Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: śliwowica z węgierek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich ostatnio robiłem pierwszy raz w życiu śliwowice czy wino dopiero zaczynam się w to bawić więc nie wiem do końca.:glupek: składniki na 5l 3kg śliwek węgierek, 1kg kwaśnych jabłek, 2,5kg cukru ,drożdże, trawa żubrowa 250ml spirytusu, pożywka. przepis:Zaczynamy śliwki drylujemy jabłka ćwiartkujemy i pozbawiamy gniazdek nasiennych nie obieramy! bo w nich są dużo barwników itd. śliwki z jabłkami np. zgniatamy, mielimy, miksujemy. i wrzucamy do kruka. w moim przypadku to ja zgniotłem rekami, wlewamy przedtem przygotowane drożdże ja rozrobiłem 1/2 paczki i roztwór cukrowy ja rospuśćiłę 1250gr. cukru w 1l wody a następnie dolałem tyle ile było potrzebne w 5l kruku. następnie zatkałem czopkiem z waty na 2 dni a następnie zatkałem korkiem z rurka fermętacyjną na 30dni, zlałem wino do wiadra przez gazą wyrzuciłem owoce bo już nie były by mi do niczego potrzebne wymyłem balon wlałem spowrotem śliwowice było oko 1/2 balonu rospusciłem reszte cukru w wodzie oko 2l, rorobiłem 1/2 paczki drożdży dodałem 2gr. pożywki wlałem 200/250ml spirytusu wrzuciłem trawę z wódki żubrówki i zamknełęm korkiem z rurką fermętacyjną na 14dni po tym czasie zlałem wino do butelek. Proszę o jakieś poprawki?
Jak odzyskam świadomość to może się wypowiem.... :glowa_w_mur::glupek::glowa_w_mur:

A może jedno pytanie, zabutelkowałeś po 44 dniach od nastawienia ??????
tak ale ta śliwowica długo nie postoi bo zaplanowałem to na mojego brata 18-stkę awięc wszystko jednego dnia będzie wypite.
Ani to wino, ani śliwowica.
(25-10-2010, 19:16)nakazuri14 napisał(a): [ -> ]........Zaczynamy śliwki drylujemy jabłka ćwiartkujemy i pozbawiamy gniazdek nasiennych nie obieramy! bo w nich są dużo barwników itd. śliwki z jabłkami np. zgniatamy, mielimy, miksujemy. i wrzucamy do kruka. ..............zamknełęm korkiem z rurką fermętacyjną.............

Ta buj si Bogaaaaa, ta jak Ty piszysz?

Czytając Twojego posta odnoszę wrażenie, iż pisał go człowiek bardzo młody, który zanim zaczął pisać już się samą myślą o tej "śliwowicy" upił, a zamiast do szkoły chodził do dziadkowej piwnicy spijać Jego spirytualia.
Człowieku - sposób w jaki piszesz świadczy o Tobie. Na tym forum wymaga się (patrz Regulamin) nieco staranności.

Tak przy okazji - śliwowica to destylat otrzymywany ze sfermentowanych śliwek. Na tym forum o destylatach/destylowaniu nie piszemy.

PS. Co to jest kruk?

EDIT - będziesz wieczny ponieważ na pewno będziesz cytowany w odpowiedniej rubryce najbliższego Winiarza. Dziękuję za dostarczenie gotowego "materiału" w dużej ilości.
Toż to prawie Burcok Porto Jabłkowo-Śliwkowe :niewiem: . Odkrywasz nowe kierunki. Powodzenia :P
co cie to obchodzi człowieku. jak ja pisze ja chciałem porady a nie tłumaczeń człowieka po 60-tce i jak ty piszesz cytuje ,,jak ty piszysz,, i ogółem się pytałem czy to śliwowica czy wino bo nie jestem wielkim znawcą, i jag by co to ja się szybko nie upijam.

PS. jag byś nie wiedział to kruk to jest to sama rzecz co gęsior,balon itd.:mad:

Skrzych

nakazuri - niniejszym otrzymujesz tygodniowego bana na otrzeźwienie.

Krzysztof
(25-10-2010, 21:04)nakazuri14 napisał(a): [ -> ]co cie to obchodzi człowieku. jak ja pisze ja chciałem porady a nie tłumaczeń człowieka po 60-tce i jak ty piszesz cytuje ,,jak ty piszysz,, i ogółem się pytałem czy to śliwowica czy wino bo nie jestem wielkim znawcą, i jag by co to ja się szybko nie upijam.

PS. jag byś nie wiedział to kruk to jest to sama rzecz co gęsior,balon itd.:mad:

Kolego ręce opadają. Słoma z "butuf" wyszła :niewiem: