Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: jagodowe: czy dodać sok z cytryny?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
moje jagodowe po 2-gim zlaniu z nad osadu jest troche za "mdłe" (a może trochę za słodkie dla mnie w smaku), reszta jest o'k.

Pytania do szanownego grona doswiadczonych winiarzy:

- czy powinnam i czy mozna teraz dodać sok z cytryny?
(w przepisie na stronie głównej nie znalazłam nic na temat dodawania kwasku/soku z cytryny do jagodowego);

- czy rozcieńczenie wina wodą jest mozliwe na tym etapie?

Nie chciałabym zepsuć tego wina, ponieważ ilość niewielka, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?
ja bym zrobil test na malej dawce, i sama ocenisz czy kwas pomaga. Ja osobiscie chyba dodam kwasku do mojego jagodowaego, ale czekam az sie jeszczu ulozy..
Wody raczej unikaj, chyba ze jest bardzo mocno ekstraktywne, ale wtedy moze jakis maly kupaz?
właśnie. Moje doświadczenie z jagodowym to tylko kupaże - wiśnia, truskawka:brawo:, zdaje się, że do śliwki też dorzuciłem. Sama jest ciężka i rzeczywiście mało kwaśna.
:polewam:
dzięki za pomoc, spróbuję na niewielkiej ilości zrobić kilka eksperymentów.
Kupaże już mam, dojrzewają:
- z wiśnią i czarną porzeczką, oraz
- jak wyżej + maliny.
Ponieważ to moje pierwsze jagodowe, to intryguje mnie efekt końcowy prawidłowo zrobionego wina z jagód. Nawet gdy eksperyment z kwaskiem da pozytywne efekty, to część zostawię jak jest i poczekam.
:slinka:
dziekuję, dam znać o efektach
Jeśli wino jest za słodkie, ale równocześnie mocno ekstraktywne, to można je doalkoholizować (tzn. dodać spirytus - tak, żeby podnieść moc np. o 2-3%). Mocne wina z reguły są słodkie i wydają się mniej mdłe.
Oczywiście polecam testy na małych próbkach.