Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Suszona DR i głóg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie,

Mam zamiar zrobić 30l wina z dzikiej róży i głogu.
Winko słodkie i mocne(16%) jak na DR przystało :)
Mam 2kg suszonej dzikiej róży(rosa canina) oraz 1,1kg głogu.
Przy obliczeniach wspomagałem się kalkulatorem winiarskim.
Otrzymuję następujące dane:
7,5kg owocu (Czy moje 3,1 kg suszonego wystarczy?)
7,9kg cukru (Tutaj chyba bez zmian, z tego co wiem to DR i głóg maja małe ilości cukru)
24,4litra wody (O ile zwiększyć ilość wody? Z moich obliczeń wychodzi ze co najmniej litr, lecz suszona DR wchłonie wodę(nie mam prasy nie używam pektopolu) wiec z 3l?)
Kwasku nie dodaje
Drożdże Zamojskich Tokay
10g pożywki
Winko będę robił w dwóch fermentatorach, nastaw z miesiąc potrzymam.
Moje kolejne obawy są związane z wiekiem tej DR została ususzona 4 lata temu, ale przecież jej nie wyrzucę. Jaki to może mieć wpływ na wino?
Proszę o uwagi i komentarze.

Pozdrawiam Mateusz,
Zrób tak jak tu:
http://old.wino.org.pl/frames/index2.htm

Na przyszłość nie otwieraj nowych wątków. Podłącz się pod już istniejące.
Pytanie moje takie; czy ta suszona DR była zamknięta? A Co do samej DR, to ja też robiąc ze suszu wykonuję 3 nalewy na jedne owoce, też nie wyciskam i nie używam pektopolu a wychodzą mi wina mocne, esencjonalne i smaczne. Nie używam też kalkulatora :chytry:
Owoce niestety nie były szczelnie zamknięte a jedynie przytkane watą w butli. Mam nadzieje ze żadne grzyby czy inne paskuctwa nie zaatakowały na dobre i wino wyjdzie przednie.
Przejrzyj owoce i jak będziesz mieć wątpliwości to przelej je gorącą wodą.

W 2009 dodałem do suszonej DR suszonej jarzębiny. Jak dla mnie super połączenie. Piękny kolor, zapach i smak.

DR wygląda całkiem dobrze, gdzieniegdzie tylko białawy nalot, ale i tak przeleję je wrzątkiem. Trochę zmieniłem plan, na 15 litrów DR, będzie bardziej ekstraktywne. Połączenie z jarzębina brzmi ciekawie. Spróbuję w sezonie.