Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Dylematy piwo -pochodne :P
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
(17-03-2011, 09:33)piksiak napisał(a): [ -> ]Jak piwo odpali to my odpalimy piwowara :diabelek:

nie życzę, ale zróbcie mu fotkę przy odpalaniu :spoko: albo nawet nakręćcie filmik : Piksiak i Mkaz kontra Piwowar (komercyjny) :hahaha:
Ktoś tu mówił o 3 miesiącach ;)
Stout po 4 dniach po zabutelkowaniu:

[attachment=13662]

Piwko jest pyszne, wyczuwam aromat miodu gryczanego.

Ciekawe jak długo wytrzyma reszta butelek :diabelek:
(21-03-2011, 08:07)mkaz napisał(a): [ -> ]Ktoś tu mówił o 3 miesiącach ;)
Stout po 4 dniach po zabutelkowaniu:
(...)
Ciekawe jak długo wytrzyma reszta butelek :diabelek:

Nigdy nie otwierałem piwa po 4 dniach od butelkowania :niewiem: ,

skoro jest dobrze, to jest dobrze :spoko: .

Młodzi - to i niecierpliwi :hahaha:
Święte słowa:P

Zacytuję może słowa Pana Jakóba Sroczyńskiego z "Piwowara Doskonałego": "Idzie nam więcey o wyrabianie takich gatunków piwa, które nie tylko przez kilka lat trzymać się mogą, ale ieszcze na podobieństwo mocnych win przy dobrem zachowaniu przez długie wytrawienie coraz lepszych własności nabieraią; iako to powszechnie wiadomo iest o porterze, o piwie zwanem Brownstout i o innych gatunkach dobrych składowych piw angielskich (...) Hermbstaedt świadczy, że widział i pił angielskie piwo Ale, które w butelkach 25 lat trzymane było. Nie miało ono iuż swey dawnieyszey własności musowania, lecz zamieniło się w tak wyborny trunek, i tak było podobne do wytrawionego i iuż nie słodkiego wina niższych Węgier, że nawet znawcy win węgierskich wzięli piwo za wino."

Ja z każdej warki odkładam dwa piwka jako "reserve". Ostatnio porównując porterek kolejny, a już półroczny, stwierdzam, że więcej trzeba by odłożyć, bo zacnie się rozwija. Roczny już kosztowałem i jakbym miał więcej i by nie byłoby żal, to bym na konkurs posłał po główną nagrodę w tej kategorii:P Ale konkursy wołają o parę flaszek, więc...:ksiazka:
Odrazu niecierpliwi spragnieni tylko a także ciekawi ;) Szczerze mówiąc to stoutem jestem miło zaskoczony a pszeniczne ..... niech piksiak napisze bo to formalnie jego warka.
(21-03-2011, 15:16)mkaz napisał(a): [ -> ]... a pszeniczne ..... niech piksiak napisze bo to formalnie jego warka.
Podsumowanie w odpowiednim czasie nastąpi, bo na razie to "cienko" to widzę, ale może się rozpędzi.
Testowaliśmy chwilę temu Ćcinowe lekkie półroczne i wyszedł naprawdę cudny napitek, więc jak ktoś ma dostęp do puszeczki Scottish Heavy Ale Munton'sa, to polecam po odpowiednim upgrade'owaniu. A tak wygląda:

[attachment=13679]

i jeszcze coby barwę uwidocznić, a płomienna miedź to jest:

[attachment=13680]

Jutro nastawiam stout i leger z brewkita, woda przegotowana już się chłodzi. I mam pytanie:
Czy dodać tak jak pisze na instrukcji 1kg cukru, czy lepiej zastąpić go czymś? Mam glukozę i czysty ekstrakt słodowy jasny.
Ekstrakt będzie najlepszy. Nawet do stouta lepiej dać jasny niż cukier. I obetnij wodę o 3-5 l w stosunku do instrukcji.
Andy05 a ile dac ekstraktu na warkę?
Masz WES? Zresztą co masz, to masz. Daj puszkę całą (1.5-1.8 kg). Przyjmuje się, że 300g daje 1 blg w 20 l.
Nie wiem jaki to jest bo jestem teraz w domu a puszki mam u rdziców, Ale kupowałem go u Mariusza w eurowinie.
W sumie to mam puszkę tego ekstraktu, i brewkit sout i leger, oraz kilogram glukozy. Chcę zrobić dobre piwko dlatego pytam, bo ten cukier według instrukcji mi sie nie widzi.
Salomonowo :P puszka do stouta, glukoza do lagera.
Dzięki Andy05 tak zrobię
Do stout'a najlepsza ćcina:P Demerara dry. Lager'a lepiej upgrade'ować, bo na górnych lager nie wyjdzie, a treściwe piwko wzmocnione cukrami, miodem, etc, owszem.

I tak jak radzi Andy, mniej wody niż puszka woła. Stout np. niech będzie między 15-20 litrów.
A co to ćcina i upgrade"ować, bow piwkach to jestem laik?
Ćciny nie było do wyboru :P . Proponuję przejść do kombinacji po czymś prostym, a smacznym. Potem w melasy, ćciny :P grykę i inne.
Narazie jestem początkującym piwowarem wiec zrobie tak jak radzisz w pierwszym poście.
Powodzenia :spoko:
Upgrade'ować-bierzesz puszkę brew-kit'a i tworzysz coś kompletnie nowego poprzez wyrzucenie receptury i zdaniu się na zmysł, czyli wszystkie chwyty dozwolone. Tak powstało np. Wszechmocne Jasne Jabłkowe:P
Ok teraz rozumiem, soki miody itp.
W Miodosytni Kieleckiej właśnie zaczyna się warzenie dwóch kolejnych warek piwka. Tym razem z ekstraktów. Będzie gotowanie, chmielenie itd...
Następnie przejdziemy chyba już na słody ...... :)
(25-03-2011, 20:08)Bogi napisał(a): [ -> ]...
I tak jak radzi Andy, mniej wody niż puszka woła. Stout np. niech będzie między 15-20 litrów.

Z tą wodą to bez przesady. Jak się za bardzo zmniejszy ilość wody to można otrzymać piwo o zabójczej goryczy. 20 litrowy nastaw jest moim zdaniem graniczny. Stout jest piwem dość słabo chmielonym więc jeszcze przejdzie. W piwach Lager, Pilsner, Bitter zmniejszenie ilości wody poniżej 20 litrów może być zabójcze.
Ponadto nie wolno dzielić puszek przed rozpuszczeniem i wymieszaniem zawartości. Do puszek płynny ekstrakt chmielowy dodawany jest na etapie puszkowania. Występuje więc w jednej części puszki (albo w górnej albo w dolnej).
Souta nastawiłem w sobotę, wody dałem 20litrów i 1,2kg ekstraktu jasnego, oraz kilka łyżek miodu wielokwiatowego co dało łącznie 12blg.
Jak w sobotę zwolnię balon to nastawię legera i teraz już nie wiem czy zmniejszać ilość wody, czy lepiej dodac glukozę albo miód? Ekstraktu już nie mam a jednej puszki nie opłaca się zamawiać.
Daj glukozę + 18 l. Poznaj smak. Potem kombinuj dalej. Chyba planujesz jeszcze popełnić kilka warek? Powoli, a bardziej świadomie: 'co się dzieje z moim piwem' . Przechmielenia się aż tak nie ma co obawiać.
Zrobisz jak uważasz.

edit: właśnie otworzyłem Pilsnera na 18 l wody (3 kg ekstraktu słodowego). Przechmielenia nie obserwuję :niewiem: .
Te 20 l (IMHO) to nie żadne minimum, a MAX (ale ja mogę odpowiadać tylko za swój smak :jezor: )
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36