Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Wino z winogron
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem z winem z winogron.Po 4 tyg zlalem wino i dodalem 0,75 kg cukru do 10l wina.Przed dodaniem cukru Blg wynosilo ponize 1"tz. cukromierz zatapial sie ponizej skali.Od 2 dni wino nie ruszylo co robic dalej ,prosze o pomoc!!!!
tylko tyle cukru do 10 litrów?
Tak robie wino poraz pierwszy,O.K. blad straszny ale co teraz ztym fantem zrobic ,jak uratowac sprawe, czy dac drozdzy winnych , czy poczekac jeszcze ???
Bez drożdży nie zrobisz wina...
Januszku, jesli moge sie tak zwrócić, nie wiem jak robiłeś "wino", co dodałeś, ile, ani jaki masz problem.
Witaj Natka.
Przed 4 tyg zarobilem moszcz, dalem drozdze winne ,odpowiednia ilosc cukru, wody.
Teraz zlalem wino i dodalem o,75 kg cukru bo z wina zrobil sie juz kwas Bl ponizej 1".Wiem , ze przesadzilem z cukrem ale co zrobic zeby ponownie ruszylo bo teraz to jest sok a nie wino.Prosze Ciebie o pomoc!!!Janusz
Nie rozumiem- jesli odpowiednia ilość cukru i wody to jaki jest problem? Po co ma ruszać , ile jest alkoholu? Nikt ci pomimo szczerych chęci nie pomoże dopóki nie napiszesz co dodałeś , ile i kiedy.
Pytanie, ile było cukru na początku i ile dodałeś?
Dot. mojego wina z winogron!!
Naprawde nie pamietam dokladnie jakie proporcje zastosowalem ale chyba bylo tak:
30.09. 3,5 kg moszczu, 3 kg cukru = 7l wody + torebka drozdzy winnych.
15.10. 1 kg cukru , 4 l wody
26.10. zlanie wina, uzyskalem 10 l wina o zawartosci ponizej skali Bl-nawet O" czyli kwas i dodalem ok. 1kg cukru, teraz jest slodkie ma 15 Bl lecz nie pracuje.Czy teraz dac DM w jakiejs ilosci albo wogole..... co robic dalej, pomozcie, prosze !!!!!
Nie to że się czepiam, ale 7l wody i 4 litry wody= 11l plus 5 kg cukru - objętość 3 litry= 14 l plus 3,5 kg moszczu= około 17,5 litra a nie 10.
Mam podobny problem i gdyby ktoś pomógł to będę wdzięczny.:)
Wino z winogron jasnych, pierwszy raz zlałem z nad osadu w 8 tyg i Blg<0.
Chciałem dosłodzić tak do 6-9 Blg dla smaku ale gdyby ruszyło, to za kilka miesięcy uzupełnić znów do 6-9 Blg (już tylko dla smaku) wtedy powinno być dobre ale:

-ile orientacyjnie kg cukru na 10l wina (Blg<0) aby dociągnęło tak do powiedzmy te 6-9?
-w jaki sposób słodzimy (cukier+wino z nastawu, czy cukier+woda)?
Dodaj z 500-600 gram cukru, cukier i wino z nastawu
(29-10-2010, 19:19)janusz60 napisał(a): [ -> ]Dot. mojego wina z winogron!!
Naprawde nie pamietam dokladnie jakie proporcje zastosowalem ale chyba bylo tak:
30.09. 3,5 kg moszczu, 3 kg cukru = 7l wody + torebka drozdzy winnych.
15.10. 1 kg cukru , 4 l wody
26.10. zlanie wina, uzyskalem 10 l wina o zawartosci ponizej skali Bl-nawet O" czyli kwas i dodalem ok. 1kg cukru, teraz jest slodkie ma 15 Bl lecz nie pracuje.Czy teraz dac DM w jakiejs ilosci albo wogole..... co robic dalej, pomozcie, prosze !!!!!
Za dużo dosłodziłeś starczyło 0,5kg teraz nie ruszy przy 15blg
(14-12-2010, 21:17)Marian lex napisał(a): [ -> ]Dodaj z 500-600 gram cukru, cukier i wino z nastawu

Dzięki wielkie :)