1,65l miodu - 3,35 wody będą odpowiednie na balonik 5l?
6. Czy miód z przyprawami i wodę dać na raz do balonu czy tak jak w przypadku wina miód rozłożyć na raty?

Czekam cierpliwie na odpowiedzi :D
AD
1.Możesz ale jeśli masz to zrób nowe.
2.Bierzesz równo wagowo ilość brzeczki i wody, mieszasz, mierzysz a wynik mnożysz przez dwa.
3.Robiłem kiedyś trójniaka z soków z czarnej porzeczki (50% soku w nektarze ), wyszedł znośny ale nie powala. Całą ilość wody zamieniłem na sok.
4.Jeśli sycę to jedynie do korzennych ale i to zmieniłem i ostatnio robię korzenne nie sycone.
5.Miód w pierwszej fazie fermentacji, a zwłaszcza przy zamieszeniu, potrafią wytworzyć ogromne ilości piany. Nie polecam nastawianie 5 l brzeczki miodowej w 5 l balonie. Na bank wypłynie.
6.To zależy jaki miód robisz (trójniak, dwójniak, półtorak). Ja nigdy nie dzielę miodu, nawet przy dwójniaku. Ale nie widzę przeciwwskazań.
1.Drożdże aktywne z Biowinu ale użyj nowe.
2.Musisz przeskalować aerometr przez dociążenie (znajdziesz dokładną instrukcje w starszych postach).
3.Jeżeli dodajesz przyprawy to sok powinien z nimi harmonizować.
4.Sycić
5.Zawsze warto mieć wolną przestrzeń do burzliwej fermentacji.
6.Trójniaki na aktywnych startują bez problemu z całości zadanego miodu.
Imbir użyj świeży, nie będzie problemu z klarowanie. Jak wszystkie wina ,miód wymaga pożywek i dokwaszenia.
Poza tym jeżeli nie chcesz trzymać się jakiegoś szczególnego przepisu sam zdecydujesz jakie proporcje i przyprawy.
Powodzenia
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że zrobie czysty niesycony (chyba, że jednak się skuszę) trójniak na miodzie wielokwiat.

Zakupiłem dzisiaj pożywkę kombi i fermvin PDM. Wieczorem jadę powalczyć z pszczelarzami i nastawiam.

Aha, jeszcze jedno. Może na początek na jakieś 2-3 tygodnie wrzucić miód do fermentatora??

I jeszcze jedno pytanko. W jakiej temperaturze fermentować miód? Pokojowa ok. 21 czy niższa ok. 16
Proponuję na początek 18-20 st.C. i możesz fermentować w fermentatorze.
Zrobiłem pomiar cukru w miodzie. Rozpuściłem 0,5kg miodu w 0,5kg wody. Po przestudzeniu do ok. 20 stopni areometr wyleciał poza skalę. Mam na skali ok. 25Blg a areometr jest jeszcze jakieś 0,5-1cm powyżej ostatniej podziałki.

Zakładam, że miód ma ok. 28x2=56-66 Blg

Robię z tego miodu (wielokwiat z pierwszego zbioru) trójniaka syconego naturalnego.

Postaram się zdać relację z przygotowań, ale niestety nie foto.
(09-01-2010, 15:01)Boullii napisał(a): [ -> ]AD
2.Bierzesz równo wagowo ilość brzeczki i wody, mieszasz, mierzysz a wynik mnożysz przez dwa.

Czytasz bez zrozumienia. Piszę brzeczka (czyli mieszaninę wody i miodu gotową do fermentowania) i wody.
Czyli bierzesz 0,5 kg brzeczki i 0,5 kg wody. Nigdzie nie piszę o miodzie.
A tak na marginesie 66 Bllg to półtorak i to górna granica. trójniaki wahają się średnio 32-38 Bllg
Pisałem, że to wagowo 0,5kg miodu i 0,5kg wody, czyli rozcieńczenie 1:1, mnożąc to x2 wychodzi mi ok. 65Blg, brzeczkę dopiero będę sporządzał, bo dopiero miód rozpuszczam.
Wiedząc, że miód ma w sobie ok 65Blg cukru, a docelowo chcę osiągnąć ok. 38Blg, to jaki powinien być stosunek miodu do wody?
A po co Ci wiedzieć ile cukru jest w miodzie. Jakaś nowa metoda miodosytnicza ?
Tobie jest potrzebna wiedza ile cukru jest na starcie w twojej brzeczce. Robisz brzeczkę , dla trójniaka to na 1 l miodu (1,4 kg miodu - średnio) i 2 l wody. Mierzysz i możesz korygować Bllg dodając miodu lub wody.
wagowo 1:0,71 (miód:woda [kg]), objętościowo (1:1 [l]).
Lucjan, mi się wydaje, czy gdzieś pisałeś, że Ty student jesteś? ;>
Lucjan najłatwiejszy sposób przyrządzenia odpowiedniego stężenia brzeczki podał Ci Paweł.
Rozpuszczasz na trójniak 1l miodu (najlepiej w niepełnych) 2l wody (lub sycisz jeśli ma być sycony) a następnie mierzysz zawartość cukru i jeśli poziom Blg jest za wysoki, to dodajesz wody. Musisz taką brzeczkę dobrze wymieszać by stężenie było jednolite.
A jeśli chodzi o dokonanie pomiaru,to temat był już przerabiany np. tu; http://wino.org.pl/forum/showthread.php?...8#pid14758
Ok, Zrobiłem brzeczkę syconą. Zrobiłem pomiar objętościowo 0,5l brzeczki i 0,5l wody, Blg wychodzi 23-24.

Z tego co rozumiem wynik mam pomnożyć przez 2, to mi wychodzi 46-48Blg brzeczki. Na trójniak muszę mieć masz 38 wiec powinienem dodać ok. 25o ml wody na litr brzeczki, aby obniżyć Blg. Dobrze liczę?

@77luk: Tak jestem studentem, ale wczoraj słabo mi się myślało, bo przeziębiony jestem i lekką gorączkę miałem. Dzisiaj staram się wrócić do normy :D
Pomiar przez dodanie wody nie objetościowo TYLKO wagowo!!
Przeczytaj podany link.
Jak jesteś przeziębiony to musisz dać inne proporcje - więcej miodu, koniecznie przyprawy korzenne, do tego spirytus i dojrzewanie na kuchence około 3 minuty :)
Rozcieńczyłem wagowo 0,5kg brzeczki/0,5l wody, Blg równe 23.

Wody na litr brzeczki powinienem dodać 210ml, aby uzyskać Blg 38. Tak mi wyszło z proporcji. Czy dobrze liczę?

@77luk: pomyślimy, pomyślimy :D, Tylko, że dzisiaj jeszcze będę jeździł samochodem także odpada :P
(10-01-2010, 13:34)lucjan23 napisał(a): [ -> ]Rozcieńczyłem wagowo 0,5kg brzeczki/0,5l wody, niestety blg powyżej skali aerometru
Są areometry do miodów pitnych. Taniocha a na pewno Ci się w przyszłości przyda.
Ja tu kupiłem:
Cukromierz do miodów 20 - 45 Blg
(10-01-2010, 13:34)lucjan23 napisał(a): [ -> ]Rozcieńczyłem wagowo 0,5kg brzeczki/0,5l wody, Blg równe 23.

Wody na litr brzeczki powinienem dodać 210ml, aby uzyskać Blg 38. Tak mi wyszło z proporcji. Czy dobrze liczę?

@77luk: pomyślimy, pomyślimy :D, Tylko, że dzisiaj jeszcze będę jeździł samochodem także odpada :P

lucjan robisz trójniak - jeżeli dobrze przeczytałem - tak więc nie uwierzę, że Twój trójniak ma 46Blg ( z pomiaru 0,5kg. brzeczki +0,5kg wody =23Blg x2=46? ). Robiłem i robię dużo miodów ale nigdy jeszcze posiadany przez mnie miód w trójniaku nie osiągnął 38 Blg na starcie, nie mówiąc o 46 :diabelek:
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że o ile trzymałeś się ogólnych standardów (czyli 1część miodu do 2 części wody) to Twój trójniak ma ok 32-34Blg (+/- 2Blg)
Był sycony, w 2 garnkach gotowałem go, aż szum był pomijalny. Później jeszcze 30 minut na wolnym ogniu tak, żeby nie bulkało w garnku. Po tych zabiegach z garnka wyparowało 2cm cieczy z drugiego 2,5 (różnica w średnicy), zostawiłem do ostygnięcia na noc i dzisiaj mierzyłem Blg wagowo.

Nie wiem co źle zrobiłem, wody nie dolewałem do początkowego poziomu cieczy celowo, aby uzyskać odpowiedni Blg.
Lucjan23, podobnie jak Kalinowa nie wierzę w krasnoludki. Nie ma takiej opcji aby przy proporcji 1 l miodu na 2 l wody Bllg przekroczyło 39 Bllg a w 46 Bllg nie uwierzę, nie ma tyle wódki na świecie.
Z własnego doświadczenia, które kiedyś robiłem wiem, że błąd pomiaru przy rozcieńczaniu brzeczki do pomiaru w stosunki objętościowym do wagowego wynosi około 4 Bllg dla trójniaka. I nie może być taki sam jak Tobie wyszło.
Nie wiem gdzie robisz błąd ale prościej nie da się już wytłumaczyć prawidłowego postępowania aby otrzymać poprawny wynik.
Pomińmy to czy jest to możliwe czy nie.
Było 6,7l wody i ok. 3,3l miodu. Nic więcej do tego nie doszło.
Sycenie opisane post wyżej.
Blg sprawdzony wagowo co opisałem również wyżej. Teraz pytanie jest proste.Ile wody mam dodać do tej brzeczki, aby uzyskać Blg w okolicach 38? Przy założeniach powyższych.
A jakie masz Bllg obecnie. Twoje pomiary są błędne, bo pomiar przy rozcieńczaniu objętościowym i wagowym nie może być taki sam.

A czy po syceniu uzupełniłeś stratę wody, która odparowała? Przed i po syceniu ilość brzeczki powinna być taka sama, czyli u Ciebie 10 l.
(10-01-2010, 14:13)lucjan23 napisał(a): [ -> ]Nie wiem co źle zrobiłem, wody nie dolewałem do początkowego poziomu cieczy celowo, aby uzyskać odpowiedni Blg.

Jak widać nie. Wyparowało ok. 4,5l objętości brzeczki.
Wyparowało Tobie aż 4,5 L brzeczki ??? Gotowałeś dwa dni czy co? Co tak dużo? To prawie połowa Twojego nastawu.
Chyba coś nie tak, nie pomyliłeś czegoś?
no może :P

nastaw początkowy miał 9-10l, po gotowaniu mam prawie 6l. Czyli ok. 4l wyparowało. Gotowałem wszystko łącznie jakieś 2,5h.
To pierwszy miodek i mogłem coś popiepszyć, bo nie mogłem nigdzie znaleźć konkretnego przepisu sycenia.
To pierwszy zabieg jaki musisz teraz zrobić ,to uzupełnienie wody do pierwotnego poziomu. Jak już uzupełnisz i zmierzysz poziom Blg będziemy wiedzieć ile ma Twój trójniak :diabelek:
Stron: 1 2