Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Butelki 0,2-0,3 na wino
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie, przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem.

Chodzi o to że, ja lubię wina słodkie, półsłodkie a moja LP wytrawne i półwytrawne, ale z nią problem jest taki iż alkoholu za dużo nie może.

I tu skazuję ją, albo na nie picie i nie degustowanie tego co uda mi się w krótce pobutelkować (na czym zależy mi by kosztowała, oceniała, doradzała), albo skażę wino na wylanie po otwarciu standardowej butelki.

Chcąc znaleźć jakiś konsensus w tej sprawie wywnioskowałem, że idealne będzie by dla niej butelkować w jakieś małe butelki, można by rzec że wersje miniaturowe normalnych. Czy ktoś się spotkał z takimi butelkami? Jeśli tak jakieś linki mile wskazane.

Oczywiście pomijając do zakręcania.

Mam nadzieję że napisałem jasno o co mi chodzi, i w dobrym dziale.
Są takie wine stopery, które są w zasadzie ręczną pompką i wypompowują powietrze z butelki, zostawiając próżnie w środku - butelka odpita do połowy po takim wypompowaniu może poczekać do następnej konsumpcji ;)

Co do butelek to przynajmniej w UK sprzedawane są miniaturki win, w Polsce są małe miody pitne, więc butelki są w produkcji. Rozumiem, że na aukcjach internetowych nie znalazłeś?
Na aukcji znalazłem coś w rodzaju piersiówki, niestety nie satysfakcjonuje mnie ona;( Tak teraz mnie nakierowałeś. Faktycznie miody są w takich mini, to już by mi bardziej leżało :)

Edit: Przeglądam i przeglądam ale nigdzie nie umie znaleźć takich butelek jak do miodów tych 0,25l. Czy ktoś spotkał się z możliwością zakupu takowych.
Jeśli bywasz na Słowacji to polecam tę hurtownię.
Ja raz do roku tam wpadam i uzupełniam zapasy

http://www.bricol.sk/we.aspx?event=produ...rtord=desc

Pozdrawiam Maciej
Niestety nie znalazłem nic co by odpowiadało moim oczekiwaniom;/ No nic trudno, poszukam jeszcze za jakiś czas.

Dzięki za zainteresowanie
Ja też jakiś czas temu się rozglądałem za takimi miodowymi butelkami. Ale jedyne co znalazłem to małe na wino zakręcane. Czemu nie chcesz zakręcanych?
A bo wiesz ubzdurałem sobie żeby to były miniaturki, normalnych. Weryfikując to wszystko chyba będę jednak zmuszony zmienić swoje widzimisię :) Wydaje mi się, że ten gwint trochę szpeci efekt butelki do wina :) , ale trudno:) Wszystkiego mieć nie można.
Linków Ci nie dam, ale wiem że są butelki o pojemności 0,375l (sam mam kilka takich)
http://winnica.bazarek.pl/opis/269270/bu...bordo.html

Sam będę takich potrzebował a są akurat :D
Tak te widziałem, wydawały mi się ciut duże, ale jak to tak sobie podumałem, myślę że się nadadzą. Tyle że w ofercie jako towar tymczasowo niedostępny.
Zawsze mozna napisac zapytanie kiedy i po ile?
No można można. Może ktoś jeszcze by się skusił.
Te są od czterech miesięcy chwilowo niedostępne.
Udało mi się kupić u Winiarza.pl niestety kilka dni za późno.

Jacek