Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Proszę o identyfikacje :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Zaznaczam, że nie znam sie na miodach a trafiłam na to forum przez przypadek. :)
Znalazłam butelkę ze starym miodem pitnym. Nie wiem jednak ile on ma lat. szukałam informacji w internecie ale bez skutku. Moze znajdzie sie ktoś kto bedzie mógł to określić w przyblizeniu? :)
Interesuje mnie również czy ma on jakąs wartość?
Dziękuje i pozdrawiam
Obecnie Spółdzielnia Apis z Lublina ma dwójniaka pod tą nazwą, ale to może być produkt z Milejowa.Jeżeli korek jest zalakowany lub w maire dobrym stanie to powinien być pijalny, ale równie dobrze może być "smoła".
(02-01-2012, 00:50)Beekeeper napisał(a): [ -> ]Obecnie Spółdzielnia Apis z Lublina ma dwójniaka pod tą nazwą, ale to może być produkt z Milejowa.Jeżeli korek jest zalakowany lub w maire dobrym stanie to powinien być pijalny, ale równie dobrze może być "smoła".
Trochę słabo widoczne są napisy, ale czy "W" to nie przypadkiem od Warsowinu?
Pingu35 czy można prosić o zdjęcie ciut dokładniejsze?
Może prościej będzie podać transliterację etykiety.
(03-01-2012, 21:13)plecionka napisał(a): [ -> ]Może prościej będzie podać transliterację etykiety.
Myślę, że najprościej będzie przeliterować lub przepisać tekst z etykiety, a transliteracji tekstu dokonywać ewentualnie przy rozszyfrowywaniu etykiet obcojęzycznych. A najlepiej to nie używać słów których się nie rozumie :diabelek:
Pozdrawiam Jacek.
Na etykiecie jest napis Warsowin_Warszawa Verbum Nobile
Znalazłam ta butelkę "po dziadku" :)
(06-01-2012, 14:09)pingu35 napisał(a): [ -> ]Na etykiecie jest napis Warsowin_Warszawa Verbum Nobile
Znalazłam ta butelkę "po dziadku" :)
To koniecznie trzymaj - dziś to już miła pamiątka, a o miodach Warsowinu można tylko sobie powspominać, ja już nie miałem okazji do nich zajrzeć, a firma rozleciała się po zmianie ustroju...
Dzięki za pomoc :)