Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Jak dawkować?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Jestem nowym użytkownikiem i mam pytanie do doświadczonych w tej dziedzinie. Chcę zrobić dwójniaka ale od samego początku nie chcę dawać całego miodu, tylko dać go na raty, co by drożdże wytrzymały presje cukru. Jak to się robi? Czy można dodawać bezpośrednio miód do gąsiora, czy też uprzednio go jakoś rozpuścić?
Z góry dziękuje za odpowiedź!!:D
(17-01-2010, 14:43)dabdab napisał(a): [ -> ]Witam!
....Czy można dodawać bezpośrednio miód do gąsiora, czy też uprzednio go jakoś rozpuścić?...
Dabdab - poczytaj o miodach syconych i niesyconych to się rozjaśni. To już wszystko jest na forum.
Najważniejsze już zrobiłeś - nie nastawiłeś miodu tylko szukasz, więc kolejność jak najbardziej prawidłowa. Wróżę i życzę Ci sukcesów.
Aha - witaj na forum.
Dabdab zaczynasz od trudnego miodu ale jak chcesz to proszę . Jeśli chcesz robić metodą dzielenia miodu to proszę zrób brzeczkę o Bllg do 30, przefermentuj, odlej trochę rozpuść resztę miodu i dodaj. To tylko z grubszy zarys, szczegóły tak jak pisał tata1959 są na forum.