Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Sklep PIWOWAR polecm
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
ponieważ często robie tam zakupy, spytałem się Pani Magdy, czy wzorem innych da Nam rabat 4% i spokojnie bedzie wysyłać, jak ktoś zamówi. Ma wiele fajnych rzeczy.

pozdrawiam Piotr
Brewkity (coopers) w innych sklepach o niebo tańsze. Boguś mi kupuje w Rzeszowie po 40 zł. Dużo sklepów ma po 46, a tutaj 52. Porażka.

Pkt z Regulaminu:
14.Koszty i sposób dostawy ustalane są indywidualnie z każdym Klientem. Wysokość kosztów uzależniona jest każdorazowo od wielkości zamówienia. Przy wysyłce towaru o wartości zamówienia poniżej 25 zł doliczane są koszty manipulacyjne w wysokości 3 zł netto.

Normnalnie to sklepy podają koszty a tutaj odsyłają mnie do wróżki. Ja chcę znać koszty zanim zdecyduję się dokonać zakupu.
Okienko kalkulacji kosztów zakupu pod Operą wyświetla się niekompletne. Pod Firefoxem też nie działa poprawnie.

Ceny ziół do nalewek można uznać za poprawne (mają 6.90, najczęściej są one po 6.50).

Bardzo ładna szata graficzna i funkcjonalnie pomyślana stronka, ale ....
ja tam kupuję drożdże Lalvin, dobre rzeczy do klarowania, ostatnio wytargowałem 5l prasę, więc nie narzekam, piw póki co nie robię, więc nie kupuję. Ale chyba niebawem zacznę, bo właśnie niedawno spróbowałem maliniaka i b.mi smakował. A Pani Magda jest podobno Alfą i Omegą jeśli chodzi o piwa, bo ile razy tam jestem słyszę dyskusje o tym trunku. Szkoda, że u Nas na Forum nie ma takiego działu.
Padłem na twarz jak doszedłem do finalizacji zakupu - po co im płeć kupującego (po imieniu nie rozpoznają?) i data urodzenia?
Brak możliwości zakupu bez rejestracji.
Odpada.

Jedynie na plus to bardzo fajnie zrobiona stronka.
tata ma zawsze racje :big:
ale zawsze jest ale :P
co komu przeszkadza podanie daty urodzenia i swojej płci :podstep:
Fakir - nie mam abonamentu na rację.
Napisałem tylko o danych, których podawanie uznaję w danej sytuacji za bezsensowne i taki stan działa mi na nerwy. Pewnie wielu ludziom to nie przeszkadza i nic mi do tego.
Wręcz jest ustawowy zakaz przetwarzania i gromadzenia 'danych wrażliwych', niekoniecznych do przeprowadzenia transakcji. Howgh!
poza tym nie kazdy chce podawac dane wieksze niz absolutnie niezbedne do wykonania zlecenia...
Szukając produktu w internecie zwracam uwagę na:
- cena brutto,
- koszty/warunki przesyłki,
- termin realizacji,
- sposób składania zamówienia.

Powyższe dotyczy znalezionego konkretnego produktu.

Autuję e-sklepy, które:
- bezwzględnie wymagają rejestracji,
- wymagają podania danych wykraczających poza imię i nazwisko, dokładny adres, adres email (dopuszczam nr telefonu na zasadzie dobrowolności),
- nie wysyłają za pobraniem,
- przesadzają z kosztami przesyłki ponad poczucie dobrego smaku,
- określają termin realizacji (wysyłki) na więcej niż 2-3 dni od wpływu kasy na konto lub od momentu zamówienia dla opcji "za pobraniem" bo to oznacza, że nie posiadają oferowanego towaru na stanie, albo są niewydolni organizacyjnie
- trudno się dodzwonić bo, albo nikt nie odbiera, albo "plącze się w zeznaniach" podczas rozmowy.
Słuchajcie, Sklep jest ok, kto nie chce nie musi, Głównie zapraszam Warszawiaków. Warto.

A do Taty, Pani Magda mi odpisala , że ma duzo lepsze jakościowo gatunki piwa niż Ty kupujesz po 40 zł i są troche tańsze. Jak Cię to interesuje to skontaktuj się. Nic nie jest na siłę, ja jestem zadowolony, wiadomo że W-wa to nie Rzeszów , czy Radymo :( i ceny zawsze bedą większe, jak zarówno jakość i wybór.
(06-03-2010, 19:25)Biotit napisał(a): [ -> ]wiadomo że W-wa to nie Rzeszów , czy Radymo :( i ceny zawsze bedą większe, jak zarówno jakość i wybór.

Czy to oznacza, że brewkity Coopers po 47 zł i Brewmaker po 45 zł w Krakowie, na rynek warszawski mają specjalną edycję i dlatego kosztują 52 zł ;)?

Też jestem zdania, że jeśli komuś nie odpowiada sklep to nie musi w nim kupować, a sam kupuję tam drożdże Lalvin, ale nie przesadzaj.
Biotit - porównywałem Coopersy czego nie ukrywałem. Piwa te same (nie twierdzę, że najlepsze na rynku) więc stwierdzenie o wyższej ich jakości pozostawię bez komentarza.
Najtańszy brewkit w tym sklepie to Harvest za 43 zł, więc też droższy od omawianych Coopersów. Nie znalazłem na stronie sklepu tych tańszych, o których wspominasz, więc wybacz, ale nie rozumiem dobrego samopoczucia pani Magdy.
Nie twierdzę i nie twierdziłem, że jest to zły sklep, tylko że nie akceptuję proponowanych, wyższych niż u innych, cen i sposobu sprzedaży (konieczna rejestracja, zbyt szeroki zakres wymaganych danych, brak jasno podanych kosztów wysyłki oraz nie działające elementy na stronie - właśnie te dotyczące kalkulacji kosztów wysyłki).

(06-03-2010, 19:25)Biotit napisał(a): [ -> ]......wiadomo że W-wa to nie Rzeszów , czy Radymo :( i ceny zawsze bedą większe, jak zarówno jakość i wybór.
Przepraszam, że jako marny prowincjusz ośmieliłem się poddawać w wątpliwość wyższość STOLYCY, pod każdym możliwym względem (szczególnie jakości i wyboru), nad pozostałymi, mało znaczącymi, regionami tego kraju, który kończy się poza JEJ granicami.

EDIT:
Powyższego stwierdzenia używam wyłącznie jako zdanie polemiczne w dyskusji w tym wątku i nie odzwierciedla moich poglądów na Warszawę i jej mieszkańców.

EDIT2: Bogi kupuje mi w Rzeszowie Coopersy po 39.90 dokładnie. Jakoś strawię tą ich niższą jakość.
Ok, chciałem pomóc, a wyszło jak zwykle,
(06-03-2010, 20:18)Biotit napisał(a): [ -> ]Ok, chciałem pomóc, a wyszło jak zwykle,

Za bardzo się przejmujesz. Załatwiłeś dla forum rabat, dzięki, pewnie skorzystam, bo tych drożdży nigdzie indziej nie spotkałem. Mnie rozbawiła tylko ta "warszawska jakość" ;).
No trochę dziwne zdanie. Pomieszkuje troszkę w Warszawie i to co mogę powiedzieć to zdecydowany minus dla jakości (zwłaszcza mięsa, owoce), plus dla wyboru, bo więcej, co logiczne, ale też nie ponad stan. Co mi z holenderskich pasztetów w śmiesznie wysokich cenach?
No i ostatecznie, warszawskie ceny są odstraszające. Uzasadnienie, biorąc pod uwagę ceny nieruchomości, ale mimo wszystko strasznie się patrzy na ceny ;p groza przejmuje, a radość wraca, gdy wracam do "rodzimych" sklepów ;p
pzdr
fea
ps. Biotit, nie przejmuj się, wszyscy rozumiemy co chcesz przekazać, troszkę po prostu poddajemy pod wątpliwość Twój entuzjazm, a raczej jego genezę. Ale ok, przyjmujemy do wiadomości. Wierz mi, tata1959 też nie ma nic złego na myśli :P
Słuchajcie, ja się nie emocjonuję, po prostu każdy ma swój głos i tyle.
Nie będę się wdawał w polemikę, bo nie taki był cel mojego postu.
Winohobby działa, tez tam kupujemy, to czemu Piwowar nie może dać Nam takich samych rabatów. Pogadałem z Panią Magdą i mamy rabat. Jeden sklep jest na Żoliborzu, drugi na Pradze, więc jednemu bliżej tu , a drugiemu tam.

pozdrawiam Piotr
Ta Pani Magda musi być niezwykłej urody ;p nie znika ci z ust/postów ;p :cool:
Dzięki za załatwienie sprawy z rabatem, poinformowaniem nas.
A najlepiej by było gdybyś zaprosił Panią Magdę do nas na forum :)
pzdr
fea
Fea - dzięki.
Biotit - odbyliśmy, może impulsywną chwilami, ale na swój sposób pouczającą rozmowę. Właśnie po to jest forum. Fajnie się sprzeczało ;)
Ponadto dzięki naszej wymianie opinii temat był u góry ;) .
Super, że pomyślałeś o rabacie i Ci się udało go załatwić.

PS. "Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba...." - słowa piosenki z repertuaru SDM.
oj SDM to mój ulubiony zespół: "spotkamy się przy studni...." Nasze Żony będą polewać"
(07-03-2010, 09:33)Biotit napisał(a): [ -> ]oj SDM to mój ulubiony zespół: "spotkamy się przy studni...." Nasze Żony będą polewać"
Znowu prowokujesz do zwady? :tancze:
"spotkamy się kiedyś u studni"!
Eeeeee tam. Ważne, że żony będą polewać, a przed tym całe odświętne "nawet wódkę wypić pozwolą".
Jak lubisz SDM to zainteresuj się jeszcze Romanem Roczeniem, a może Korycki-Żukowska Ci podejdą. Klimaty może do końca nie te same, ale... jak się kilka razy ich posłucha to zaczyna się bakcyla łapać.

Żeby nie było, że off top, to pytanie jak najbardziej w temacie: Czy w okolicach sklepów Piwowara jest może jakaś studnia???
Co do cen wyższych bo to Warszawa .............totalny bezsens . Przecież to sklep internetowy więc podejrzewam że warszawiaków najmniej kupuje.
Co do Coopersów to Heniu spróbuj czegoś innego. Dużo lepsze są Brewmaker lub Muntons dostępne w Browamatorze.
Cytat:Co do cen wyższych bo to Warszawa .............totalny bezsens . Przecież to sklep internetowy więc podejrzewam że warszawiaków najmniej kupuje.
Ten sklep internetowy ma dwa zwykłe, fizyczne sklepy w Warszawie i jako przedsiębiorstwo musi funkcjonować i mieć zyski. To w oczywisty sposób przenosi się na ceny produktów, które są wyższe od tych niezawyżonych w mniejszych miastach. Dlatego jeśli zakładać sklep internetowy, niewielkiego rozmiaru, to na pewno nie w Warszawie. Ale jak ktoś chce to wolna wola ;p
pzdr
fea
Ja tam kupowałem różne produkty nie raz i złego słowa powiedzieć nie mogę.
Sklep OK.
Pomimo tego że niektóre produkty są droższe to będąc w W-wie robię zakupy = w efekcie i tak wychodzi taniej niż w innych z kosztami zakupu/przesyłki.
Znowu prowokujesz do zwady? :tancze:
"spotkamy się kiedyś u studni"!
Eeeeee tam. Ważne, że żony będą polewać, a przed tym całe odświętne "nawet wódkę wypić pozwolą".
Jak lubisz SDM to zainteresuj się jeszcze Romanem Roczeniem, a może Korycki-Żukowska Ci podejdą. Klimaty może do końca nie te same, ale... jak się kilka razy ich posłucha to zaczyna się bakcyla łapać.

Żeby nie było, że off top, to pytanie jak najbardziej w temacie: Czy w okolicach sklepów Piwowara jest może jakaś studnia???[/rquote]

Tata
wcale nie prowokuję, :polewam:
a tak na marginesie jakie PIWO proponujecie do zrobienia po raz pierwszy?
Takie jakie lubisz najbardziej :). Weź tylko pod uwagę, że do fermentacji i leżakowania lagerów potrzebne pomieszczenie z odpowiednio niską temperaturą, inaczej ich smak i tak zbliży się do ale.
Stron: 1 2