Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: drożdze na winogronie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Anonymous

słyszałem że jak niema się drożdzy winiarskich to można dodac rodzynki bo nanich se też drożdze
Traktuj to jako ostatecznosc bo takie drożdże nie dadzą mocnego i smakowitego wina, jesli w ogóle uda się takie otrzymac!:tak:
Cytat: Traktuj to jako ostatecznosc bo takie drożdże nie dadzą mocnego i smakowitego wina, jesli w ogóle uda się takie otrzymac!
Dadzą, albo nie dadzą - nie wie nikt. Na jabłkach czy porzeczkach też są drożdże, ale cały kłopot polega na tym, że nie wiadomo jakie.
Rodzynki to winogrona, czyli niby szansa na porządniejsze drożdże jakby większa, ale za to większosc rodzynek jest konserwowana - wszystkie żyjątka mogą byc kaputt.
Zawodowcy do gronowych dodają selekcjonowane drożdże szlachetne.
Czy ktos wie jakie to sa szczepy drozdzy (mowa o tych "dzikusach") I czy we Francji tez uzywa sie drozdzy szlachetnych, czy tych co są na owocach??
Pozdro
Przecież szlachetne drożdże to udomowione "dzikusy", jeśli jest szlachetna odmiana winogrona to może być na niej dużo tych "szlachetnych", ale też sporo tych gorszych odmian. A których się używa przy wyrobie wina w masowej produkcji? Myśle, że oni też robią MD... Głowy nie dam ;)
pzdr
fea
tylko ze we Francji maja troche inny klimat i moze na winogronach tez sa inne odmiany drozdzy, moze te troche szlachetniejsze, ktore u nas kupuje sie w torebkach.