Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Skrzynki na wino zdobione laserem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie

Zajmuję się grawerowaniem i cięciem w drewnianych skrzynkach na wino, głównie indywidualnie projektowane pod zainteresowanego. Przykłady można zobaczyć na stronie www.altom.kielce.pl w zakładce "skrzynki na wino".
Skrzynka ma wymiary 354x110x104 (~3mm), wyścielona jest wiórkami z drewna:
[attachment=15379]

Chciałbym zaprezentować najnowsze moje projekty "dla każdego":

[attachment=15374]

Jak się podobają? Jeśli ma ktoś jakieś pomysły, chętnie wyskrobię!

Pozdrawiam
Jaki koszt takiego pudełka i jakie rabaty dla forumowiczów?
Koszt zależy od wzoru, pokazane wyżej przykłady to ok. 35 zł/szt już na gotowo. Rabacik dla forumowiczów oczywiście będzie :)
Witam.

Koszt zależy od wzoru... zleconego czy takiego jakie posiadasz?
Może inaczej - zależy od skomplikowania wzoru. Im mniej do grawerowania, tym taniej wyjdzie. Wzory, które już mam są troszkę tańsze z oczywistego względu - już są przygotowane.
Witam.
Skrzyneczki fajnie wyglądają i prawdopodobnie byłbym zainteresowany jedna z nich ale mam kilka pytań: ;)
- jaki jest ich wymiar? ( pytam czy to ewidentnie są skrzyneczki na wino czy też inny trunek też można do nich schować)
- czy wierzchnia warstwa na której grawerujesz jest trwała? chodzi mi o to czy z czasem sie nie rozeschnie i nie "odlezie"
- jaki jest czas wykonania skrzynki z gotowym i ustalonym juz wzorem?
- czy istnieje możliwość żeby troche pociemnić drewno na około żeby wyglądało na takie starsze?
- czy w środku jest "wyścielone"?
jak narazie chyba tyle pytań:D
Pozdrawiam.
Skrzynka ma wymiary 354x110x104 (~3mm), wyścielona jest wiórkami z drewna (zdjęcie pustej skrzynki wstawiłem do pierwszego posta). Spokojnie mieści się również tradycyjna 0,7 czasem nawet większy kaliber (zależy od kształtu butelki). Grawerowanie w drewnie to tak naprawdę "wpalanie" czasem nawet do milimetra wgłąb, więc ciężko to potem usunąć, czas też nie powinien jakoś wpływać na wygląd. Front wykonany jest ze sklejki brzozowej, bo daje to najlepszy efekt (kontrast jasnego drewna z ciemnymi przypaleniami. Możemy oczywiście bejcować skrzynki, ale w takim wypadku grawerowanie polega na samym zerwaniu bejcy (aż do białego drewna), czyli taki negatyw. Efekt też jest OK ale zdjęcia i bardziej skomplikowane obrazki nie wyglądają już tak efektownie. Mając gotowy projekt jestem w stanie wykonać ok 20 skrzynek w ciągu jednego dnia (oczywiście zależnie od wzoru).
Są to chyba wymiary wewnętrzne a bardziej by nas najprawdopodobniej interesowały wewnętrzne. Czy wejdzie do środka normalny gąsiorek na miód ? Dla niektórych to kwestia "życia i śmierci" :-)
Dobra to wiem już mniej więcej co i jak:) Jeszcze tylko jedno: w jaki sposób mam przedstawić ci moją wizję tego pudełka? Mam w paint'cie narysować czy jak:pytajnik:
Skibi - Do środka wejdzie butelka o średnicy do 9 cm i wysokości 33,5 cm.

Olimpus - pisz na PM albo e-mail: laser@altom.kielce.pl co ma się znaleźć na projekcie, myślę, że opis tekstowy powinien mi wystarczyć :) Możesz podesłać też jakieś konkretne zdjęcia, logo etc. + e-mail kontaktowy do podesłania projektu.
Poszło PW :)

Edit 02.04.12: Skrzyneczka doszła dzisiaj w południe. Dobrze zapakowana, nie uszkodzona, fachowo wykonana, zgadza sie w 100% z założeniami ustalonymi w projekcie. W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej niż w jpg ;) Dzięki ;)
Potwierdzam fachowość kolegi i perfekcyjną obsługę ;)

Skrzyneczka super!

Pozdrawiam ;) :pijemy:
Witam.
Altom czy dalej zajmujesz się grawerowaniem?:)
Oczywiście! Większość korespondencji odbywa się na e-mail i PW, więc wątek wydaje się cichy.
Tak przy okazji - powoli zaczynam odczuwać "przedświąteczne ciśnienie", więc z góry przepraszam za ewentualne opóźnienia.
Hehehe spoko. Spodziewałem się że możesz być trochę zajęty, dlatego na wszelki wypadek wysłałem maila z wytycznymi ;]
Właśnie w tej chwili obrabiam zdjęcie, więc max jutro powinienem odesłać jakiś projekt :)
Witam
A można by podesłac własnej roboty skrzynke do zdobienia?
Oczywiście, tylko trzeba uwzględnić to, że efekt jest zależny od materiału.
Przede wszystkim dziękuję Forumowiczom za zaufanie. Cieszę się, że skrzynki się podobają. Pozostałym przypominam, żeby upominali się o forumową zniżkę ;)
Zapraszam też na Facebookowy profil (link w stopce)

Pozdrawiam!