Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Napój cydropodobny - Malina
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako że to mój pierwszy post serdecznie witam wszystkich Użytkowników.

Moi Drodzy,
Czy ktoś z Was próbował zrobić "cydr" malinowy? W ogródku w zeszłym roku bardzo ładnie obrodziły i taki właśnie pomysł za mną chodzi od dłuższego czasu. Niestety bardzo mało informacji znalazłem na ten temat - praktycznie nic, co mnie dosyć martwi. Warto robić z 100% soku malinowego czy lepiej na bazie jabłkowego?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam,
Badd
Ja próbowałem wielu połączeń cydrowych, malinowego jeszcze nie. Jeśli mam coś doradzać to doradzę Ci tylko żebyś zrobił przynajmniej dwie wersje, np. malina 50% jabłko 50% albo malina 33% jabłko 67%. Będziesz mógł wtedy powiedziec które Ci bardziej smakuje. Tak samo ze słodzeniem, kilka butelek stopniujesz każdą słodzikiem i sprawdzasz co bardziej pasuje. 100% "cydru" malinowego raczej sobię nie wyobrażam, próbuj z jabłkami raczej.
Malina jest (raczej) bardzo kwaśna. Sok 100% jest sam z siebie mało pijalny.
Także trzeba by ją połączyć z czymś nie kwaśnym, żeby to się dało wypić.
Np. malina z gruszką.
Albo malina z brzeczką piwną (piwo malinowe).
Albo po prostu rozcieńczyć wodą z cukrem.
Tak dużo maliny nie jest smaczne - a sam bardzo lubię! Ja ostatnio zrobiłem 10L "kartonikowego" z dobrego soku nie z koncentratu w takich proporcjach:

- 5L soku jabłkowego
- 5L wyciskanego soku jabłkowo-gruszkowo-malinoego, który ma skład: jabłko 49.5%, gruszka 41.5%, malina 8%.

Jak widać na nastaw 10L maliny jest w ilości homeopatycznej, ale takie połączenie dodatku gruszki i maliny idealnie mi pasuje.