Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: PORTERÓWKA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Nie wyszła typowa porterówka - z racji dodania poza średniej klasy portera, dałem też sporo stouta IBU45 i nie za dużo miodu. Po filtrowaniu litr poszedł na dłuższe leżakowanie, to co zostało do 250-tek na ogólny użytek. No powiem, że zdradziecka. Tak testuję teraz, coś mi się wydawało, że za słaba. 4 kieliszek właśnie poszedł - jednak ma moc. Spirytus jeszcze gdzieś tam w tle czuć, ale pięknie to się układa. Zobaczę za miesiąc jak będzie smakować i za pół roku.
Witam
No i nastawiłem sobie porterówke zobaczymy co wyjdzie:)
0,5 Porter Zywiec
0,5 Porter Bałtycki browar Lwówek Śląski (alk 8,5% Ekstr 18,1%wag)
2 x 0,33 Porter bałtycki browar Perła (alk 9,2% Ekstr 22%wag)
2L dopełnienia 60%
4 łyzeczki miodu
1 goździk
cukier

Wanili nie dolewałem zamierzam dolać 1,5 łyżeczki wyciągu z wanili co wcześniej robiłem.
Do parterówki polecam tylko Porter browaru Komes - najlepszy stosunek jakości do ceny !
Poza tym polecam dodatek kawy rozpuszczalnej , około 2 czubate na litr !
Planuję zrobić porterówkę 2*0,5l Komes oraz 0,5 Okocimia plus litr mocy. Pomyśląłem o dodaniu zamiast cukru ekstraktu ciemnego bruntal - myśle że może to dodać pewnej fajnej słodowości. Dam znać co bedzie
Porterówkę robiłem 3 x 0,5 z Żywca, a do tego odpowiednia ilość, jak piszesz, mocy i zamiast cukru dodawałem miodu gryczanego.

Pozdrawiam Janusz
Zgodnie z zapowiedzia nastawiłem porterówke ze składników trochę innych niż napisałem mianowicie użyłem Porterów Okocimia Grand Imperial oraz Porter Cieszyński, ponadto pół szklanki miodu i pół ekstraktu. Dodałem także płatków dębowych mocno opiekanych ok 3g. Pachnie nieźle, teraz "tylko" czekać...
No i dojrzałem do porterówki, po przeczytaniu całego wątku tam i z powrotem:D, wydumałem następujący skład:

- porter pszeniczny, własny - 9%, 0,5l
- szkockie ale, własne - 8%, 05l
- przyprawy: wanilia 1/2 laski, cynamon 2-3 cm, goździk 2 szt., gałka muszkatołowa 1/3 (a może kwit:niewiem:)
- miód gryczany 200ml
- rodzynki 50g (niestety nie wiem czy za mało, czy za dużo, niektórzy pisali garść)
- spirytus - i tu jest podstawowe pytanie do wtajemniczonych na jaki % się nastawiać, około 30 czy wyższy:niewiem:.

Sposób postępowania - piwa do gara podgrzanie do 60* rozpuszczam miód, dodaję przyprawy, przetrzymuję ~30 min, troczę schładzam i dodaję spirytus i do słoja, słój zakręcam i do lochu na 3-4 tygodnie (jak sobie przypomnę to wstrząsnę).

Uwagi mile :D widziane.
PS.- termin na uwagi dwa dni :diabelek:.
Były już pierwsze próby ? Jak wyszło ?
Zainspirowałeś mnie, poszedłem do lochu i spróbowałem, na razie leci gałką i spirytusem, ale ona ma dopiero 2 tygodnie od filtracji i smak się zmieni jeszcze z czasem.
Zapytaj mnie co najmniej za 3 miesiące, pewnie będę mógł powiedzieć coś więcej:D.
Więc Lechu, za 3-4 miesiące oczekujemy opisu jak "to" wyszło. :D
Nie ma sprawy, tylko się przypomnij, bo skleroza powoduje że zapominam:D, a naleweczki tak zakopane, aby zbyt często nie rzucały się w oczy;).
Z racji, że minął ponad rok od ostatniego wpisu, to i nalewka powinna już być idealna (o ile nie wypita) ;)

Zatem można prosić o wrażenia smakowe? Użyte składniki w ciemno sugerują, że idealna na obecną porę roku :)
Witam a co sądzicie o takim przepisie na świąteczną porterówkę.

3L piwa żywiec porter

cukier 800g zamiast rodzynek i miodu

1 laska wanili przecięta na pół

5 goździków

1 laska cynamonu

1,5l wódki 40%

1,7l spirytusu 95%

Chciałbym żeby porterówka była słodka i miała moc około 60%.Czy taka ilość spirytusu wystarczy czy może zwiększyć do 2l. :D
Czy to zwykłe piwo marki "Guiness" może być, czy raczej porter to coś innego? Bo w smaku jednak piwo Irlandzkie się zasadniczo od porteru żywieckiego znacznie różni.
I tak i nie. Guinness jest porterem, tylko odmianą country/town porter, czyli o niskim blg. Porter żywiecki jest imperial stout porterem, fermentowanym drożdżami fermentacji dolnej, czyli porterem bałtyckim. Raczej, do porterówki powinno się dawać portery gęstsze, 18-25 blg.

https://www.piwo.org/forums/topic/15687-...do-stoutu/
Bogi czyli jednak zrobię tę porterówkę tak jak napisałem tylko zamiast piwa żywiec porter dam komes porter.
Komesowi trafiają się dobre warki, więc wybór jak najbardziej, biorąc pod uwagę dodatki i czas zanim zacznie być zdatna do picia.
Komes moim zdaniem jest najlepszym porterem Polskim, w 2013 zdobył złoty medal na największym konkursie w europie, a z kolei rok później brązowy na największym konkursie światowym.
Nie znając dokonań Komesa i tak go wybrałem. Kupiłem kiedyś kilka różnych porterów z myślą o porterówce, wszystkie otworzyłem, by mieć jednoczesne porównanie wszystkich porterów...nie miałem żadnych wątpliwości, że walory Komesa są najlepsze.
Porterówkę robiłem według Cieślaka, ze swoimi modyfikacjami i wyszła palce lizać i naprawdę się dziwię, że wielu z was pisze o goryczy większej lub mniejszej, w tej mojej praktycznie takowej nie wyczuwam, a jakbym się trzymał przepisu i związanej z tym ilości cukru, to chyba by wcale jej nie było.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12