Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: wino z głogu, przesadziłem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Chciałem o coś zapytać. Jestem nowicjuszem, zerwałem głóg z zamiarem zrobienia wina, wszystko robiłem wg przepisu, ładnie fermentowało (bulgotało w rurce fermentacyjnej) ale coś mnie tknęło i pomyślałem sobie że dodam więcej cukru. Ulałem rozpuściłem cukru i z powrotem do butli.

Troszkę pobulgotało i minęły 2 tygodnie prawie a wino stoi i cisza, owoce opadły i zero piany.

Proszę, pomóżcie, co mogę zrobić wino ma ponad 2 mc:(
Być może cukier się skończył to i przestało bulgotać. Może być i tak że drożdże wyrobiły %ty max ile dały rade i zdechły :)
To tak w skrócie.
Nic nie piszesz o pomiarach Blg [początkowe ..] i dawkach cukru.
blg??
hymm dawki trudno powiedzieć,
pierwszy raza dałem zdaje sie 2 kilo na 5 litrów chyba a potem miesiąc później w litrowym garczku ze dwie szklanki i przed dwoma tygodniami tak samo no i dupa, dzisiaj dodałem drożdży (madera) bezpośrednio...
no i nie wiem czy dobrze czy źle:/
Napisz dokładne proporcje nastawu, bo ciężko zrozumieć. Na pierwszy rzut oka grubo przesadziłeś z cukrem.
BLG określa zawartość cukru w nastawie. Poczytaj formu, to dowiesz się po co się to robi.
wiec tak:
zebrałem 3 kg owoców nie drylowane tylko przekrojone wpakowałem do butli +6 l wody, 3 kg cukru, ok 8g drożdży madera po kilku dniach dodałem jeszcze roztworu wody 1 l z cukrem ok 1 kg, po miesiącu ściągnąłem trochę 1 l moszczu i rozpuściłem cukier i spowrotem do butli, po następnym miesiącu zrobiłem to samo i dupa, wino stoi, nie bulka, owoce opadły!!!!!!!:/
Wina masz ok 10 litrów (7l wody plus ok 4,5 kg cukru). Przyjmuje się, że maksymalne stężenie alkoholu dla drożdży to ok 18%. Nie wiem do ilu procent dociągają Madery, ale załóżmy że do 18%. Cukru powinieneś dać 3 kg i osiągnąłbyś ten właśnie poziom alkoholu.
W Twoim przypadku drożdze zrobiły swoją robotę i zostały zabite przez alkohol.
PS. Nic nie piszesz jaki jest teraz BLG twojego wina.
Jak nie masz czym zmierzyc poziomu cukru to spróbuj jakie jest słodkie.
Prawdopodobnie jest jak pisze Jacekwal dofermentowalo do konca i tyle teraz jest mocne i slodkie dalej nie pójdzie biologicznymi metodami nie osiągniesz więcej niż 20%
Nie słyszałem żeby ktoś głóg kroił, może to róża.

Pozdrawiam
Edek:)
hymm, holera, ale tak po 3 miesiącach?! i co tyle??
to co musiał bym teraz zrobić żeby dalej fermentowało??
i jak mogę sprawdzić BLG??
to póki co wino może leżeć w tej butli, nic mu sie nie stanie??
Jeżeli dałeś 4,5kg cukru i nawet drożdże dojechały do 18%, to zjadły ok. 3kg, a reszta została nieprzerobiona. Masz najprawdopodobniej niezły ulepek.
BLG mierzy się cukromierzem. Do kupienia za ok. 7-10zł w sklepie ogrodniczym albo markecie.
no ok, to co teraz mogę z tym zrobić??
Najlepiej zrobić takie samo tylko wytrawne i zrobić kupaż.
eeeeeeeee ale że jak??
Chyba nie masz specjalnie wyjścia