Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: wino z tarniny i winogron
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam

Zebrałem 6,5 kg tarniny, mam też wiaderko juz obranych winogron i niewiem czy robić wino z samej tarniny (dozbierać bo chce robić 30l) czy może zmieszać jedno z drugimc. Ktoś próbował kiedyś takiej mieszanki?

Odnośnie samej technologii też mam kilka pytań bo niewiem jak dobrze wycisnąć tarnine, winogrona już kiedyś wyciskałem sokownikiem to może jakoś dam rade.

Będe wdzięczny za każdą pomoc.
Witaj,
Forum działa od kilku lat. Jest bardzo bogatą bazą informacyjną. Jest w nim prawie wszystko na temat wyrobu m.in win. Trzeba tylko poszukać. Robi się to używając opcji szukaj (w lewym górnym rogu strony). Jeśli tam nie ma odpowiedzi na nurtujace Cię pytania to wtedy zakłada się nowy post. Można się też podłączyć pod istniejący już post.

Proponuję zrobić wino z czystej tarniny. Poczytaj tu http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=3298
Nie papraj tarniny winogronami.
Jak masz za mało to połącz z dziką różą.
dzięki za odpowiedź.

Poczytałem troche i chce zrobić fermentacje w miazdze, ale narazie niemam gdzie kupić pirosiarczanu potasu . Czy winogrona i tarnina mogą stać we wiaderkach przez kilka dni? obrane umyte na balkonie, (niskie temperatury).
Pirosiarczyn jest dostępny w marketach np Tesco, BricoMarche. Uważaj z dawkowaniem. Przestrzegaj ściśle dawkowania.
Tarnina może poczekać. Polecam zamrozić ją na 1-2 tygodnie. To jej dobrze zrobi i da Ci czas na przygotowanie się.
Winogrono raczej nie może czekać (bardzo podatne na psucie, zwłaszcza że już jest obrane). A masz już zrobioną matkę drożdżową do wina gronowego? Masz potrzebny sprzęt np aerometr? Zrobienie dobrego wina gronowego nie jest takie proste.
właśnie nie mam, trochę za późno zacząłem czytać forum, i najpierw nazbierałem owoców , zamiast myśleć matce drożdżowej, nawet nie mam drożdży jeszcze a w Bieszczadach nie tak łatwo o dobre drożdże. Może na balkonie nic nie będzie winogronom jak poleżą w chłodzie 2-3 dni, jak sie zepsują to będe musiał zrezygnować z gronowego, ciekawe czy jest jakaś dzika róża, będę musiał chodzić i poszukać. Może ktoś ma pomysł na jakieś winko? Co teraz można kupić lub nazbierać - lepsza ta druga opcja :)
Mój pomysł to sklep ogrodniczy, bardzo często mają drożdże, pożywki i piro. Albo właśnie duże sklepy.
Pijak uzupełnij profil o to skąd jesteś. Sklep ogrodniczy to dobre rozwiązanie.
Jak masz dostęp do tarniny to dozbieraj. Na 30 litrów wina potrzebujesz ok 12 kg. Nie masz co się spieszyć. Tarninę przed robieniem wina koniecznie przemróź. Tak jak pisałem. A masz potrzebne balony lub fermentatory? Poczytaj z forum podstawy wyrobu wina. Pozbieraj potrzebny sprzęt i produkty. I dopiero do dzieła. Z tarniną podkreślam to jeszcze raz masz dużo czasu. Pośpiech jest szkodliwy. Spieszyć musisz się z winogronem.