Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: zapomniany miodek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Pół roku temu nastawiłem trójniaka (wielokwiat z suszoną czarną porzeczką) i powiedziałem bratu, żeby uzupełniał wodę w rurce fermentacyjnej. Teraz zlałem i ma 15 Blg. Czy powinienem ponownie uruchomic fermentację żeby Blg spadł np. do 5? Jeśli tak to proszę o porady.

Zauważyłem że miodek czasem zasysya powietrze przez rurke do środka gąsiora, czy to normalne?
(26-12-2011, 08:42)gratis napisał(a): [ -> ]Witam,

Pół roku temu nastawiłem trójniaka (wielokwiat z suszoną czarną porzeczką) i powiedziałem bratu, żeby uzupełniał wodę w rurce fermentacyjnej. Teraz zlałem i ma 15 Blg. Czy powinienem ponownie uruchomic fermentację żeby Blg spadł np. do 5? Jeśli tak to proszę o porady.

Zauważyłem że miodek czasem zasysya powietrze przez rurke do środka gąsiora, czy to normalne?
Miodek startował z 17BLG? Może z 27? Pewnie z 36. Może jednak z 31?.
Jak tu odpowiedzieć?
Aktualny smak (słodkość) miodu Ci odpowiada? Może za wytrawny? Pewnie jednak za słodki. Może w sam raz?
Jak tu odpowiedzieć?
Temperatura w pomieszczeniu gdzie stoi balon z miodem jest stała? Może spada okresowo? Może jednak rośnie, a potem spada. Może odwrotnie.
Jak tu odpowiedzieć?

Zapytaj raz jeszcze uwzględniając w/w oraz te sugestie
Startował z 32 BLG,
Według mnie trochę za słodki, ale rodzince podobno smakuje,
Temperatura około 18 stopni, teraz czasem nieznacznie rośnie jak grzanie w piecu się załączy.

Cofanie w rurce to pewnie efekt zmian temperatury. Tym bym się nie przejmował zbytnio.
Teraz musisz dokonać wyboru, czy pozostawić jak jest skoro rodzince smakuje czy też podfermentować jeszcze nieco.
Jak chcesz wznowić fermentację to poczytaj o restartach i hartowaniu drożdży. Rekomenduję użycie Bayanus G995 do restartu.
Jak nie chcesz już dalej fermentować to rozważ lekkie dokwaszenie o ile użyte cz. porzeczki już nie ustawiły odpowiedniej kwasowości (możesz spróbować na małej ilości użyć parę kryształków kwasku cytrynowego).
Przede wszystkim bez pośpiechu, bo przecież nic się nie dzieje złego.
EDIT - tak dla wprawy poczytaj o obliczeniach i spróbuj obliczyć moc swojego miodku.
Dziękuję za uwagi,
Chyba częśc zostawie tak jak jest, a z resztą poeksperymentuję, bo oprócz nadmiaru słodkości to brakuje mi właśnie "mocy" w tym miodku.
Postaram się za pół roku napisac jak wyszło.

Jeśli restart Ci się nie uda możesz dolać do miodu spirytusu. Aby podnieść moc miodu o 1% należy na każdy litr miodu dodać 12ml spirytusu.