Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: SZUKAMY NOWYCH SMAKÓW-zaproszenie do eksperymentów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Nie szalej z 100-tkami. W pierwszym poście jest o 50 ml. Jak chcesz to podeślę trochę 50 ml plastików (paczki jeszcze nie dokończone, więc bez problemu dołączę).
Ale ja nie powiedziałem, że będę wysyłał pełne :D
A poważnie to i tak każdej nalewki mam więcej,więc co wyleję?
A tej co nie będzie na setkę naleje mniej. A pięćdziesiątki z chęcią przygarnę-bo mam może z 10 szt :niewiem:
Zaraz po weekendzie majowym polecą, bo wczoraj chciałem wykopać do paczek bylicę pontyjską, ale to niemowlę jeszcze i by transportu nie wytrzymała. Mięta też jeszcze nie ruszyła więc czekam.
(23-04-2012, 16:44)tata1959 napisał(a): [ -> ]Nie było w założeniach, że będą to mistrzostwa świata. (...) Uzgodnię sprawę z Andrzejem (coś ostatnio Go na forum mało) i podam co i jak.

Konsultacje trwają - doprecyzowanie ustaleń wkrótce pojawi się w wątku.

(23-04-2012, 19:23)tata1959 napisał(a): [ -> ]Zaraz po weekendzie majowym polecą, bo wczoraj chciałem wykopać do paczek bylicę pontyjską, ale to niemowlę jeszcze i by transportu nie wytrzymała. Mięta też jeszcze nie ruszyła więc czekam.

Ja chętnie poczekam coby to co urosnąć miało, urosło i mojej paczuszce się znalazło :tuptup: .

U mnie mięta powoli rusza, na razie mikrusy ale np. czekoladowej mam sporo, kędzierzawa też wyłazi. Hyzop i piołun jeszcze oznak życia nie okazują, za to lubczyk - duży piękny i aromatyczny (rosołek z lubczykiem - pycha!).

Może pozostali wypowiedzą się kiedy wysyłamy? Koniec kwietnia czy koniec maja?
(25-04-2012, 07:28)drajla napisał(a): [ -> ]Może pozostali wypowiedzą się kiedy wysyłamy? Koniec kwietnia czy koniec maja?
Jak komu pasuje.
Jak ktoś ma już gotowe 'nalewy' to można wysyłać.
Z powodów osobistych jestem zmuszony zrezygnować z akcji. Przepraszam wszystkich ale nie podołam.
Pozdrawiam

Z zainteresowaniem obserwuję ten temat . Mam duże wątpliwości co do możliwości ostatecznego uzyskania jakiegoś nowego smaku. Świt smaków alkoholi jest tak szeroki i wyeksploatowany przez wieki jak świat barw i nowych kierunków w malarstwie.
Obserwując robione i posiadane alkohole od roku 2004 stwierdzam że duża część alkoholi po kilku latach zmienia smak pierwotny tak diametralnie że trudno określić jego stan wyjściowy. Więc uzyskanie smaku to jest jedna sprawa a utrwalenie go to druga.

Maciej
Pewnie masz rację Macieju!
Należałoby zatem określić czas w jakim dany smak można uzyskać i choć w przybliżeniu się tego trzymać, poza tym jakość owoców,warunki w jakich one dorastają mają również diametralne znaczenie na oczekiwany wynik eksperymentu.
Zatem,uważam i to nie tylko pewnie ja że powtarzalność wykonania nalewki jest prawie niemożliwa.
Paweł
Jutro wysyłam listy polecone. Proszę o potwierdzenie na PW jak dostaniecie.

Nalewy zrobiłem na śliwce węgierce, na pigwowcu japońskim, na ałyczy, na dereniu i na malinie.

Wszystko TYLKO z wanilią. Testerki po 50 ml.

Skoro wysyłki się zaczęły - proponuję taki szablon. Proszę o ewentualne uwagi, krytykę lub akceptację.

[attachment=15463]
Jak dla mnie szablon ok!
Ja dodałbym jakąś skalę punktową za kolor, zapach, smak i wrażenie ogólne.
(08-05-2012, 22:12)cemik1 napisał(a): [ -> ]Ja dodałbym jakąś skalę punktową za kolor, zapach, smak i wrażenie ogólne.

Właśnie jestem po "konsultacjach prawników" :D , postanowiliśmy podtrzymać stanowisko, że ideą pozostanie poszukiwanie natchnienia, a nie ocena. Oczywiście komentarze w stylu "super połączenie" itp. są wskazówką wprost by słać trunek na wszelkie możliwe konkursy - najbliższego lub któregoś kolejnego konkursu SWiMP nie wyłączając :tuptup:
Zamiast punktów wyżej bym sobie cenił jak najszersze opisy doznań - wszak poszukujemy i każda wskazówka jest cenna. Punkty są suche, ale mam nadzieję, iż wiele z nalewek będzie je uzyskiwać gładko w "poważnych" konkursach. Dlatego też proponuję pozostanie przy tej formie co jest. Jeżeli jednak ktoś uzna za stosowne lub dla niego bardziej przejrzyste wypunktowanie to w ostatniej rubryce przy ocenie ogólnej pewnie i z zaciekawieniem bym punkty śledził.
Punkty zaproponowałem, bo nie mam zdolności do tworzenia barokowych opisów swych doznań jak i cech produktów. Dla mnie byłoby po prostu łatwiej. Ale postaram się wyjść poza schemat: beznadziejne, takie sobie, dobre, wybitne.

Tak sobie myślę, że w przyszłości, kolejni chętni, ( jeżeli zbierze się kolejna grupa chętnych do zabawy ) powinni zrobić nalewki z jednego, uzgodnionego wspólnie owocu z 1 dodatkiem. Wtedy będzie czytelne, co z czym i jak smakuje.

Debatujcie dalej jak będziemy oceniać, ja się dostosuję do uzgodnień.

(01-05-2012, 16:26)drajla napisał(a): [ -> ]Jutro wysyłam listy polecone.
Wczoraj dowiedziałem się, że dostałem od Ciebie przesyłkę. Dziękuję.

Ostatnio bardzo rzadko tu zaglądam a już ten temat przeleciał mi zupełnie.

W międzyczasie okazało się, że minimum do końca sierpnia nie będę mógł brać udziału w zabawie (nie mam dostępu do swojej "piwnicy" ani możliwości testowania Waszych trunków). Ponieważ nie chcę Wam psuć zabawy proszę o przyjecie mojej rezygnacji i nie przysyłanie mi testerów bo nie będę się mógł odwzajemnić :( Przepraszam Was wszystkich za kłopot.
Jak wszystkie sprawy mi się wyprostują, to po wakacjach, bez żadnych zobowiązań z Waszej strony wyślę Wam to co mi się udało "stworzyć".

Pozdrawiam Was wszystkich.

Trudno, mam nadzieję, że to nie zdrowotne problemy :uff:

Filtrowanie przedwysyłkowe rozpoczęte. I ... ciekawostka, pierwszy trunek po filtracji ... zmętniał. Może taki urok kwiatu gałki :niewiem: - mam nadzieję, że opalescencja opadnie, a jak nie - cóż tam :lol:
Szkoda.Widzę, że grono znacznie nam się zawęża :(
Jako że trunków większe ilości powstały co myślicie by wysłać testerki do wprawnych jęzorów i lotnych piór co by opisali swoje doznania smakowe,w miejsce Tych którzy nam się wykruszają?
Może zgłoszą się chętni do oceny lub ustalimy komu wysłać?
Ryniu, prześlij mi proszę adres na PW (mam zapchaną skrzynkę, wysyłać nie mogę, ale wiem, że "przychodzące wchodzą" :chytry:

Wysyłka kopert w tym tygodniu!
(10-05-2012, 06:40)cemik1 napisał(a): [ -> ]......Ale postaram się wyjść poza schemat: beznadziejne, takie sobie, dobre, wybitne.
Tyle też wystarczy - szukamy najlepszego rozwiązania nalewkowego co raczej nie ustawia kryteriów wypowiedzi na poziomie konkursu literackiego.
Powiem tak: jestem w trakcie ostatecznego filtrowania powstałych "tworów" eksperymentalnych przed wysyłką i dużo jeszcze czasu musi upłynąć zanim z nich-tych nalewek znaczy powstanie coś szczególnego.Wszystkim no może poza jedną (zgadniecie pewnie którą-jak popróbujecie) potrzeba czasu i czasu i czasu... Choć może się okazać że niektóre połączenia okażą się trafione. Po niedzieli wysyłam.
Mam tylko dylemat które wysłać bo zrobiłem chyba z 7 lub 8 owoców z imbirem.Wybiorę chyba 5, a niektórym z Was dostaną się dodatkowe próbki(niektórym- tylko z uwagi na brak buteleczek) tak poza konkursem. :)
No, pakiety poszły w las... :fajka:
Jak w las to zwierzyna zęby szczerzy :D
Moje już też prawie gotowe do wysyłki-w poniedziałek!
Stron: 1 2 3 4 5 6