Forum Domowych Winiarzy

Pełna wersja: Mahonia - kto zna dobry przepis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U kolegi w wielkopolsce owocuje teraz mahonia.
Owoce są już jadalne ciemnoniebieskie.
Proszę o przepis:):sloik:
Moja Babcia zawsze tak zalewała:

2kg mahonii
1-1,2 kg cukru
1 L 40%
0,5 L 96%

Owoce umyć, wysuszyć, zasypać cukrem. Odstawić na słońce na 3 tygodnie. Następnie zalać oboma procentami. Po miesiącu nastaw zlać i przefiltrować, odstawić do dojrzewania na min. 3 miesiące. Kiedyś Babcia wrzuciła laskę wanilii w liczbie pojedynczej, ale z efektu byliśmy dość średnio zadowoleni - w porównaniu do nalewu czystego.

Jeżeli przepis się przydał poproszę 100ml, odwdzięczę się x letnim nalewem z mahonii, o ile jeszcze się cokolwiek uchowało. Jeżeli nie - zrewanżuję się czymś innym :-)

Hej!
(05-07-2012, 22:00)Luku napisał(a): [ -> ]Jeżeli przepis się przydał poproszę 100ml, odwdzięczę się x letnim nalewem z mahonii, o ile jeszcze się cokolwiek uchowało. Jeżeli nie - zrewanżuję się czymś innym :-)

To kolega Karol z WD ma robić.:sloik:
Mam nadzieję , że nas poczęstuje:polewam::pijemy:
Będę pamiętać:)
Czy smak takiej nalewki jest godzien nastawienia? Ja bym spróbował zrobić klasycznie - wpierw spirytus, później cukier
Nalewka ma już równy miesiąc od zalania, w smaku czuć straszną gorycz, nie wiem czy może za długo stoi albo może więcej spirytusu 70% powinienem dać bo owoce były podduszone więc wagowo lżejsze. Czy to tak ma być? Czytałem że jest tam sporo leczniczej berneryny, może to ona tak smakuje?